Комфорту в квартирі можна досягти різними способами: від простої перестановки меблів до капітального ремонту. Деякі, для того щоб інтер’єр заграв новими фарбами і став більш затишним, використовують вінілові шпалери.
Давайте розглянемо, що вони собою являють і які нюанси слід враховувати, коли є бажання покрити стіни шпалерами на основі вінілу.
Які шпалери можна зустріти на сучасному ринку?
Розвиток технологій і здешевлення процесу створення будівельних матеріалів дозволило істотно розширити асортимент на ринку. Вибір дійсно великий, починаючи від класичних паперових варіантів і закінчуючи шпалерами на основі тканини.
В основному, їх відмінності полягають у верхньому лицьовому шарі. Залежно від використовуваного матеріалу, можна досягти різного ефекту. Природно, найбільшою популярністю користується паперовий різновид.
Прийшли на територію Європи з XVIII століття з азіатських країн, такі шпалери міцно зайняли лідируючі позиції. І тому досі провідні виробники займаються випуском даної продукції, розширюючи лінійки новими дизайнерськими рішеннями.
При цьому варто відзначити, що на сучасному ринку існує два різновиди паперових шпалер — одношарові і багатошарові. Останні мають підвищену міцність, і саме на них можна створити декоративну фактуру.
Але навіть більш якісні паперові шпалери мають істотний недолік, який сильно обмежує їх експлуатації. Мова йде про сильному впливі вологості, з-за якого через 4-6 років стіни вимагають заміни покриття.
Яка є альтернатива паперовим шпалерам?
Сьогодні високим попитом користуються шпалери з ПВХ-покриттям, яке володіє стійкістю до дії вологи і перепадів температури. Завдяки цьому можна сказати, що даний варіант є прекрасною альтернативою паперовим матеріалів. Особливо якщо врахувати те, що полівінілхлорид легко чиститься за допомогою м’яких миючих засобів.
Деякі побоюються за безпеку цього матеріалу, проте дослідження показали, що ПВХ — екологічно чистий продукт. Сьогодні вінілові шпалери виробляються на водній основі, шкідливий скипидар і ацетон був виключений зі складу. Це також зіграло позитивну роль у збільшенні довговічності (цей показник доходить до 15 років).
Варто вказати на те, що була вирішена проблема з воздухонепроніцаемостью. Виробники наносять мікропори, що перешкоджають проникненню вологи, але і не затримують повітря. Таким чином виключений «парник» під шпалерами і стіни залишаються цілими.
На сучасному ринку можна зустріти кілька різновидів вінілових шпалер:
- Класичні або гладкі. Нерідко їх називають нетканими.
- Тверді з поверхнею зі спіненого ПВХ.
- Шовкографія.
Перший варіант повністю складається з ПВХ, завдяки чому його відрізняє висока стійкість до зносу і механічного впливу. Спінені моделі, що додають інтер’єру фактурності. Часто їх можна зустріти серед італійських колекцій. І останній варіант — виниловые обои на тканинній основі — це найдорожчий вид, але при цьому і самий естетично приємний.
Сучасні різновиди вінілових шпалер відрізняються великою різноманітністю. Багато дизайнери нестандартно підходять до оформлення, завдяки чому з’являються всілякі декоративні фактури, додають приміщенню оригінальність і затишок.
Приміром, існують варіанти, в яких поверхня повністю повторює рельєф натурального каменю. А висока точність в кольорі додає схожості. Тому за допомогою таких шпалер легко створити в кімнаті атмосферу таємничості старого замку.
Поєднавши таке рішення разом з гобеленами і декоративними панно в середньовічному стилі, можна отримати приголомшливий ефект.
Приміщення буде виділяти дух аристократичності і лицарства. Завдяки такому підходу і широкого асортименту на сучасному ринку шпалер з ПВХ можна досягти саме того інтер’єру, який найбільше підходить власнику нерухомості.
Як правильно клеїти вінілові шпалери?
Перший етап — підготовчі операції, в результаті яких потрібно створити основу для майбутнього покриття. Для цього стіни вимагають ретельної обробки, серед якої особливо можна виділити ґрунтування.
Використання спеціальних грунтів дозволить вирішити проблему зі зчепленням матеріалу і не допустить розмноження плісняви та грибка. Тільки коли грунт повністю висохне, можна переходити до поклейки.
Слід врахувати, що для вінілових шпалер потрібно використовувати спеціальний клейовий склад, так як суміші для паперових шпалер не дадуть необхідного зчеплення.
Для наклеювання краще всього використовувати валик, з допомогою якого на шпалери наноситься смуга клею. На просочення складом потрібно виділити 5-7 хвилин, після чого вже ПВХ-матеріал клеїться за принципом класичних паперових шпалер. Для зручності після нанесення клейового складу смуга шпалер складається навпіл.
Коли шпалери сушаться на стіні, їх краї можна спокійно підрівняти за допомогою пензлика та клею. Скільки сохнуть вінілові шпалери? В цьому випадку діє негласне правило «чим довше — тим краще буде результат». Тому виробники радять залишати приміщення, де проводилася поклейка вінілових шпалер, не менше ніж на добу. Слід пам’ятати, що найкращими умовами є:
Температура від 18 до 25 °С
Вологість не більше 60%.
Найкраще переглянути рекомендації виробника перед поклейкою шпалер.
Так коли ж можна продовжити оздоблювальні роботи?
У середньому, всі інші інтер’єрні роботи краще відкласти на 48 годин. При цьому слід зазначити, що для ряду операцій відстрочка може бути істотно збільшена.
Наприклад, для монтажу натяжних стель потрібно залишити кімнату на кілька днів. Загалом, можна сказати, що роботи, пов’язані із зміною вологості і температури, а також безпосередніми процедурами, в яких беруть участь стіни, потрібно відкласти на якомога більш тривалий термін. Тільки в цьому випадку можна сподіватися на якісний результат.