Бамбукові шпалери фактурні: види, обробка

знаю       Флизелиновые обои фактурные: виды, отделка

Перш за все, флізелін — це міцний нетканий матеріал, виготовлений з целюлози і синтетичних волокон. Використовується екологічно чиста сировина забезпечує наявність повітрообміну і протипожежну безпеку. При зміні покриття флізелінову підкладку можна залишати на стінах для їх зміцнення і вирівнювання. Завдяки яким властивостям бамбукові шпалери фактурні неабияк потіснили паперові види? Це нам належить з’ясувати.

Типи шпалер на основі флізеліну

Покриття з цього матеріалу часто сприймається як поліпшена модифікація паперового. Воно може бути одношаровим або складатися з 2-3 склеєних шарів. Поверхня буває гладкою або з рельєфним візерунком. Найчастіше вони використовуються під фарбування, але є варіанти з готовими малюнками.

При використанні флізеліну в якості основи його склеюють з папером, вінілом, текстилем та іншими матеріалами. В результаті виходить оздоблювальний матеріал з додатковими властивостями. Флізелінова основа забезпечує його вологостійкістю, здатністю «дихати», міцністю на розрив і злам. При наклейці таке полотно не дає усадки.

Різновиди шпалер з флізеліну

Відмінні характеристики флізелінових шпалер сприяють природному повітрообміну, матеріал володіє унікальними якостями:

  •   міцність;
  •   пластичність;
  •   екологічно безпечний;
  •   стійкий до механічних впливів;
  •   вологостійкий;
  •   пожежобезпечний;
  •   не складний догляд;
  •   довговічний;
  •   витримує багаторазове фарбування.

До мінусів потрібно віднести небажаність використання на кухнях і в прихожих шпалер з глибоким рельєфом, так як витягувати з нього бруд при догляді буде важко. Оскільки цей матеріал не виробляється в Росії, то ціни на нього високі в порівнянні з паперовими аналогами. Придбання шпалер на флізеліновій основі під фарбування зажадає додаткових витрат на фарбу і інструменти.

Паперові шпалери з флізеліном коштують порівняно недорого. Можна поклеїти шпалери Флізелінові в дитячу кімнату, так як вони відповідають всім пропонованим вимогам. Перевагами вважаються екологічна чистота, вільний повітрообмін, мала вартість.  Недоліками-низька механічна міцність, непереносимість підвищеної вологості, моделі без рельєфу не маскують дефекти стіни.

Шпалери Вінілові з флізеліном — найпопулярніше зараз поєднання. Вініловий шар надає такому полотну стійкість до пошкоджень, неможливість накопичення пилу, простоту в догляді, можливість застосування в приміщеннях з підвищеною вологістю, великий вибір за кольором і фактурою. З недоліків слід зазначити низьку температуру (110-120 ° з) займання вінілу, при Gorenje виділяє отруйні сполуки, відсутність повітрообміну, через що на стінах може накопичуватися волога. Але вже з’явилися моделі з мікропорами. На їх рулонах є відмітка про ступінь повітропроникності.

Текстильні шпалери на флізеліновій підкладці виглядають респектабельно. Використання цієї основи дозволяє значно поліпшити технічні характеристики флізелінових шпалер без шкоди для естетичного сприйняття. Для лицьового шару використовується льон, шовк, фетр. Вартість висока, але зате вони мають розкішний вигляд, непомітність стиків, екологічну чистоту, додаткову звукову і теплову ізоляцію. Недоліки: потрібен ретельний догляд, просочуються запахами, накопичується пил.

Грамотний вибір

Якщо немає бажання або можливості додатково витрачатися на фарбу — потрібно купувати покриття з готовим малюнком. При необхідності їх в подальшому можна перефарбовувати кілька разів. Використовувана фарба повинна бути темнішою, ніж попередній колір. Вибір бажано проводити згідно з рекомендаціями:

  • Якщо на зрізі рулону видно волокниста структура значить це не підробка.
  • На матеріалі повинен бути значок, який вказує, що клей при наклейці наноситься на стіну.
  • У якісних полотен зовнішній шар повинен бути жорстким і щільним.
  • Варіанти з гарячим тисненням не пропускають повітря, якщо на них немає перфорації. Перфоровані варіанти позначаються спеціальним значком.
  • Рулон такого матеріалу за ціною в 2-3 рази перевищує вініловий аналог. Тому низька ціна зазвичай свідчить про підступ.
  • Купувати слід продукцію відомих виробників, попередньо ознайомившись з сертифікатом якості.

Як клеїти шпалери на флізеліновій основі

Рулони на листи різати не потрібно, підігнати малюнок, якщо він є, можна на стіні. Після розпакування рулону полотно можна відразу наклеювати на покриту клеєм стіну. Зверху робиться напуск 4-6 см, а в нижній частині обрізається по плінтусу. Верхній напуск необхідний для компенсації нахилу стелі. Його обрізають відразу після приклеювання смуги. Наступний лист клеїться встик.

Полотно можна наклеювати по горизонталі, від стіни до стіни. Це дозволить через відсутність вертикальних швів додати стінам ідеальний вигляд. Шпалери бамбукові під фарбування готують після 2-хденной просушування. З урахуванням того, які властивості полотен використовувати, розроблено безліч способів створення оригінальних ефектів з підкресленням текстури, з виділенням ділянок, нанесенням зображень за допомогою трафаретів. Але це зажадає додаткових витрат, так як фарба для флізелінових шпалер коштує дорого.

Наскільки шкідливий флізелін

Достовірних фактів про людей, які постраждали від контакту з цим матеріалом не зафіксовано. Дешеві підробки можуть виготовлятися з полімерних матеріалів, що виділяють шкідливі для людей речовини. Але знаючи особливості флізелінових шпалер, можна легко розпізнати підробку.  Загрозою може стати бруд і пил, що скупчилися в рельєфній структурі і стали притулком для бактерій. В першу чергу від цього страждають астматики і люди схильні до алергії.

Маленькі хитрощі забарвлення флізелінових шпалер

Якщо при фарбуванні включити фантазію і знання особливостей матеріалу на основі флізеліну, можна створити оригінальне оформлення кімнати. Кілька прикладів як можна нетрадиційно пофарбувати полотна:

  • Нарізаються смуги з вініловим зовнішнім шаром і з боку флізеліну фарбуються. Просушуються і наклеюються. Фарба спіненим вінілом вбирається гірше ніж флізеліном, тому він буде іншого кольору, красиво виділяючись на загальному тлі.
  • Вініловий шар можна фарбувати повністю, видаляючи по ходу справи фарбу на спіненому вінілі ганчірочкою, створюючи візерунки.
  • Фарба наноситься на стіну. Після просушування наклеюється покриття. Колір стіни буде м’яко просвічувати крізь флізелін.
  • Відразу після фарбування стіна обробляється голчастим валиком. Вийде кумедна Абстракція.
  • За допомогою пульверизатора виділяються акцентні зони.
  • Використовуючи при фарбуванні валик без ворсу можна виділити виступаючу частину рельєфу.

Рада починаючому майстру

Вибравши шпалери на основі флізеліну, властивості яких роблять їх прийнятними для вас, можна починати складати кошторис на їх придбання, але не забудьте оцінити стан стін. Якщо на них є тріщини, а штукатурка почала сипатися, то доведеться додатково витратитися на шпаклівку, ґрунтовку, інструменти і усунути це неподобство. Інакше навіть найкрутіший матеріал не зможе додати кімнаті пристойний вигляд.