Створюємо інтер’єр з акриловими шпалерами: за і проти

знаю    Создаем интерьер с акриловыми обоями: за и против

Порівняно недавно з’явилися шпалери акрилові на флізеліновій основі і папері швидко стали популярні. Що не дивно, так як цей матеріал об’єднав в собі властивості паперових і вінілових моделей, позбувшись від деяких властивих недоліків. В результаті на будівельному ринку з’явилося практичне недороге покриття привабливого вигляду. Що ж таке акрилові шпалери?

Структура акрилових шпалер

Для виготовлення використовуються 2 шари: основа і наноситься на неї зовнішній шар зі спіненого акрилу, який наноситься точково товщиною не більше 2 мм.це в 2 рази тонше зовнішнього шару у вінілових видів, а значить, і меншу вагу, що полегшує наклеювання. Але з іншого боку у тонкого шару нижче зносостійкість.

В якості основи застосовується папір, або флізелін. Паперова основа володіє екологічною безпекою і не ускладнює повітрообмін. Однак паперові полотна з напиленням акрилу складно клеїти, так як папір при намочуванні клеєм починає розповзатися з наміром порватися.

Поклейка шпалер на флізеліновій основі відбувається легше, оскільки клей наноситься на стіну. До того ж флізелін не перешкоджає повітрообміну. Полотна після висихання не дають усадки. Крім цього, флізелін армує покриття, Шпалери не рвуться при утворенні тріщин на стінах.

Експлуатаційні характеристики

Матеріал має набір позитивних властивостей:

 •   високою, в порівнянні з паперовими моделями, зносостійкістю;
 •   міцністю до механічних впливів, що дозволяє використовувати покриття в дитячих кімнатах;
 •   миються вологою ганчіркою з милом, але не миючими засобами містять абразивні речовини;
 •   дешевше вінілових аналогів;
 •   акрилове покриття не допустить розвитку цвілі, грибка;
 •   здатність ” дихати» дозволяє використовувати ці шпалери в спальні і дитячої;
 •   величезний вибір кольорів і рельєфів сприяє використанню матеріалу в приміщеннях з різними стилями оформлення;
 •  завдяки рельєфу ховаються дрібні дефекти стін.

Все пізнається в порівнянні. Аналізуючи відгуки на покриття з напиленням акрилу і порівнюючи їх з вініловими варіантами, робимо висновок, що термін служби у них менше через тонкого лицьового шару. Хоча при нормальних умовах вони прослужать більше 10 років. Інтенсивно мити їх за допомогою щітки і агресивних миючих засобів, звичайно, не можна, але для видалення більшості забруднень досить губки з мильним розчином.

Рекомендації по вибору

Акрилові шпалери на флізеліні коштують більше, якщо кошти дозволяють, вибирати рекомендується їх. З ними простіше і надійніше працювати. При наклейці, якщо немає потреби суміщення малюнка, їх можна навіть не нарізати на смуги. Після розміщення на промазану клеєм стіну їх обрізають від рулону внизу за місцем.

При стандартній довжині 10,5 м рулони по ширині можуть бути від 0,5 до 1 м.для невеликої кімнати краще вибирати вузькі шпалери, так як з ними буде зручніше працювати. Відповідно для великих приміщень вибираються широкі рулони. Це дозволить скоротити час наклейки і зменшить число стиків.

Ціна шпалер з акриловим покриттям в залежності від малюнка і фактури, а також від місця виготовлення і бренду виробника та інших умов представлена в широких межах. Тому в цьому випадку вибір буде залежати від можливостей гаманця. Однак не варто задивлятися на дорогі моделі від невідомих зарубіжних виробників, а краще придбати шпалери від добре зарекомендував себе виробника. Незалежно від його національної приналежності.

Основний критерій при виборі забарвлення і фактури — дизайн оформлення. При цьому крім своїх переваг слід враховувати розмір кімнати, стиль оформлення, колір обстановки, на якій стороні світла вона розташована.

Поради майстра

Щоб з великого різноманіття, представленого в магазинах, вибрати оптимальний вид покриття, потрібно скористатися наступними рекомендаціями:

 • Світлими відтінками можна візуально збільшити розміри маленької кімнати. Для цього можна скористатися пастельними і ніжними тонами з дрібним візерунком. А яскравими квітами і великими малюнками — зменшити габарити великого приміщення.
 • При недостатності денного освітлення для обробки слід використовувати теплі відтінки: персикові, Жовті, коралові, абрикосові. При надлишку сонячного світла краще підійдуть шпалери холодних тонів: салатні, блакитні, світло-сині.
 • По можливості потрібно використовувати для обробки хоча б 2 види. Комбінуючи їх можна створювати оригінальний дизайн. Найчастіше для цього використовують пару, що складається з однотонних моделей і з малюнком того ж тону, але можлива комбінація різних тонів, різних візерунків на однаковому тлі. Добре виглядає чергування різних шпалер, виділення однієї стіни або її розподіл по горизонталі та ін.
 • Відповідність кольору шпалер і меблів з деяких пір стало не актуальним. Нинішніми дизайнерами використовуються різноманітні комбінації і варіанти. Однак обстановка і обробка стін повинні виглядати гармонійно. Наприклад, вони можуть бути об’єднані однією темою, що повторюється на стінах, завісах, диванних подушках, але виконаної в різному кольорі і розмірах.

На замітку

 • Щоб уникнути покупки підробок, які можуть виявитися небезпечними для здоров’я, необхідно перевіряти наявність сертифіката якості.
 • Вибираючи шпалери треба перевіряти, щоб рулони були з однієї партії, так як малюнки і відтінки в різних партіях можуть відрізнятися.
 • Клей краще вибирати для вінілових видів. Однак якщо передбачається використовувати для обробки різні види матеріалу, то можна використовувати універсальний клейовий склад.
 • При виборі акрилових шпалер на основі флізеліну слід враховувати, що колір стіни може просвічувати через них. Тому рекомендується колір матеріалів для підготовки стін вибирати відповідно до забарвлення полотен.
 • Якщо обрані шпалери з глибоким рельєфом, то для їх розгладження при наклейці необхідно застосування шпалерного валика, але не шпателя.

Щоб підвищити надійність зчеплення країв листів зі стіною, потрібно клей наносити на площу більше ширини смуг.

Післямова…

Зрозуміло, акрилові шпалери не претендують на звання ідеальних, але в практичності їм не відмовиш. Їх популярність заснована на демократичних цінах при широких можливостях здійснення оригінальних дизайнерських ідей. Таким чином, за допомогою цього матеріалу можна за порівняно невеликі гроші красиво оформити своє житло таким матеріалом.