Бамбукові шпалери для стін: екологічна обробка


			Бамбуковые обои для стен: экологичная отделка

Все частіше при здійсненні ремонтних робіт люди воліють вибирати екологічно чисті матеріали, які ніяк не впливають на здоров’я людини, а навпаки, надають сприятливий вплив: покращують настрій, розслаблюють, дарують комфорт і затишну атмосферу.

Навіть незважаючи на те, що ціна таких будматеріалів досить висока, наприклад, як у бамбукових шпалер для стін, це не зупиняє споживачів при виборі хорошої, екологічною та якісної продукції. Але давайте більш детально розглянемо представлений вид матеріалу для внутрішньої обробки стін в житлових приміщеннях.

Властивості і переваги бамбукових шпалер

Якщо в приміщенні, де потрібно змінити зовнішній вигляд стін вже є готове оформлення інтер’єру, то шпалери слід вибирати таким чином, щоб вони поєднувалися з вже готовим стилем в кімнаті. Але при здійсненні капітального ремонту, де всі елементи декору та оздоблювальні матеріали підбираються з нуля, можна придбати будь-який вид бамбукових шпалер, а вже після скомбінувати покриття стін з усім іншим. Як правило, їх рекомендується використовувати з такими популярними стилями, як східний, еко-стиль і різні етнічні тематики. Досить важко уявити собі стіни, оброблені бамбуком в кімнаті з класичним дизайном.


			Бамбуковые обои для стен: экологичная отделка

Саме тому, якщо ви вирішили використовувати цей вид покриття, необхідно заздалегідь попрацювати над дизайн-проектом приміщення. Варто відзначити одну важливу особливість бамбукових шпалер для стін – це напрямок, що стосуються інтер’єру:

  • Як основне покриття для оздоблення кімнати і всіх наявної в ній вертикальних поверхонь;
  • Як окремий елемент декору, який застосовується для фрагментарного виділення найбільш помітного ділянки на стіні;


			Бамбуковые обои для стен: экологичная отделка

Обидва цих варіанти значно впливають на зовнішній вигляд кімнати та присутню в ній атмосферу. Часткове застосування допомагає додати в інтер’єр вишукані та витончені нотки еклектики, а при повній обробці стін, дизайн ставати більш простим, комфортним і лаконічним.

Правила роботи з бамбуковими шпалерами

Сьогодні будівельний ринок рясніє різними облицювальними матеріалами, здатними задовольнити будь-які запити покупців. Але в даний час люди все частіше віддають перевагу натуральним і екологічно чистим матеріалам для оформлення інтер’єру, навіть незважаючи на дорожнечу. Однією з таких облицювань є бамбукові шпалери, цей матеріал відносно новий для нашого будівельного ринку, але його популярність зростає з кожним днем.

Бамбукові шпалери — це розщеплені і висушені планки бамбука. Їх ширина від 5 до 25 міліметрів, при цьому наклеєні на основу з тканини. Іноді смуги прикріплені не тільки клеєм, але і прошиті натуральними нитками або капроновими, декоративним швом. Стандартна ширина рулону таких шпалер становить 2 метри, довжина – 10 метрів. Однак можлива покупка і метражем, так і рулони шириною 2.5 або 1 метр теж зустрічаються.


			Бамбуковые обои для стен: экологичная отделка

Особливість цих шпалер є бездоганною екологічності та виключної натуральності. Бамбукові планки зовсім не пофарбовані і не покриті лаком. Їх колір і фісташковий, і чорний, і білий, і червоний, і медовий – залежить виключно від сорти бамбука. При бажанні шпалери можна додатково декорувати фарбою, морилкою або лаком.

Для того щоб бамбукові шпалери акуратно і красиво виглядали на стіні потрібно дотримувати деякі правила.

Спочатку необхідно розкласти рулон на рівну поверхню і залишити на два дні для того, щоб відновити вологу. З поверхні, на яку треба клеїти дані шпалери потрібно прибрати відшарувалася фарбу, старі шпалери або крейдяну побілку. У вирівнюванні і грунтування поверхні немає необхідності. До вибору клею варто підійти дуже відповідально. Категорично не рекомендується використовувати водорозчинний клей. Якщо стіни ДВП або гіпсокартон, то можливе застосування клею ПВА. Однак найкращий варіант — рідкі цвяхи.


			Бамбуковые обои для стен: экологичная отделка

Шпалери легко ріжуться уздовж. Дуже гострий ніж, введений між пластинок, легко прорізає ткану основу. На жаль, розрізати шпалери поперек значно важче. У цьому випадку не обійтися без ножівки по металу з самими дрібними зубцями або електролобзика. Далі слід викроїти відрізок потрібного розміру і промазати клеєм. Якщо на вивороті сітчаста тканина чергується з більш щільною, то промащувати краще саме за щільною. Однак не суцільно, а смугами. До запланованої під подклейку поверхні слід притиснути відрізок шпалер, «прихлопать» і зняти. Приблизно через 3 хвилини знову прикласти до поверхні і щільно притиснути. Бамбукові шпалери клеяться тільки впритул. Щоб зафіксувати шпалери більш міцно можна вбити між планок декоративні цвяшки.

Бамбукові шпалери для стін – це прекрасне рішення для оформлення ресторану, офісу чи готелю. Вони ідеально підійдуть для дачного будиночка. Якщо повністю обклеїти ними стіни, то вони зроблять кімнату по-селянськи простий, тому застосовувати бамбукові шпалери для всього приміщення недоцільно і не дуже красиво. В інтер’єрі ці шпалери більш виграшно виглядають як декоративний елемент. Їх часткове включення на стінах надає кімнаті якийсь шарм, затишок і домашнє тепло. Бамбукові шпалери часто застосовують для обробки не тільки підлоги, стін і стелі, але і меблів. Ще раз повторимо, що бамбукові шпалери прекрасно впишуться в етнічний і східний стиль, а от з класичним стилем вони зовсім несумісні.

Як клеїти бамбукові шпалери відео