Текстильні шпалери на флізеліновій основі: види, переваги, як клеїти

Обои на флизелиновой основе

Коли люди чують про текстильні шпалери на флізеліновій основі, то відразу з’являється асоціація з царськими залами, де стіни були оббиті оксамитом, парчею, від яких так і віяло розкішшю, благородством і спроможністю господарів. Так, в ті далекі часи оформити кімнату красивими тканинами було дуже витратною справою, тому дозволити це могли не багато – тільки заможні сім’ї блакитних кровей.

Шпалери – незамінна деталь оздоблення будь-якого житла, як в наші дні, так і в більш давні часи. Зараз на ринку представлена велика різноманітність видів шпалер за матеріалом, кольором, вартості, фактурі.

Можна підібрати щось підходяще для будь-якого рівня бюджету. Одні з найпопулярніших на сьогодні – текстильні або тканинні. Їх історія налічує не одне століття, але саме зараз вони переживають справжній розквіт завдяки таким якостям, як ефектний вигляд, тривалий термін служби, несхильність до ультрафіолету.

Такі шпалери можуть бути виконані з різних тканин, а значить створювати різну атмосферу. Вони мають різноманітні кольори – одноколірні і з малюнком. За допомогою тканинних шпалер можна виконати житло в будь-якому стилі, починаючи від сучасного, як хай-тек, і закінчуючи таким, як бароко та ампір.


			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить

У сучасному світі текстильні обои можна купити практично в будь-якому спеціалізованому магазині. Полотно цього оздоблювального матеріалу складається з декількох шарів. Перший, зовнішній шар являє собою тканину (текстильний шар), а наступні складаються з паперу та флізеліновій основи для підвищення міцності, еластичності і простоти роботи з матеріалом. Завдяки такому методу виробництва шпалери легко клеяться на стіни з використанням універсального або флізеліновій клею.

Різновиди текстильних шпалер

На ринку будматеріалів найчастіше можна знайти наступні види шпалер з текстилю:

  • Лляні текстильні шпалери виготовляються з використанням лляних ниток, які наносяться на паперову і флізелінову основу. У них дуже привабливий зовнішній вигляд, завдяки чому відмінно підходять для залу і вітальні, а за рахунок екологічно чистих компонентів їх також можна поклеїти в дитячій кімнаті в комбінації з простими паперовими з нижньої частини стін.
  • Фетрові. Відразу варто сказати, що цей вид не часто зустрічається в натуральному виконанні. Тому є кілька причин. По-перше, вони досить дорого коштують. По-друге, процес виготовлення фетрових текстильних шпалер трудомісткий і довгий. І, по-третє, для поклейки доведеться найняти професіоналів, а інакше можна зіпсувати полотно. Якісно обклеєні стіни фетровими шпалерами виглядають дуже ефектно, красиво і багато. Крім того, вони володіють хорошою шумоізоляцією і непогано приховують дефекти стін, але краще під такі полотна заздалегідь підготувати поверхню: вирівняти перепади, кути, пройтися фінішної шпаклівкою, тріщини закрити серпянкой, обробити грунтовкою.
  • Джутові. З цим видом все просто. Джутові волокна наносяться на паперову і флізелінову основу. Вони краще всього поєднуються з экостилем. Їх досить просто клеїти на стіни, і не потрібно морочитися з регулярним доглядом, так як джутові текстильні шпалери невибагливий і міцний матеріал. Є полотна під фарбування, з природним кольором і малюнком.
  • Шовкові. Напевно багато хто чув про шпалери з шовковими нитками. Про їх красу і високу ціну. Перш за все, вони відрізняються від інших своєю пишністю і шармом. Не часто можна зустріти такий вид текстильних шпалер в інтер’єрах простих людей, адже дозволити обробити стіну шовком можуть не багато. Однак цей вид не повністю складається з шовку. Звичайно є флізелінова і паперова основа, але головна зовнішня частина виготовляється з використанням комбінації віскози і шовкових волокон.
  • Велюрові. Чудово виглядають в інтер’єрі вітальні та спальні. Створюють затишок і комфортну атмосферу. Виготовляються шляхом флокірування на спеціальному обладнанні. Це такий процес, коли на поверхню наноситься хімічний склад обробленого текстилю.
  • Бавовняні. Частіше можна зустріти в рідкому вигляді. Розведення і використання в роботу не складає труднощів – все докладно зазначено в інструкції. Готові шпалери виглядають дуже ефектно.
  • Синтетичні – найдорожчі. Але це не означає, що вони нагадують бур’ян – навпаки, створюють цікавий і приємний інтер’єр. Стіни під них спеціально вирівнювати не потрібно – синтетичні шпалери приховають всі недоліки, що є їх величезною перевагою в порівнянні з натуральними варіантами.


			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить		
			Текстильные обои на флизелиновой основе: виды, преимущества, как клеить

Розібравшись з видами текстильних шпалер і визначившись з вибором, можна переходити до безпосереднього ремонту стін. Вся робота може бути розділена на кілька етапів.

Як клеїти текстильні (тканинні) шпалери на флізеліновій основі

Перед тим, як почати клеїти шпалери, не залежно від того, який вигляд буде використовуватися, необхідно ретельно відчистити стіну. Для цього з неї отскребают виступаючі шматочки старого покриття, вирівнюють, потім миють. В кінці робоча поверхня повинна бути чистою і рівною. Не варто забувати про грунтовку. Якщо не хочете, щоб через пару тижнів деякі полотна впали, відклеїлися частково або проявилися стики, то необхідно ретельно обробити поверхню грунтових складом.

Підготовка необхідних матеріалів

Спочатку вимірюють точну висоту стіни і плюсують ще кілька сантиметрів. Виходячи з цього, відрізають потрібний шматок шпалер. Простіше всього з одноколірними варіантами. Якщо ж є орнамент – потрібно його підганяти на суміжних шматках заздалегідь.

Деякі види текстильних шпалер продаються в рулонах по 3 метри в ширину і по 50 метрів у довжину. Як правильно, вони клеяться горизонтально, тому, якщо немає належних навичок і досвіду в поклейки текстильних шпалер – краще довірити цю справу професіоналам. На всіх шпалерах є спеціальні позначення, які говорять споживачеві як потрібно працювати з матеріалом. Перед покупкою уважно ознайомитеся зі знаками та сертифікатами якості, адже тканинні шпалери набагато дорожче своїх простих аналогів.

Далі розводять клей. Зараз випускається багато його видів, слід вибирати підходящий саме для даного типу шпалер. Економити на ціні не варто – це може вилитися в неякісну поклейку, в результаті доведеться все переробляти заново. Ємність для нього використовують тільки чисту, розводять в необхідних пропорціях і по інструкції, написаної на упаковці, після чого розподіляють по стіні, починаючи від стелі. Для цих цілей можна застосовувати валики для фарби, так і звичайну губку. При цьому важливо не забруднити шпалери і наносити клей рівним шаром, без перерв.

Наклейка шпалер

Наступний етап – найвідповідальніший. Лист шпалер обережно поміщають на стіну, починаючи від верху. Під стелею потрібно залишити трохи матеріалу – його відрізають пізніше, нагорі закріплюють лист кнопками для того, щоб він не змістився, і приклеюють, рухаючись до підлоги. У пола також залишають трохи матеріалу – ті самі зайві сантиметри.

Після закріплення листа його поверхню ретельно розгладжують для ліквідації порожнин і складок, зайвого виступив клею, використовуючи чисту суху ганчірку.

Далі на стіну кріпляться наступні листи шпалер таким же способом. Якщо на тканині є малюнок, його важливо поєднувати так, щоб всі листи в результаті виглядали частинами цілого, без розривів і нестиковок. При наклейці шпалер поруч з дверними і віконними прорізами відстань заміряють також заздалегідь і додають кілька сантиметрів, відрізаючи шматок шпалер. Після цього клеять шматок, залишаючи ці сантиметри поруч з прорізами. Робиться це тому, що в процесі висихання тканина може трохи стягтися. Якщо не залишити невеликий запас, підлоги або стелі може переглянути стіна, а це вже шлюб. Видаляють їх лише після остаточного висихання клею, акуратно відріжте ножем для паперу.