Більшість людей за звичкою обробляють стіни шпалерами, незважаючи на наявність в асортименті будівельних матеріалів більш сучасних видів. Наприклад, дізнавшись, як наноситься декоративна штукатурка для стін, можна самостійно оформити житло в ексклюзивному стилі, здійснивши в ньому свої фантазії. Для цього не потрібні спеціальні навички, будь-який новачок, трохи потренувавшись, зможе успішно подужати це завдання.
Особливості застосування декоративної штукатурки
Залежно від складу декоративна штукатурка буває 4 видів. Властиві їм властивості визначають місця їх застосування:
- суміші на мінеральній основі мають високу вологостійкість і переносять підвищену температуру. Вони відрізняються дихаючої здатністю при відсутності шкідливих виділень. Ці властивості дозволяють використовувати суміші для зовнішньої і внутрішньої обробки ванних і санвузлів. До недоліків відносять крихкість, розтріскування при вібрації або ударах;
- акрилові суміші відмінно колеруются, в результаті чого виходять будь-які відтінки. Пластична консистенція полегшує нанесення і дає можливість створення оригінальних фактур. Вони вологостійкі, але через низьку паропроникності застосовуються тільки для внутрішньої обробки;
- силіконові штукатурки після просушування набувають високу міцність і зносостійкість. Спокійно витримують прямий вплив води, не перешкоджають проходженню повітря і водяної пари. Застосовуються для зовнішньої і внутрішньої обробки;
- силікатні склади мають той же набір корисних властивостей, а також високу вогнестійкість, згубно діють на цвіль.
Створення неповторного дизайну приміщення
Зовнішній вигляд готової обробки багато в чому залежить від способу нанесення штукатурки на стіну. При самостійній обробці рекомендуються не складні способи внутрішньої декоративної штукатурки стін, що дають хороші результати:
- Широким шпателем підготовлений розчин наноситься на поверхню і рівномірно розподіляється по всій поверхні.
- Перед створенням фактури потрібно трохи підсушити розчин. Потім, за допомогою гострого кута шпателя або щітки з коротким ворсом, з легким натиском, почати видавлювати будь-які візерунки або орнаменти. Наприклад, пересічні кола.
- Для створення хаотичних візерунків до розчину потрібно з невеликим зусиллям притискати зім’яту плівку з поліетилену або шматок поролону.
- Імітацію деревини створюють за допомогою необробленої дошки. Її загортають в тонкий поліетилен і притискають до стіни з розчином з послідовним переміщенням по всій площі.
- Глибокий рельєф фактури отримують набрызгиванием. Береться звичайна щітка для одягу, на неї наноситься трохи розчину, торцем направляють на стіну і після проведення по щетині викруткою стіна буде забризкана. Повторюють те ж саме на інших ділянках.
Після повної просушування обробки її можна забарвити водоемульсійними або акриловими фарбами. Для виділення фактури при фарбуванні використовують два або більше кольору. Спочатку стіна для створення фону повністю забарвлюється одним кольором. Після його висихання губкою або валиком на виступаючі частини візерунка наноситься фарба іншого кольору.
Декоративна штукатурка
За допомогою нанесення внутрішньої декоративної штукатурки на стіни при наявності мінімальних навичок і творчої фантазії створюють барвистий оригінальний дизайн.