Склошпалери під фарбування: Як правильно вибрати і наклеїти на стіни

знаю       Стеклообои под покраску: как правильно выбрать и наклеить на стены

Склошпалери-оздоблювальний матеріал з ниток спеціального скла, активно застосовується для внутрішньої обробки житлових і громадських будівель, а також в приміщеннях промислового призначення. Його часто використовують як недорогу альтернативу натяжних стель. Покриття виглядає цілком гідно, по міцності впевнено займають одну з лідируючих позицій серед рулонних матеріалів для оздоблення стін. Як клеїти склошпалери на стіни під фарбування, правильно вибрати потрібний вид — докладно в цій статті.

Класифікація

Основною ознакою класифікації є фактура стеклообоев. Вони можуть бути гладкими (частіше іменовані павутинкою або склополотном), використовуються для створення гладкої поверхні під забарвлення. Добре маскують дрібні дефекти, підвищують міцність поверхні, не даючи їй розтріскуватися. У рельєфних моделей більш висока щільність. Їх застосовують в якості фінішного покриття.

       Стеклообои под покраску: как правильно выбрать и наклеить на стены

За якістю склошпалери бувають 2 сорти і економ-класу. Недосвідченому покупцеві може здатися, що різниці між ними немає, але вибір низькоякісних шпалер часто призводить до помилок. Щоб їх уникнути, потрібно знати властивості покриттів, зазначені в списку:

  • 1 сорт-якісний матеріал з щільністю більше 0,1 кг / 1м2, великим терміном служби;
  • 2 сорт – шпалери низької якості з непередбачуваною поведінкою після наклейки;
  • проміжний-затребуваний у покупців сорт з невеликим терміном служби, малою щільністю.

Щоб уникнути невдалої покупки слід купувати склошпалери відомих імпортних марок. У них 2 сорт означає всього лише нестандартну довжину рулону, але не зниження якості.

знаю       Стеклообои под покраску: как правильно выбрать и наклеить на стены

Сильні і слабкі сторони стеклообоев

знаю       Стеклообои под покраску: как правильно выбрать и наклеить на стены
Склошпалери, відгуки про які серед безлічі позитивних зустрічаються негативні, які стверджують, що вони шкідливі. Ймовірно, автори подібних заяв мають вельми туманне уявлення про достоїнства і недоліки цього виду обробки.

До безперечних достоїнств відносяться:

  • Їх не можна ненавмисно порвати і подряпати, вони успішно протистоять впливу агресивних миючих засобів, тому їх можна мити будь-якими засобами, в тому числі абразивними, із застосуванням жорсткої щітки. Їх міцність в 2 рази вище, ніж у вінілових зразків.
  • Завдяки петельної структурі, як у в’язаних виробів, вони не перешкоджають руху повітря і водяної пари, що покращує мікроклімат. Оскільки вони не електризуються статичною електрикою – вони не збирають на себе пил.
  • Склошпалери з екологічної точки зору абсолютно нешкідливі, як скла у вікнах. На них відсутні умови для появи цвілі, тобто можна не побоюватися їх навали.
  • Якщо, незважаючи на високу міцність, комусь вдалося пошкодити покриття, то пошкоджену ділянку легко замінюється новим-для стеклообоев не страшні стики по горизонталі.
  • Цей вид шпалер не горить і не підтримує горіння Gorenje. При нагріванні не виділяються небезпечні для здоров’я речовини.
  • Оздоблення може бути проведена самостійно, без залучення майстра.
  • Вони клеяться на будь-який матеріал, який використовується для зведення і покриття стін.
  • Відомі виробники гарантують термін служби до 30 років.
  • Шпалери зі скловолокна можна перефарбовувати в залежності від рельєфності 6-20 разів.

Список недоліків набагато коротше:

  • вони важко видаляються при заміні;
  • вони коштують більше, ніж паперові, флізелінові, вінілові;
  • великий розкид цін в залежності від рельєфу і візерунка;
  • небагатий вибір візерунків.

Фото дизайну зі склошпалерами

Найбільш тонке покриття застосовується для обробки стель, для стін вибирається більш товсте.

Чим клеять склошпалери

знаю       Стеклообои под покраску: как правильно выбрать и наклеить на стены
Якість наклейки безпосередньо залежить від якості використовуваного клею. Тому до його вибору потрібно ставитися відповідально. Оскільки шпалери зі скловолокна відносяться до розряду важких — поширені види шпалерного клею на основі ПВА краще не вибирати. Для них буде потрібно клей з більш високою адгезією (здатністю, що клеїть). Цей параметр легко визначається по в’язкості. Це покриття часто застосовується для обробки приміщень з підвищеною вологістю — значить, клей повинен бути водостійким. У складі клею не повинні міститися токсичні речовини, він не повинен видавати неприємний запах.  Якісний клей повинен володіти протимікробними властивостями за рахунок включення до його складу спеціальних добавок, фунгіцидів. Швидке висихання і тривалий термін зберігання будуть додатковими плюсами.

Так як виробник шпалер краще за всіх знає, який клей потрібен для його продукції, то кращим вибором буде вид зазначений в інструкції до них.

Наклейка стеклообоев своїми силами

знаю       Стеклообои под покраску: как правильно выбрать и наклеить на стены

Перед початком наклейки необхідно вирівняти поверхню, закрити тріщини і відколи шпаклівкою. Після її просушування поверхню зачищається скребком і наждачним папером, потім грунтується. Гарантувати можна спеціальною сумішшю або рідко розведеним клеєм. Це поліпшить зчеплення полотен з поверхнею. Грунтовка розкочується тонким шаром простим валиком.

Після повного висихання грунтовки можна починати наклейку, яка проводиться при температурі в приміщенні 18-25°з, відносна вологість не вище 70%. Неодмінною умовою є відсутність протягів і прямого сонячного світла.

Рулон розрізається на смуги необхідної довжини. Якщо шпалери з візерунком, то потрібно заздалегідь підігнати його або нарізати полотна з припуском в 10 см для підгонки в процесі обклеювання. Клей валиком наноситься на поверхню, на ширину полотна з невеликим припуском.

Обробка повинна проводитися двома людьми, так як виконання подальших операцій поодинці складно.
По першій смузі будуть орієнтовані наступні, тому при її наклейці використовується схил для перевірки вертикальності. Після накладення смуги на стіну її рухами м’якого шпателя від середини до країв розрівнюють, виганяючи повітря і розправляючи складки. Видавлюється надлишок клею видаляється вологою ганчіркою. Надлишки смуги, що утворилися біля стелі та підлоги, обрізаються ножем для паперу.

Потім наноситься клей для наступного полотна. Полотна клеяться тільки встик. Після завершення обклеювання покриття повинне просохнути при відсутності протягів.

Яка фарба краще

Коли обробка стін стеклообоями завершена, можна приступати до фарбування. Кращою для цього вважають водно-дисперсійну фарбу. Вона екологічно чиста, не має запаху, добре пропускає пар і вогнестійка, а також проста в нанесенні і швидко висихає. Важлива її Водостійкість, яка необхідна при частому митті стін. Фарбі білого кольору за допомогою кольорів можна надати який завгодно відтінок. При їх виборі потрібно:

  • обережно ставитися до яскравих, агресивних тонів, так як довге перебування в їх оточенні викликає роздратування;
  • використовувати барвисті вставки;
  • підбирати відтінки під колір меблів;
  • застосовувати трафарети з малюнками, візуально збільшують розміри приміщення.

Фарбування стеклообоев

знаю       Стеклообои под покраску: как правильно выбрать и наклеить на стены
знаю       Стеклообои под покраску: как правильно выбрать и наклеить на стены
Для фарбування потрібно валик з довгим ворсом, щоб якісно фарбувати поглиблення рельєфу. Ділянки біля плінтуса і стелі обробляються невеликий пензликом. Роботу слід проводити при хорошому освітленні (особливо це важливо для світлих кольорів), щоб були помітні не прокрашенние впадинки.

Слід враховувати, що через рельєфною фактури шпалер зі скловолокна, фарби потрібно на 10-30% більше, ніж для гладкої поверхні.

Перед початком фарбування шпалери необхідно покрити шаром розведеного клею. Це дозволить скоротити витрату фарби і максимально замаскує шви між полотнами. Склошпалери фарбуються, мінімум, в 2 шари. Другий шар наноситься після повного висихання першого. Не слід економити на фарбі, інакше колір вийде нерівномірний. Але і захоплюватися теж не потрібно, так як занадто товстий шар може стати причиною відставання матеріалу. Тим більше що кожен шар фарби зменшує рельєфність візерунка.

Рада

Склошпалери потребують особливого поводження з ними. При роботі зі склотканинними матеріалами необхідно строго дотримуватися інструкції і обов’язково користуватися респіратором і рукавичками. Після наклейки і фарбування вони не будуть колоти незахищену шкіру навіть при щільному контакті.