Дитина малює на шпалерах – що робити?

Діти – особистості творчі. Своє креативне мислення вони нерідко демонструють на навколишньому середовищі. Особливо страждають стіни, зокрема, що покривають їх поверхню шпалери. Що робити, якщо у вашому будинку росте творча натура, яка абсолютно не бажає малювати в альбомах і на звичайному папері? Можна відучити дитину малювати на настінному покритті і як відтерти сліди від чорнил, фарб, фломастерів? Давайте розберемось разом!

Як видалити сліди з шпалер?

Ідеальний порядок і дитинство – поняття не сумісні. Це знає будь-яка мама, тому навіть завзятим перфекционисткам доводиться миритися з розкиданими іграшками, безладом на ігровому столі і відбитками дитячої фантазії на шпалерах. Помічений малюнок неймовірно засмучує, особливо, якщо нещодавно був зроблений ремонт або квартира знімна. Відразу впадати в істерику і лаяти малюка не потрібно – навряд чи ваша дитина розуміє, що зробив щось погане. Та й справді, біда, якщо малюк розмалював шпалери яскравими кольорами? Може вам і правда, давно варто пожвавити інтер’єр!

Якщо старання малюка не увінчалися успіхом в очах батьків, чорнильні сліди або позначки залишені фарбами, кольоровими олівцями і фломастерами треба терміново видалити. Найпростіше переклеїти шпалери, благо вибір у сучасних виробників просто величезний. Можна обмежитися заміною кількох смуг, зіпсованих дитиною, або повністю змінити оздоблення кімнати. Якщо в плани ремонт не входить, значить, доведеться обійтися локальним впливом. Як привести в порядок шпалери різних видів?

Ребенок рисует на обоях – что делать?

Якщо малюнок великий або нанесена незмивною фломастером – кращим рішенням буде замінити шпалери

Паперові

Оскільки цей варіант найпоширеніший, про нього варто згадати в першу чергу. Що вам потрібно робити, якщо дитина малює на паперових шпалерах?

  • З чорнилом впоратися нехитрий розчин: 1 ч. л. оцту з 0,5 ч. л. марганцівки. Його наносять на пляму, а потім швидко видаляють змоченою в перекису водню ватним диском.
  • Зовсім свіжі сліди від кулькової ручки можна прибрати за допомогою лимонного соку. Достатньо пару разів акуратно протерти намальовані лінії часточкою цитруса.
  • Акварельні фарби, гуаш можна витерти злегка вологою ганчіркою, дії без натиску, щоб не розмочити і в підсумку не порвати папір на стіні.

Фломастери з паперових шпалер відтерти практично неможливо – вони занадто швидко просочують покриття.

На покриття з паперу можна наклеїти зверху ще один шпалерний шар ідентичною забарвлення – через тонкощі матеріалу він буде практично непомітний.

Вінілові

Цей вид шпалер піддається обробці набагато простіше. Ви можете видалити дитячі малюнки за допомогою найпростіших засобів.

  • Відмінно впораються звичайні вологі серветки. З їх допомогою ви легко ототрете сліди від фломастерів і ручки.
  • Забруднену ділянку можна очистити м’якою губкою, змоченою в мильному розчині. Достатньо злегка потерти пляму, а потім прибрати мокрі патьоки сухий безворсовою тканиною.

Ребенок рисует на обоях – что делать?

Плями на вінілових шпалерах легше відмити, достатньо вологої серветки

Фломастери на водній основі піддаються кисневого пятновыводителю, а на спиртовій – медичного спирту. Рекомендується перед початком заходу провести тест на непомітній ділянці вінілових шпалер. Якщо вони не поміняли колір і фактуру, можна сміливо приступати до генерального прибирання мистецтв.

Якщо нічого не допомагає, просто заклейте малюнки спеціальними наклейками!

Флізелінові

У вас на стінах флізелінові шпалери і їх діти нещадно «прикрасили» карлючками? Не поспішайте сумувати. З такої поверхні забруднення будь-якого виду без проблем відтирається сухою або вологою тканинною серветкою, канцелярським гумкою або щіткою з м’якою щетиною, наприклад, зубної.

Щоб не виникло неприємних ситуацій, батькам маленьких дітей, які тільки починають пізнавати світ, рекомендується нанести на стінне покриття акриловий лак на водній основі.

Покарання – найкраща профілактика?

Не впадайте в паніку, якщо ваше чадо розмалювало шпалери. Тим більше не думайте його карати за прояви бажання творити. Щоб надалі таких ситуацій не виникало, подаруйте дитині мольберт, купіть кілька великих ватманів, на яких можна малювати на підлозі, або розвісьте на стінах плакати для малювання. Дитина не хоче припиняти заняття малюванням? Вкладіть в його руку кольорові крейди – вони легко ототрутся від будь-якої поверхні, а фарби і ручки сховайте, поки непосида підросте.

Ребенок рисует на обоях – что делать?

Хорошим варіантом для активної дитини будуть шпалери “розмальовки”