Вибираємо шпалери для маленької кімнати

Вважається, що шпалери в маленькій кімнаті повинні бути світлими і без малюнка. Іноді втілюють тільки це правило життя, з-за чого інтер’єр стає млявим і безликим. Але можна використовувати і соковиті фарби, і яскраві кольори, і композиції з квітів, і цікаві орнаменти. Потрібно тільки знати, як саме комбінувати таку обробку, щоб не порушити пропорції маленької кімнати і не зробити її зовсім крихітною візуально.

Дизайнерські рекомендації

Ось основні поради по збільшенню кімнати за допомогою шпалер:

  • Шпалери для кімнати з низькою стелею – це, звичайно, полотна з витягнутими вгору елементами, тобто зі всілякими вертикальними смужками.
  • Якщо стелі високі, а кімната маленька, прохідна, то можна задіяти полотна з горизонтальним принтом. Це можуть бути як зображення, розтягнуті по горизонталі, так і чітко позначені бордюри.
  • Інтер’єр для маленької кімнати цілком можна зонувати. Якщо одна зі стін у приміщенні залишається вільною від меблів і декору, на неї наклеюють велике і яскраве панно. Добре таким чином привертати увагу до значимих деталей.
  • Шпалери повинні бути виразними. Оптимально – з фактурою або з блиском. Рельєф або шовкографія зроблять стіни живими, об’ємними.
  • Розділіть приміщення по горизонталі, використовуючи два види покриттів і тонкий бордюр між ними, або по вертикалі, чергуючи різні полотна.
  • Наочно представлено на фото, які шпалери поклеїти в маленькій кімнаті. За фотографіями легше зорієнтуватися і в комбінації візерунків, і в поєднаннях кольорів. Також ви зможете «підглянути» ідеальну компонування меблів для вашого будинку. А купити шпалери, збільшують кімнату, можна в нашому каталозі, де зібрані оригінальні полотна з США, Європи та Росії.

    Підбір і поєднання кольорів

    Шпалери для зорового збільшення кімнати не повинні бути темними. А у світлій палітрі переважають холодні «віддаляють» відтінки. Але у виборі кольору є і багато інших факторів – наприклад, ступінь природної освітленості приміщення, його захаращеність меблями. Але і особисті уподобання обов’язково потрібно враховувати.

    Выбираем обои для маленькой комнаты

    Шпалери для маленької спальні

    Оптимальний вибір кольору для маленької кімнати – це:

    • кремовий, світло-бежевий;
    • пісочний, персиковий, світлий жовтий;
    • сірий, синій і сіро-блакитний;
    • світлий зелений, м’ятний, яблучний, з оливковим відтінком;
    • світлий відтінок морської хвилі;
    • світлий рожевий, пудровий, молочний.

    Білі відтінки краще використовувати тільки в якості акцентів – наприклад, якщо це шпалери з дрібними візерунками з трояндочок на білому тлі. Вибір кольору залежить від того, в якому відтінку виконані аксесуари, який колір меблів переважає в приміщенні.

    Що ж стосується сполучень, то теплі фруктові відтінки (наприклад, абрикосовий і персиковий) чудово комбінуються з молочним, пудрово-рожевим, кремовим. Блідо-жовтий можна використовувати разом з червоним, а світло-зелений – з оливковою або фіолетовим. Вишневий можна доповнити сіро-блакитним, а фіолетовий – світлим сірим. Важливо дотримувати баланс, щоб в маленькій кімнаті все-таки не переважали ні занадто великі візерунки, ні надто насичені кольори. Тоді і приміщення буде виглядати акуратно і привабливо.

    Выбираем обои для маленькой комнаты

    Шпалери в маленькій вітальні