Вважається, що шпалери в маленькій кімнаті повинні бути світлими і без малюнка. Іноді втілюють тільки це правило життя, з-за чого інтер’єр стає млявим і безликим. Але можна використовувати і соковиті фарби, і яскраві кольори, і композиції з квітів, і цікаві орнаменти. Потрібно тільки знати, як саме комбінувати таку обробку, щоб не порушити пропорції маленької кімнати і не зробити її зовсім крихітною візуально.
Дизайнерські рекомендації
Ось основні поради по збільшенню кімнати за допомогою шпалер:
Наочно представлено на фото, які шпалери поклеїти в маленькій кімнаті. За фотографіями легше зорієнтуватися і в комбінації візерунків, і в поєднаннях кольорів. Також ви зможете «підглянути» ідеальну компонування меблів для вашого будинку. А купити шпалери, збільшують кімнату, можна в нашому каталозі, де зібрані оригінальні полотна з США, Європи та Росії.
Підбір і поєднання кольорів
Шпалери для зорового збільшення кімнати не повинні бути темними. А у світлій палітрі переважають холодні «віддаляють» відтінки. Але у виборі кольору є і багато інших факторів – наприклад, ступінь природної освітленості приміщення, його захаращеність меблями. Але і особисті уподобання обов’язково потрібно враховувати.
Шпалери для маленької спальні
Оптимальний вибір кольору для маленької кімнати – це:
- кремовий, світло-бежевий;
- пісочний, персиковий, світлий жовтий;
- сірий, синій і сіро-блакитний;
- світлий зелений, м’ятний, яблучний, з оливковим відтінком;
- світлий відтінок морської хвилі;
- світлий рожевий, пудровий, молочний.
Білі відтінки краще використовувати тільки в якості акцентів – наприклад, якщо це шпалери з дрібними візерунками з трояндочок на білому тлі. Вибір кольору залежить від того, в якому відтінку виконані аксесуари, який колір меблів переважає в приміщенні.
Що ж стосується сполучень, то теплі фруктові відтінки (наприклад, абрикосовий і персиковий) чудово комбінуються з молочним, пудрово-рожевим, кремовим. Блідо-жовтий можна використовувати разом з червоним, а світло-зелений – з оливковою або фіолетовим. Вишневий можна доповнити сіро-блакитним, а фіолетовий – світлим сірим. Важливо дотримувати баланс, щоб в маленькій кімнаті все-таки не переважали ні занадто великі візерунки, ні надто насичені кольори. Тоді і приміщення буде виглядати акуратно і привабливо.
Шпалери в маленькій вітальні