Яскрава можливість для самовираження в інтер’єрі: різновиди шпалер з орнаментом

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Для різноманітності дизайну багато використовують шпалери з орнаментом: яскраво виражені або ледь помітні візерунки на стінах виглядають набагато цікавіше стандартних однотонних покриттів.

Впорядковані малюнки на різну тематику, що повторюються в певній закономірності, можуть зробити вашу кімнату і більш суворою, і більш урочистою.

Як правило, саме шпалери такого типу використовуються для створення головних акцентів в дизайні домашніх інтер’єрів. Однією з ключових особливостей використання орнаменту на стінах вважається його можливість задати певний ритм стилістиці кімнати, перетворити розміри простору і змінити його сприйняття.

Яким орнаментів краще віддати перевагу при виборі шпалер для стін? Сучасний асортимент включає багато цікавих сюжетів, але кожен з них вимагає дотримання певної тематики, відтінків і форм в дизайні.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Поєднуючи суперечливі візерунки і відтінки, ви ризикуєте створити інтер’єр, який не буде сприйматися комфортно і гармонійно. Тому давайте обговоримо особливості застосування деяких візерунків і орнаментів у різних кімнатах.

Особливості вибору орнаментів

Перш ніж визначитися з відповідними шпалерами для стін, ви повинні продумати, які орнаменти розкриються найкращим чином у вашому інтер’єрі.

Гармонійність сприйняття заданої тематики може залежати від багатьох факторів: розмірів і форми кімнати, її колірної палітри, ступеня освітлення, планування, стилю меблів і аксесуарів.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Щоб після наклеювання ви не розчарувалися в результаті, заздалегідь звертайте увагу на наступні особливості:

 • оскільки орнаменти на стінах притягують увагу і створюють акценти, визначитеся з головним завданням їх використання. Якщо мета візерунка – створити динамічність і строгість дизайну – вибирайте малюнки з гострими кутами і впорядкованим розміщенням елементів. Якщо ж шпалери з візерунками повинні пом’якшити ваш дизайн зупиніться на шпалерах з плавними, закругленими і більш спокійними орнаментами;
   
 • Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

 • якщо в орнаменті, який вам придивився, присутні елементи у вигляді вертикальних і горизонтальних ліній, – переконайтеся, що такі мотиви позитивно вплинуть на сприйняття вашої кімнати. Не секрет, що вертикальні смуги піднімають стелю, а горизонтальні – розширюють стіни, тому використовуйте такі орнаменти з вигодою;
   
 • звертайте увагу і на особливості чергування фрагментів орнаменту. Чим дрібніше і частіше малюнок – тим сильніше він впливає на настрій і сприйняття простору. Втім, і великі орнаменти теж вплинуть на ваш інтер’єр: у невеликій кімнаті вони будуть створювати ефект тісноти;
   
 • одна з головних особливостей, характерних для таких шпалер, – це можливість маскувати недоліки і нерівності стін. Тому заздалегідь продумайте, в якій частині кімнати вони найкращим чином впораються з цим завданням.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Купуючи настінні покриття з орнаментами, враховуйте їх колір, а також характер малюнка. Наприклад, холодні відтінки (сірий або блакитний) зроблять кімнату більш свіжою і просторою, теплі тони (жовтий, рожевий) – підкреслять весняну атмосферу, яскраві кольори (червоний, оранжевий) – додадуть динаміку в дизайн, а темні відтінки (чорний, коричневий) – підкреслять стриманість інтер’єру.

Пам’ятаєте! Кімната, оформлена шпалерами з темними орнаментами, повинна бути добре освітлена. Через брак великих вікон використовуйте світильники, стилізовані згідно з тематикою дизайну.

Зверніть увагу на те, що такі шпалери, як правило, включають кілька кольорів, і всі вони повинні гармоніювати один з одним.

Універсальним варіантом вважаються білі шпалери з орнаментом – вони підійдуть для кожної кімнати. Темні настінні покриття з візерунками краще використовувати в просторих приміщеннях, не призначених для відпочинку. У таких інтер’єрах, як спальня, кухня або ванна кімната, краще використовувати світлі шпалери з орнаментом.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Різновиди орнаментів і візерунків

Оскільки цікавих орнаментів досить багато в асортименті шпалерної продукції, не варто зупинятися на першому вподобаному варіанті. Сьогодні популярністю користуються відразу кілька візерунків на шпалерах: це і східні мотиви, і зигзаги, і старовинні орнаменти «дамаск», і стримані геометричні форми. Зупинимося більш детально на найбільш цікавих варіантах.

Підкреслити вишуканість, стриманість і розкішність дизайну можна, вибравши шпалери з орнаментом для стін в стилі «дамаск». Цей малюнок являє собою впорядкований орнамент з незвичайних рослинних форм, розташований по вертикалі. Як правило, квіткові елементи такого дизайну доповнюються завитками, незвичайними лініями і переплетеннями.

Дамаські орнаменти підійдуть для інтер’єру вітальні і спальні.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Стиль дамаск може проявлятися і в східній тематиці. Хоча такі орнаменти і вважаються старовинними, правильне використання шпалер з східними візерунками може підкреслити сучасність вашого інтер’єру. Крім того, шпалери зі східним орнаментом можуть складатися з ієрогліфів, тематичних малюнків невеликих розмірів, а також деяких квіткових мотивів.

Характерні риси східних орнаментів – наявність тонких і вишуканих ліній, плавні переходи між малюнками, відсутність суперечливих контрастів. Такі шпалери підійдуть для кімнат, де необхідно розслабитися, і для інтер’єрів, у яких ми щодня проводимо максимум часу.

Ще один цікавий візерунок – «пейслі». Орнаменти такого типу віддалено схожі на огірки, загорнуті у незвичайні форми й оформлені в яскравих відтінках. Такий візерунок популярний в турецькій тематиці, але починає завойовувати популярність і на нашому ринку.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Порада: шпалери такого типу можна використовувати і для створення декоративних панно. Якщо ви боїтеся, що незвичайні візерунки або змішання фарб порушать цілісність вашого дизайну – створення з їх допомогою лише невеликі акценти в просторі.

Квіткові та рослинні мотиви можуть не уособлювати незвичайні візерунки, а бути присутнім на шпалерах у природному вигляді. Орнаменти, що складаються з реалістичних квітів, прекрасно впишуться в будь-який домашній інтер’єр.

Якщо ваша кімната оформлена в старовинному стилі (наприклад, кантрі або прованс) – вибирайте орнаменти світлих пастельних відтінків. В кімнатах сучасного типу можна повісити шпалери з яскравими або темними квітковими орнаментами.

Для тих, хто любить стриманість і впорядкованість, підійдуть шпалери з гратчастим орнаментом. Цей візерунок сьогодні ще не користується великою популярністю: як правило, в інтер’єрах клеяться схожі шпалери в клітку або в смужку. Тим не менше, і решітка теж може доповнити будь-який дизайн і стати його головним акцентом.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Порада: застосування орнаментів у вигляді решітки на стінах вважається універсальним, оскільки такі сюжети можна поєднувати з будь-якими малюнками. Створюйте цікаві комбінації з шпалер – і ваші стіни ніколи не будуть виглядати нудно.

До старовинних орнаментів можна віднести і «меандр». Цей візерунок являє собою безперервну лінію, зігнуту під прямими кутами або у вигляді кіл. Шпалери з великим орнаментом такого типу, виконані в теплих відтінках (жовтий, оранжевий, бежевий) підкреслять давньогрецьку тематику, тому найчастіше використовуються в античних дизайнах.

До незвичайним геометричним формам на шпалерах можна віднести чотирилисник. Цей орнамент складається з декількох кіл, частково закривають один одного. Деякі фрагменти такого типу доповнені гострими кутами на стику кіл, а також іншими геометричними формами.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Оскільки такий візерунок виглядає досить затишно, але впорядковано – він підійде практично для кожного дизайну. Головне – правильно підібрати відтінок.

Найчастіше шпалери такого типу мають білий фон, а сам візерунок оформляється в чорному, коричневому, червоному та інших насичених відтінках.

Варіанти обробки різних кімнат

Орнаменти у вітальні

Яскраві орнаменти великих розмірів у вітальні кімнаті повинні формувати акценти на окремих поверхнях, тому вішати такі шпалери краще на головні стіни біля каміна, телевізора або дивана. Акцентними можуть стати покриття з візерунком у стилі «дамаск», геометричними формами і деякими абстрактними візерунками і композиціями.

Шпалери з квітковим орнаментом і класичними візерунками, виконані в світлих відтінках, можуть стати фоновими і прикрасити всі стіни вітальні. Такий дизайн стін підкреслить красу стилю прованс, кантрі, класики і навіть деяких сучасних напрямів.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Якщо ви не хочете задіяти світлі відтінки зупиніться на холодних тонах: вони не будуть зменшувати простору, і додадуть свіжості і легкості в загальну обстановку.

Найкраще в такому кольорі будуть виглядати нескладні форми, наприклад, лінії або геометрія.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Дизайн спальні

Щоб прикрасити інтер’єр спальної кімнати, вибирайте ефектні орнаменти. Краще віддавати перевагу легким і гармонійним візерункам світлих відтінків кольорів, невеликим вкрапленням, класичним орнаментів. Виконані в ніжному кольорі, такі візерунки підкреслять ніжність і романтичність вашого інтер’єру.

Меблі та аксесуари в такому дизайні можуть мати найрізноманітніші відтінки, але краще зупинитися на світлих варіантах, щоб не порушити цілісність оформлення.

М’які відтінки, що зустрічаються на орнаменті, можна повторити в предметах інтер’єру.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Для тих, хто бажає зробити спальню більш яскравим і насиченим, підійдуть шпалери з рослинним орнаментом великих розмірів, геометричні форми, рівні лінії, виконані в червоному, синьому, коричневому і інших кольорах. Не забувайте про те, що малюнки не повинні суперечити стилістиці інтер’єру.

Клеїти такі шпалери краще в зоні, недоступною для споглядання в процесі відпочинку. Ідеальний варіант для яскравого дизайну – це стіна, розташована за ліжком. Тут шпалери можуть бути не тільки яскравими, але і темними, але в цьому випадку постарайтеся забезпечити достатнє освітлення простору.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Ритмічні принти в дитячій кімнаті

У дитячій шпалери з візерунками можуть грати неоднозначну роль. З одного боку, вони сприяють творчій активності, якщо ви зупинилися на яскравих акцентних зображеннях. Такі шпалери ідеально підходять для ігрової зони.

З іншого боку, орнаменти, виконані в спокійних тонах, можуть заспокоювати і розслабляти. Тому їх можна використовувати і в якості декоративних покриттів для зони сну вашого малюка. Оскільки призначення таких шпалер може бути абсолютно різним – розділіть дитячу кімнату на дві зони.

З популярних мотивів, присутніх на орнаментальних шпалерах в таких інтер’єрах, можна виділити геометричні сюжети, квіткові фрагменти, але найчастіше батьки намагаються проявити креативність – і вибирають орнаменти на нестандартні тематики: з тваринами, космосом, морськими елементами та інші.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Декор стін на кухні

У цьому інтер’єрі за допомогою орнаментів можна зонувати простір, підкреслити домашній затишок або сучасність дизайну.

У тісних кухнях орнаменти допомагають створити більш вільну обстановку, а в погано освітлених – додають світла.

Використовувати такі покриття можна не тільки на вільних стінах, але і в нішах, полках, а також на виступах в інтер’єрі. Фото шпалер з орнаментом на квіткову тематику підтверджують, що такі покриття можуть стати родзинкою вашого дизайну.

Яркая возможность для самовыражения в интерьере: разновидности обоев с орнаментом

Шпалери з орнаментом у інтер’єрі – це відмінна можливість проявити фантазію, підкреслити індивідуальність і творчий підхід, додати в інтер’єр яскраві і цікаві акценти. Оскільки вибір тематик і квітів таких шпалер необмежений – ви можете використовувати орнаменти для декорування всіх кімнат в будинку, і кожна з них буде виглядати вишукано і оригінально.

https://youtu.be/t46EXtKuM_s