Флізелін на стелю: технологія процесу

Зміст статті:

1. З чого складаються флізелінові шпалери?

2. Переваги шпалер на флізеліновій основі

3. Наклеювання флізелінових шпалер

4. Особливості наклейки флізелінових шпалер на стелю

5. Як пофарбувати флізелін на стелі?

Як відомо, сучасний асортимент оздоблювальних матеріалів, в тому числі і для стелі, є дуже широким. Один з варіантів обробки стельової поверхні – наклеювання шпалер. Цей спосіб обробки є широко поширеним за умови, якщо ремонт виконується самостійно, тобто без залучення допомоги фахівців, так як ця робота не вимагає наявності особливих навичок.

Особливою популярністю сьогодні користуються флізелінові шпалери, оскільки цей матеріал стане хорошим рішенням для обробки стелі з рівною поверхнею. Тому необхідно докладніше зупинитися на тому, як клеїти флізелін на стелю.

Так, поклейка флізеліну на стелю супроводжується рядом позитивних явищ, так як матеріал не тільки красивий зовні, він має ще й особливими універсальними властивостями.

Флизелин на потолок: технология процесса

Завдяки своїй структурі, флізелін дозволяє добре приховати будь-які, навіть самі незначні вади поверхні стелі. Більше того, такі шпалери дуже легко клеїти, а старе флизелиновое покриття завжди можна оновити, просто пофарбувавши його, не знімаючи самих шпалер. Оскільки фарбувати флізелінові шпалери кілька разів, переживати з приводу їх швидкої переклеювання не доведеться.

Щоб розібратися з тим, як повинна проходити поклейка флізеліну на стелю, необхідно докладно вивчити характеристики та склад флізелінових шпалер.

З чого складаються флізелінові шпалери?

Флізелін являє собою нетканий матеріал, до складу якого входять волокна целюлози і текстиль. Сполучною елементом при виробництві флізеліну виступає елемент, який за своїми характеристиками нагадує скловолокно, стій лише різницею, що воно його структура є більш тонкою.

Переваги шпалер на флізеліновій основі

  • Флізелінові шпалери відрізняються міцністю і стабільністю свого полотна. При намоканні вони не схильні до розтягування, а після висихання не зменшуються. Ці властивості полегшують поклейку шпалер на стелю.
  • Такі шпалери є більш міцними, ніж стандартна папір, тому розірвати їх досить непросто.
  • Флізелінові шпалери прекрасно виглядають на стелі, а сучасні технології дозволяють нанести на них не лише плоским, але і об’ємне зображення.

    Флизелин на потолок: технология процесса

  • Наклеювання цих шпалер супроводжується нанесенням клею виключно на стелю, а наносити його на сам оздоблювальний матеріал не потрібно, що дає можливість максимально точно підігнати його смуги.
  • Під час ремонту верхній шар шпалер на основі флізеліну легко можна зняти, а основу залишити недоторканою, оскільки вона відмінно приховує всі дефекти і нерівності поверхні стелі.
  • Клеїти флізелін під фарбування на стелю можна на поверхню практично будь-якого типу: бетону, гіпсокартону, дерев’яну та ін. (прочитайте: “Як вибрати шпалери для стелі під фарбування”).
  • Під час монтажу важливо, щоб обклеювальна поверхня була чистою, без розлучень і мала рівний колір, оскільки тканина, складова основу шпалер, є напівпрозорою, і будь-які плями на поверхні стелі можуть стати помітними (читайте також: “Плями на стелі після фарбування: причини”).

    Наклеювання флізелінових шпалер

    Процес підготовки поверхні під поклейку

    Перш ніж починати процес наклеювання флізелінових шпалер на стелю, важливо підготувати його поверхню належним чином.

    Спочатку необхідно ліквідувати зі стелі старе покриття, яким може бути фарба, побілка або старі шпалери. Якщо шар є товстим, то доведеться застосовувати шпатель. Читайте також: “Стеклохолст під фарбування”.

    Фарбу можна видалити за допомогою шпателя, або за допомогою спеціальних змивів.

    Флизелин на потолок: технология процесса

    Також важливо позбутися від будь-яких плям на стельової поверхні. Сліди іржі можна видалити, застосувавши розчин води з невеликою кількістю соляної кислоти. Якщо на стелі є цвіль, то знищити її можна, обробивши поверхню за допомогою спеціально призначених для цього антисептичних протигрибкових засобів.

    Слід також вирівняти стелю, закривши всі можливі тріщини і видаляючи будь-які виступаючі частини. Проте прагнути до ідеально рівної поверхні немає необхідності, оскільки, як вже згадувалося раніше, шпалери на основі флізеліну здатні приховати дрібні вади.

    У тому випадку, якщо передбачається наклеювати стельові шпалери під фарбування на проблемну ділянку стелі, то краще вибрати зразок з об’ємним зображенням, так як це допоможе краще візуально приховати дефекти.

    Флизелин на потолок: технология процесса

    Щоб шпалери краще схоплювалися з перекриттям, рекомендується обробити стелю грунтовкою. Зокрема це стосується пористих поверхонь. Наносити суміш потрібно за допомогою кисті або поролонового валика. Важливо, щоб шар грунтовки як слід висох, тому її необхідно залишити на кілька годин.

    Особливості наклейки флізелінових шпалер на стелю

    В процесі наклеювання шпалер на флізеліновій основі рекомендується брати до уваги такі правила:

    • при наклейці шпалер на стелю першій смузі необхідно приділити особливу увагу, так як саме вона буде визначальною для всіх інших смуг. Щоб виконати цю роботу максимально точно, необхідно розмітити стельову поверхню. Для цього слід провести лінію уздовж стіни на відстані 50 сантиметрів від неї, так як саме цей показник дорівнює ширині рулона флізелінових шпалер;
    • важливо, щоб склад клею, який призначається для обклеювання стелі, був більш густим, ніж склад для обклеювання шпалерами стін приміщення;
    • шпалерні смуги рекомендується розрізати не впритул, а трохи довше, ніж того вимагає ширина облаштовуємо кімнати. Пропускна величина повинна становити 6 сантиметрів. У тому випадку, якщо на шпалерах немає яскраво вираженого візерунка, припуск може мати і менший параметр;

      Флизелин на потолок: технология процесса

    • наклеювати смуги флізелінових шпалер потрібно так, щоб вони лежали паралельно самій короткій зі стін, тобто не по довжині кімнати, а по її ширині. Приклеювати першу смугу слід в протилежній стороні входу;
    • шпалери повинні приклеюватися за принципом внахлест, а вже потім стыковую лінію можна порізати уздовж краю попередньої смуги;
    • виконати максимально акуратний зріз дозволить застосування довгої лінійки з металу і гострого ножа. Обрізати матеріал можна або відразу ж після наклейки черговий з смуг, або вже після наклеювання декількох п’яти або шести смуг. Будь-які надлишки клею, що виступають на поверхню, повинні віддалятися м’якою структурі губкою;
    • після закінчення наклейки шпалер важливо дати їм час висохнути. Щоб домогтися найкращого ефекту, приміщення важливо захистити від будь-яких протягів і ні в якому разі його не провітрювати;
    • допомогти перевірити те, висохли чи шпалери, може наклейка невеликої частини прозорого скотчу. У тому випадку, якщо за ніч на скотчі не з’явилося слідів вологи, це означає, що шпалери остаточно висохли.

    Як клеїти флізелін на стелю, детальніше на відео:

    Як пофарбувати флізелін на стелі?

    Важливо починати фарбування флізелінових шпалер вже після їх остаточного висихання. В даному випадку барвистими елементами можуть виступати вододисперсійної фарби на латексної і водоемульсійною основі.

    Вибираючи колір для флізеліну, можна скористатися як стандартними відтінками (біла фарба), так і кольоровими. Головне, щоб застосовуваний колір добре гармоніював з інтер’єром кімнати, тобто забарвленням стін і меблів (детальніше: “Як фарбувати шпалери на стелі – варіанти”).

    Інструментом для нанесення фарби на флізелін повинен служити коротковорсный валик. Виконувати фарбування потрібно в два шари. Перший шар фарби повинен наноситися перпендикулярно до стіни з вікном, а другий – паралельно їй. Цей метод фарбування дозволить уникнути утворення на стелі смуг.

    Як стає зрозуміло, флізелін – прекрасний обробний матеріал. При виникненні питань щодо його наклейки на стелю рекомендується звертатися до фахівців, які часто можуть надати фото варіантів стель, оснащених флізеліновимі шпалерами, а також відео за їх правильної наклейки.