Наклейка шпалер на стелю – інструкція

Одним з популярних способів оформлення стельового перекриття є наклейка шпалер на стелю. На вітчизняному ринку представлений величезний асортимент продукції на будь-який смак – полотна паперові, вінілові, акрилові, флізелінові. В продажі також є стельові шпалери, у яких поверхня зовні нагадує декоративну штукатурку. Перевагу зазвичай віддається білому кольору, але не менш добре виглядають ніжні відтінки колірної палітри.

Перш ніж наклеїти шпалери на стелю, необхідно переконатися, що вони будуть виглядати гармонійно в поєднанні з матеріалом обробки стін. Бажано купувати стельові шпалери після того, як узгоджений дизайн приміщення.

Наклейка обоев на потолок - инструкция

Існує кілька правил, як правильно їх вибрати:

  • якщо на стінах є великий малюнок, тоді поверхня стелі повинна бути однотонною;
  • треба враховувати фактуру шпалер, ширину рулону і варіант поклейки;
  • при купівлі флізелінових шпалер (їх можна побачити на фото) слід враховувати, що вони відрізняються способом використання клейового складу – їм промащують тільки стеля. Всі інші типи полотен наклеюють стандартно – клей наносять і на матеріал, і на основу.

 

Інструкція по наклеювання стельових шпалер

  • Підготовка базового підстави

    Починається наклейка шпалер на стелю з підготовки його поверхні. Якщо на ньому є щілини і інші дефекти, їх шпаклюють. У тому випадку, коли є перепади по висоті між плитами перекриття, використовують малярську сітку або клеять стеклохолст на стелю. Перед цим поверхню очищають від колишнього оздоблювального матеріалу і тільки потім обробляють грунтовкою.
    На стелю при наявності вузьких щілин суміш наносять шпателем, мають завширшки 15 сантиметрів.

    Наклейка обоев на потолок - инструкция

    При використанні армуючої сітки її прикладають до поверхні стелі, зверху покривають шаром шпаклівки, яку розподіляють по поверхні шпателем шириною не менше 20 сантиметрів. Стартову шпаклівку треба спочатку приготувати – розвести холодною водою і перемішати, отриманий розчин повинен бути досить в’язким і без грудочок. Коли нанесений шар остаточно висохне, поверхню шліфують наждачним папером (можна скористатися шліфмашинки) і обробляють грунтовкою.

  • Підготовка шпалер

    Коли виконується наклеювання шпалер на стелю, смуги матеріалу розташовують по напряму від вікна (джерела природного освітлення) в протилежну сторону. У чому розміщення полотен залежить від форми, яку має кімната, вона може бути прямокутною або квадратною. Зазвичай їх наклеюють, починаючи з правого боку, і рухаються вліво.
    Наклейка шпалер на стелю самотужки – заняття непросте і підсумковий результат навряд чи може порадувати. Тому потрібна допомога одного-двох чоловік.

    Наклейка обоев на потолок - инструкция

    Для виконання роботи необхідні такі інструменти:

    – кисті, валик на довгій ручці;
    – ножиці;
    – ємність для розведення клейового складу;
    – рулетка, олівець;
    – довгий високий стіл, пересуваючись по якому можна без зусиль дістати до поверхні стелі, не напружуючи руки, але і не нахиляючись.

    Потім вимірюють довжину стелі, додають по 2 см з кожної сторони. Рулон матеріалу нарізають на смуги потрібного розміру. Коли набувають шпалери з великими елементами, потрібно звертати увагу на стиковку смуг так, щоб не порушувався малюнок. Цілий рулон розгортають і поміщають поруч з відрізаним полотном для контролю над правильністю візерунка і тільки потім розрізають.

  • Підготовка клейового складу

    Щоб наклеїти шпалери на стелю, без клею не обійтися. Його набувають в залежності від виду шпалер. На упаковці завжди є інструкція по застосуванню. Клей висипають у воду, наполягають у відповідності з рекомендаціями виробника. Далі суміш розмішують до однорідного стану без грудок.

    Як поклеїти шпалери на стелю, докладний відео:

  • Поклейка шпалер

    Перше з полотен наклеюють від вікна. Клей намазують на поверхню валиком або широким пензлем. Попередньо на стелю наносять лінії, згідно з яким виконують поклейку шпалер. За допомогою сухої м’якої щітки або валика полотно щільно притискують до поверхні і прокочують його по довжині, видаляючи повітряні бульбашки. Наступний відрізок шпалер розташовують встик до попереднього. Потім протягом двох днів у кімнаті не повинно бути протягів, тому слід закривати вікна і двері, щоб клей не висох швидко і шпалери відклеїлися.