Флізелінові шпалери: переваги покриттів і особливості роботи з ними

Бамбукові шпалери – що це? Чи безпечні вони і які матеріали використовуються для отримання таких покриттів? В основі таких полотен – флізелін, нетканий матеріал на основі натуральної целюлози деревного походження та текстильних волокон, пов’язаних між собою спеціальною клейовою сумішшю. Покриття небезпечно не більше, ніж звичайна щільний папір. Навіть клей для флізелінових шпалер вибирається особливий, екологічний, щоб гігієнічність покриття не змінювалася.

Головні достоїнства шпалер на основі флізеліну

Існують флізелінові шпалери з акриловим покриттям. У цьому випадку на неткану флізелінову основу наноситься спінений акрил. Покриття виконується точково, з доданням об’ємною, але пористої текстури. Товщина акрилового напилення – не більше 2 мм

Флізелінові шпалери з вініловим покриттям теж двошарові, але більш щільні. У цьому випадку флізелін покривається вінілом суцільно, і товщина покриття – до 4 мм. Таке покриття – більш щільне. Що ж стосується екологічності, то турбуватися з приводу використання вінілу не потрібно – головне, щоб у матеріалу були всі необхідні сертифікати якості.

Основні переваги флізелінових шпалер – це:

  • Легкість монтажу: шпалери прикладаються до стіни сухими і відмінно тримають форму.
  • Міцність флізеліну дозволяє використовувати такі шпалери для новобудов. Матеріал не порветься, якщо стіни будуть давати усадку.
  • Полотна досить щільні, а тому можуть приховати якісь невеликі огріхи у підготовці стін.
  • Флізелін стійкий до стирання, а також може забарвлюватися акриловими або водно-дисперсійними фарбами.
  • Матеріал дуже гарний: каталог флізелінових шпалер містить у собі тисячі різноманітних дизайнів.
  • Також дуже популярні бамбукові шпалери під фарбування. Вони поставляються білого або молочного кольорів (найчастіше) і з рельєфною текстурою. Можуть перефарбовуватися до 10 разів і демонструють відмінну стійкість кольору завданої барвника.

    Що стосується недоліків флізелінових шпалер, то головний серед них – висока ціна. Такі покриття виробляються з натуральної сировини, що не може не позначитися на вартості. Це по-перше. А по-друге, вітчизняні фабрики флізелін не виготовляють, це завжди покупне європейську сировину. Шкода флізелінових шпалер не доведено: якщо ви купуєте матеріали з підтвердженими європейськими сертифікатами, то можете обклеювати ними хоч дитячу, хоч кухню.

    Флизелиновые обои: преимущества покрытий и особенности работы с ними

    Флізелінові шпалери фото в інтер’єрі їдальні

    Як наклеювати і як доглядати

    На фото флізелінових шпалер можна знайти як полотна з цікавою текстурою, які клеяться без підбору, так і складні геометричні або квіткові малюнки, які потрібно підбирати. Сам процес обклеювання не відрізняється від класичного. Єдиний нюанс: знадобиться клей саме для флізеліну, а при обклеюванні клеюча суміш наноситься на стіну, а не полотно. Також краще вирівнювати і розгладжувати матеріал м’яким валиком, а не пластиковим шпателем, щоб не пошкодити напилення.

    Догляд за флізеліновимі шпалерами не складний – і латексне напилення, і вінілове покриття можна чистити вологою губкою з мильним розчином. Якщо ж ви вибрали шпалери під фарбування, то можете взагалі не турбуватися про очищення, а раз в рік перефарбовувати покриття, повністю оновлюючи обробку.

    Флизелиновые обои: преимущества покрытий и особенности работы с ними

    Флізелінові шпалери фото в інтер’єрі вітальні