Розійшлися шпалери на стику: що робити?

Помітні стики шпалер – проблема, знайома майже всім, хто хоч раз в житті їх клеїв. Такий дефект здатний зіпсувати будь-який інтер’єр. Проблема може з’явитися на наступний день після поклейки або значно пізніше, в будь-якому випадку, не засмучуйтесь! Залежно від причини, існують способи впоратися з цим. Ми розберемося чому стають видні стики на шпалерах і що робити щоб приховати їх.

Зазор між шпалерами

Проблема характерна для матеріалів з паперової та текстильної основою, не страждають від неї стики на флізелінових шпалер. Причина найчастіше криється в порушенні техніки поклейки: велике кількості клею або довгий інтервал між нанесенням і поклейкою. В обох випадках на аркуші буде надлишок вологи, від чого він розбухне. Під час висихання зайва волога випарується, лист звузиться, з’явиться зазор. Що робити, щоб виправити ситуацію залежить від виду шпалер:

  • Під фарбування: досить замазати стики герметиком і пофарбувати стіну. Не варто використовувати шпаклівку, без грунтування вона швидко потріскається і осиплеться зі стіни.

  • Для паперових: Змочіть стики шпалер за допомогою пульверизатора з теплою водою, дайте їм помокнути 5-10 хвилин. За цей час вони розбухнуть, стануть м’якше. Підтягніть листи один до одного і приклейте до стіни на ПВА. Якщо це паперові шпалери симплекс, будьте особливо обережні, такий вид обробки через вологи стає занадто м’яким, може порватися.

  • З багатошаровими, в залежності від ширини шва і візерунка можна діяти двома способами:

    • знадобляться непотрібні обрізки, клей ПВА, наждачний папір та колеровочная паста в тон покриттю. За допомогою наждачного паперу отслоите верхній шар (з візерунком) в невелику ємність і змішайте отриману крихту з клеєм ПВА до одержання густої пасти. Якщо колір суміші здається тьмяним, додайте колер до отримання потрібного відтінку. Отриману пасту акуратно нанесіть на стики.

    • можна підтягти листи як у випадку з паперовими шпалерами. Але багатошарові спочатку доведеться відклеїти, так як мочити треба тільки нижній шар. Зволожити його можна за допомогою шприца без голки: відокремте шпалери від стіни і видавіть трохи води в простір між ними. Після переклеювання ретельно обробіть шви гумовим валиком.

Якщо дозволяє візерунок, стики шпалер можна заклеїти непотрібними обрізками, але це трудомістко, до того ж підійде далеко не завжди. При певному інтер’єрі шви можна задекорувати з допомогою паперового бордюру.

Разошлись обои на стыке: что делать?

На шпалерах в смужку стики практично не помітні

Помітний шов між шпалерами при ідеальній стикуванні

Проблема характерна для вінілових покриттів, трохи рідше зустрічається на стиках флізелінових шпалер. Виглядає це так: по малюнку видно, що шви підігнані ідеально, але в місцях з’єднань рулонів проходить біла незабарвлена смуга. Причиною може бути помилка виробника або неправильне зберігання і транспортування рулонів.

Дорогі шпалери складаються мінімум з двох шарів, грубо кажучи – основа і напилення. Іноді при обрізанні країв на виробництві напилення зрізається трохи коротше, ніж основа. Друга можлива причина – недбале транспортування або зберігання. З-за цього малюнок на краях може стертися.

Вихід із ситуації – пофарбувати стики. Зробити це можна двома способами:

  • Косметичним олівцем, якщо малюнок шпалер глянцевий. З часом, можливо, процедуру підфарбовування доведеться повторити. Техніка проста: акуратно зафарбувати стики і розтерти їх чистою ганчіркою або пальцями.

  • Колеровочной пастою в тон покриття (можна найдешевшою). Колер наноситься на стики за допомогою тонкого шпателя або звичайною ватної палички короткими відрізками. Після того як невелику ділянку шва буде покритий пастою це місце потрібно протерти вологою микрофибровой ганчіркою. Безбарвний шов буде забарвлений і стане непомітним. Перед тим як приступити до роботи обов’язково перевірте колер на непотрібному шматочку шпалер, він повинен добре змиватися з них не залишаючи слідів. В процесі потрібно регулярно промивати ганчірку, щоб вона була чистою.

  • Якщо дозволяє колір покриття, зафарбовувати стики можна простим фломастером або олівцем. Якщо наважитесь, будьте дуже обережні, фломастер або олівець, на відміну від колера, вологою ганчіркою змити з шпалер не вийде.

    Разошлись обои на стыке: что делать?

    При рівному покритті стики можна зафарбувати у відповідний колір

    Шпалери на стиках відклеюються

    Коли видні стики на шпалерах через відшарування країв від стіни – це привід згадати, чи добре ви підготували стіну перед тим як поклеїти шпалери. Причиною може бути відсутність фінішного шару грунтовки при шпатлюванні. Незагрунтованная поверхню вбирає більше клею, в результаті покриття приклеюється гірше, а згодом відшаровується від стіни. Інша причина – неякісний клей або його мала кількість.

    Відклеювання листів та поклейка їх заново не дасть довгострокового ефекту. Простіше і ефективніше скористатися звичайним ПВА або клеєм-олівцем – акуратно приклейте краю і розрівняйте місця стиків гумовим валиком. Будьте готові, що проблема повторитися, повністю позбутися від неї можна тільки радикально – поклеїти шпалери заново, не нехтуючи підготовкою стіни.

    Вчимося на помилках

    Щоб більше ніколи не зіткнутися з проблемою помітних стиків на будь-яких шпалерах, запам’ятайте три простих правила:

  • Перед покупкою уважно оглядайте рулони на предмет наявності дефектів, всі вони повинні бути з однієї партії (інакше може відрізнятися колір).

  • Не економте на підготовці стін, грунтуйте їх на кожному етапі.

  • Уважно читайте інструкції до клею і шпалерам, чітко дотримуйтесь техніку поклейки.

  • І наостанок маленький лайфхак за стикуванні: якщо при поклейці накласти листи шпалер внахлест на 3-4 см, а потім акуратно обрізати зайві краю з допомогою шпателя, шви будуть настільки непомітні, що ви і самі їх ледь зможете розглянути.

    Разошлись обои на стыке: что делать?

    Якісні шпалери на добре підготовленій до поклейки стіні