Вінілові шпалери: переваги покриттів, їх види та особливості експлуатації

Вініл – це міцний вологостійкий сучасний синтетичний матеріал. Відповідно, вінілові шпалери – це багатошарові покриття, в яких верхній шар – обов’язково вініловий, а нижній – паперовий або флізеліновий. Але перш ніж відповісти на питання, «вінілові шпалери – що це?», потрібно уточнити, яку саме різновид матеріалу мають на увазі.

Типи вінілових покриттів

З вініловим верхнім шаром випускають 4 різновиди шпалер:

  • Спінений вініл. Це вінілові шпалери з акриловим покриттям, самий бюджетний варіант.
  • Шовкографія. Дуже красива різновид, з текстурою, що нагадує сатиновий шовк.
  • Гладкий вініл. Дуже щільний, легкий у догляді, на 100% миється матеріал.
  • Важкий вініл. Стійке до вологи і повітропроникне покриття. Найчастіше виконується з тисненням під штукатурку, шкіру, замшу, гобелен і так далі.
  • Основні переваги

    Головними перевагами вінілових шпалер вважаються:

  • Міцність і довговічність. Термін служби таких покриттів – більше 10 років навіть в активно експлуатованих приміщеннях.
  • Різноманітність фактур і дизайнів. В каталозі вінілових шпалер є покриття в самих різних стилях, від мінімалізму до бароко, від етно до хай-тека.
  • Підвищена щільність. Якісні вінілові шпалери на паперовій основі не порвуться при обклеюванні, вони чудово розтягуються.
  • Більшість таких покриттів переживуть прибирання будь-якої інтенсивності, навіть твердою щіткою. Однак завжди беріть до уваги інформацію від виробника, маркування на упаковці.
  • Покриття вологостійкі і абсолютно несприйнятливі до ультрафіолетових променів, чудово зберігають початковий колір навіть в темній кімнаті.
  • Щільна обробка забезпечує додаткову звукоізоляцію приміщення.
  • Чому говорять про шкоду вінілових шпалер? Насамперед потім, що це – синтетичний матеріал. Дійсно, якщо ви виберете «ноунейм», зазіхнувши на низьку ціну, то можете отримати обробку, яка буде виділяти в повітря формальдегід та інші хімічні сполуки. Так що звертайте увагу тільки на ті покриття, які мають відповідні гігієнічні сертифікати, тобто на продукцію від перевірених виробників.

    Недоліки вінілових шпалер полягають ще й у тому, що вони досить важкі. Без досвіду поклеїти таку обробку буде проблематично. Також враховуйте, що вініл не підходить для обклеювання стін в новобудові.

    Виниловые обои: преимущества покрытий, их виды и особенности эксплуатации

    Вінілові шпалери фото в інтер’єрі вітальні

    Правила обклеювання

    Щоб рівно наклеїти на стіни вінілові шпалери з флизелиновым покриттям, знадобиться ретельна підготовка і розмітка підстави. Також рекомендується використовувати спеціальний клей для вінілових шпалер. Отже, вирівняйте стіни. Обов’язково використовувати фінішну шпаклівку, а потім – грунтовку. Потім розведіть клей у відповідності з параметрами, вказаними на упаковці. Наносити клей потрібно і на полотна і на стіну, а потім злегка витримати полотна з клеєм, не приклеюючи їх відразу. Притискайте шпалери до стіни валиком із щільної гуми або ворсової щіткою. Виконуйте ці правила – і на фото вінілові шпалери будуть виглядати бездоганно, як і в реальності.