Фотошпалери на стіну в кімнату: перетворення квартири в казку

знаю       Фотообои на стену в комнату: превращение квартиры в сказку

Дебют фотошпалер в 80-90 роки минулого століття пройшов невдало через недосконалість технології нанесення малюнка і застосовуваних оздоблювальних матеріалів. Сучасні полотна міцні і зберігають яскравість фарб протягом довгого терміну служби навіть при впливі прямих сонячних променів. Виробники надають велику різноманітність моделей з готовими малюнками, але фотошпалери на стіну в кімнату можна створити і зі своїми зображеннями — від портрета дідуся до космічних пейзажів.

Класифікація фотошпалер

Залежно від матеріалу вони бувають вініловими, флізеліновими, паперовими, тканинними. Паперові моделі найдешевші з відповідною якістю. Покриття сподобається любителям частої зміни обробки. Вініловий варіант без наслідків переносить вплив вологи і ультрафіолету. Ці шпалери миються із застосуванням будь-яких миючих засобів.
Фотошпалери в кімнату з флізеліну мають підвищену міцність. Оскільки вони екологічно нешкідливі, їх можна використовувати для обробки спалень і дитячих. Наявність пір робить цей вид “дихаючим” що перешкоджає утворенню цвілі.

Тканинний вид фотошпалер досить міцний, відрізняється вишуканістю. Однак вони швидко покриваються пилом, а до впливу вологи і миючих засобів ставляться негативно.

Другим за важливістю параметром класифікації є текстура:

  • на фотошпалерах з гладкою текстурою немає тиснення. Вони мають рівну глянсову поверхню, що дозволяє друкувати зображення з безліччю дрібних деталей;
  • шпалери з імітацією під штукатурку випускаються з шорсткою поверхнею. Їх виробляють з вінілу або флізеліну із зображеннями фресок або старовинних сюжетів;
  • піщана фактура володіє матовою поверхнею, покритою дрібними або великими частинками піску. Догляд за такою поверхнею скрутний, але натомість вони набувають армуючі властивості і непогано приховують дефекти стін;
  • імітація полотна на дотик схожа на мальовничі полотна. Іноді на поверхні поміщаються зображення мазків пензля, нібито залишених художником;
  • імітація лляної тканини придатна не для всіх стилів. Дизайн квартири з фотошпалерами цієї текстури прикрашається зображеннями пейзажів, композицій з квітів, старовинними малюнками.

Крім цих текстур застосовується безліч інших: під черепицю, дерево, живопис та ін.

Чим хороші фотошпалери і в чому їх недоліки

Добрими сторонами цього оздоблювального матеріалу є:

  • естетичність і оригінальність;
  • великий вибір матеріалів і зображень;
  • можуть бути використані в будь-якому стилі оформлення – від класики до мінімалізму;
  • нескладний догляд;
  • доступні ціни;
  • легкість наклейки.

Недоліки не настільки істотні, щоб відмовитися від такої краси:

  • потрібна ретельна підготовка стін, так як фотошпалери в більшості випадків тонкі і не можуть прикрити дефекти стін;
  • при неправильному виборі розміру вони будуть виглядати як банальний постер;
  • вибір широких полотен ускладнить наклейку, тому що буде потрібно залучення помічників і максимальна акуратність для збереження цілісності зображення;
  • слід пам’ятати, що картинка на шпалерах може швидко набриднути і почне викликати роздратування, тому до вибору потрібно підходити відповідально.

Як поклеїти фотошпалери в кімнату своїми руками

Перед наклейкою стіну грунтують і наносять шар шпаклівки, щоб вийшла ідеально рівна поверхня. Інакше навіть маленькі горбки виявляться на загальному огляді. Плінтуса потрібно зняти. При проведенні робіт і через добу потрібно усунути протяги. Рекомендована температура в приміщенні-20 ° С.

Підготовлену стіну, для прискорення процесу наклейки, потрібно розмітити від вікна. Маркером і схилом розмічається місце 1 фрагмента. Між лініями по горизонталі і вертикалі має бути строго 90°. Таким чином, розмічається вся стіна.

Наклейка проводиться в наступному порядку:

  • За допомогою канцелярського ножа позбавляються від білих полів.
  • Фрагменти розміщуються на підлозі лицьовою стороною вниз. 1 фрагмент поміщається нагорі.
  • Полотно за допомогою валика або кисті, покривають клеєм. Особливо ретельно промащуються краю. Стіну теж бажано покрити клеєм.
  • Змащений лист поміщається на стіну по розмітці.
  • Розгладження фрагмента робиться валиком або ганчіркою від центру до країв.
  • У цій же послідовності, з нахлестом в 2 см, наклеюються Інші частини картини. Після наклейки всіх листів зрізаються кромки, вирізаються вікна під розетки, наноситься вологостійке захисне покриття, плінтуса ставляться на місце.

    Основні критерії вибору фотошпалер

    Вибір, як правило, здійснюється за колірною гамою, сюжетом, розміром.

    Вибираючи колір фотошпалер потрібно враховувати, що теплими тонами можна візуально зменшити приміщення, а холодними — розширити. Застосування яскравих і насичених тонів у вітальні буде виглядати природно, проте в спальні краще використовувати більш спокійні тони.

    Сюжет на полотнах повинен поєднуватися зі стилем оформлення приміщення. Об’ємні фотошпалери 3d з панорамними видами візуально розширять приміщення, великі зображення яскравих образів споглядають тільки люди зі сталевою психікою. Інтер’єр кімнати з фотошпалерами з ретельно промальованими дрібними деталями підійде для дитячої, розвиваючи фантазію дітей.

    При виборі розміру враховують, що зображення великого формату доречні в приміщеннях з мінімальною кількістю меблів, де полотна постануть у всій красі.

    У заставлених приміщеннях краще використовувати панорамні полотна-з довгими, але невисокими зображеннями. Якщо покриття займає частину стіни-вони повинні вписуватися в фон приміщення або бути контрастними, імітуючи панно або картину.
    Вразивши друзів і близьких інтер’єром кімнати з фотошпалерами, можливо, захочеться продовжити роботу в цьому напрямку. Наприклад, помістити на стелю шматочок неба. Звичайно, це складніше буде зробити, але рука-то вже набита!