Видалення старих шпалер зі стін: як зробити правильно

знаю       Удаление старых обоев со стен: как сделать правильно

Знаючі люди стверджують, що ламати простіше, ніж будувати, але в разі зняття покриття це не завжди вірно. Тому для полегшення роботи треба знати способи, як правильно видалити старі шпалери зі стін. А прибирати їх перед наклейкою нових доведеться.

А якщо їх не видаляти?

Припустимо, колишнє покриття виглядає надійним, але де гарантія, що воно не відірветься під впливом чималої ваги нового шару в сирому стані при наклейці. Також ймовірно, що застарілі плями колишнього шару проявляться на новому. А якщо під відслужила обробкою влаштувалася цвіль-залишити її далі процвітати? Якщо позбутися тільки від просто видаляються ділянок, залишивши важко видаляються місця, то поверхня нової обробки буде в горбах і западинах. Але, можливо, знайдуться любителі такого дизайну.

Підготовка робочого простору

Для ефективної роботи в приміщенні необхідно створити відповідні умови:

  • Винести меблі. Частину, що залишилася накрити плівкою або непотрібною ганчіркою.
  • Щоб після видалення старих полотен не довелося довго і наполегливо відскоблювати підлогу — його застеляють плівкою, прикріпивши її малярським скотчем до плінтусів.
  • Якщо при видаленні планується користування водою-електроенергію краще відключити або використовувати плівку для закриття розеток і вимикачів, прикріпивши її за допомогою скотча. Виконання цієї операції обов’язково, в іншому випадку замикання або удар електрострумом можуть зробити питання зняття старого покриття зі стін неактуальним.
  • Для запобігання розтягування бруду по квартирі слід біля порога постелити вологу ганчірку.
  • Необхідно заздалегідь підготувати комплект інструментів, щоб потім не відволікатися на пошук відсутнього інвентарю.
  • Які інструменти будуть потрібні

    знаю       Удаление старых обоев со стен: как сделать правильно
    В першу чергу слід обзавестися двома шпателями, з вузьким і широким лезом. Зрозуміло, з гострими краями. Засіб для зняття шпалер (в магазині називається аналогічно) стане в нагоді, але досить теплої води. Хорошим помічником буде побутової парогенератор. При перфоруванні знімаються полотен потрібно ніж, голчастий валик теж стане в нагоді. Без ємності для води, губки, а також малярного валика не обійтися.
    знаю       Удаление старых обоев со стен: как сделать правильно

    Зняття шпалер зі стін з урахуванням їх виду

    Перш за все, необхідно визначити до якого виду належить знімається покриття, яким клеєм було наклеєно. Залежно від цього намічається порядок дій.

    Паперові види

    Легко знімаються за допомогою розчину, приготованого з невеликої кількості клею, яким були наклеєні, розчиненого у відрі теплої води. Але якщо клею немає — достатньо води. Поверхня покриття надрізається в багатьох місцях і змочується розчином або водою. Не варто намочувати все полотна відразу, досить 2-3 смуги. Через 5-10 хвилин папір розбухне, її відривають. Решта ділянки видаляються вузьким шпателем. Після видалення смуг бажано пройтися по стінах широким шпателем для повного видалення слідів покриття.

    Вінілові моделі

    Складаються з двох шарів: паперового і лицьового вінілового шару. Головне дістатися до паперової основи. Зазвичай це робиться за допомогою валика з голками, проходячи їм по поверхні. Потім з інтервалом в 5 хвилин змочуються 3 полотна. Повернувшись до 1 полотну треба шпателем підчепити верхній край і плавним рухом зняти його. Решта ділянки ще раз намочити і приступити до демонтажу 2 смуги. Після зняття 3 полотна шпателем видалити залишилися обривки і почати демонтаж наступної трійки смуг. На обробку смуги цим способом витрачається в середньому 10 хвилин.

    Флізелінові

    Цей вид багато в чому схожий з попереднім видом, тому знімають їх за аналогічною технологією.

    Митий

    Цей вид клеїться на вологостійкий клей, тому прибрати їх розмочуванням не вдасться. Без зубчастого валика і скребка не обійтися. Ними робляться надрізи, а потім мочиться вся поверхня. Необхідно щоб більше води було під шпалерами. Через деякий час, після висихання поверхні, можна спробувати їх видалити. Якщо спроба виявилася невдалою-доведеться скористатися парогенератором, при його відсутності паровою праскою. Після відпарювання смуги знімуться просто і швидко.

    Рідкі шпалери

    Зазвичай такі види просто змивають після рясного змочування. Але якщо вони зроблені як декоративна штукатурка, прибрати їх простіше промисловим феном або шліфувальною машинкою. Припустимо, звичайно, зскрібання вручну скребком і шпателем, після розмочування. Дія води підсилюють додаванням грунтовки. Після закінчення 10 хвилин намокання можна братися за шпатель.
    знаю       Удаление старых обоев со стен: как сделать правильно
    Зняти старі шпалери зі стін легко і швидко допоможуть хімічні засоби, подивитися які можна в фотогалереї.

    Як видалити старі шпалери зі стін з гіпсокартону

    Оскільки верхній шар гіпсокартону пошкоджувати неприпустимо, це ускладнить зняття старого покриття. У разі, якщо поверхня гіпсокартону зашпакльована — слід застосувати спеціальні засоби, що розчиняють клей. Для намочування знімаються шпалер слід обходитися мінімумом води, щоб не зіпсувати гіпсокартон.

    Найпростіше зняти покриття з» голого ” гіпсокартону за допомогою недорогого клею. При нанесенні він довго не висихає, тому Шпалери добре набухають і просто знімаються шпателем. Клей можна замінити ґрунтовкою, що дозволить заодно заґрунтувати гіпсокартон.

    Поради майстра

    Щоб підвищити ефективність рідини для демонтажу шпалер в неї слід додати шпалерний клей. Через 3 години після нанесення отриманої желеподібної маси на покриття полотна почнуть відставати великими ділянками.

    Процес відставання шпалер після намокання прискорюють, додаючи у воду 2 столові ложки будь-якого миючого засобу або кондиціонера для білизни.

    Якщо шпалери спочатку нагріти парогенератором, а потім намочити — це полегшить їх демонтаж.
    Засіб для зняття покриття потрібно змивати відразу після його видалення, не даючи йому засохнути.
    Після демонтажу покриття стіни необхідно обробити (особливо у вологих приміщеннях) антисептиками і засобами, що знищують грибок.

    Альтернатива

    Знаючи, як швидко очистити стіни від старих полотен, не важко прикинути скільки часу і витрат на це буде потрібно. Якщо ще врахувати витрати на підготовку стін для подальшого ремонту, то може виявитися що облицювання гіпсокартоном буде більш доцільною. Хоча такий варіант дорожчий, але він заощадить час і сили при гарантованому якісному результаті.