Як зняти шпалери: способи видалення різних видів шпалер


			Как снять обои: способы удаления разных видов обоев

Одним з найпопулярніших видів оздоблювальних матеріалів — є шпалери. Сучасна промисловість випускає продукцію, яка має хорошу якість і довгий термін експлуатації. Проте з часом будь-який матеріал зношується або хочеться поміняти колір в кімнаті. Ось тут і постає питання: «Як зняти шпалери зі стін?».

Нові шпалери треба клеїти тільки в тому випадку, коли буде видалено старий матеріал та здійснено шпаклівка поверхні, при необхідності у кілька шарів.

Шпалери вироблені в справжні час, часто роблять двошаровими. Тому, при знятті їх зі стін, часто видаляється тільки верхній шар. Нижній шар, погано видаляється і вимагає великих витрат сил і часу.

Спосіб видалення старих шпалер потрібно вибирати в залежності від їх виду.

Дотримуючись кількох рекомендацій, можна швидко видалити старий шар будівельного матеріалу. Для цього знадобиться драбина, шпатель, скребок з металу і малярський ніж.

Знімаємо паперові шпалери

Паперові шпалери знімають способом зволоження.


			Как снять обои: способы удаления разных видов обоев		Головне, видаляти їх акуратно, інакше можна відірвати лист шпалер зі штукатуркою.

Для початку беруть обприскувач або губку змочують папір до тих пір, поки вона не стане мокрою. Залишають на 15-20 хвилин. Після цього починають знімати шпалери зі стін. Так як рідина має властивості стікати зі стін, то процес змочування потрібно проводити поступово, щоб матеріал повністю просочився. Починати знімати смуги краще зі швів.

Якщо планується знову наносити на стіни шпалери, то зчищати старі потрібно повністю, до бетону або штукатурки. Якщо шпалери тримаються міцно, їх все одно слід видалити. В склад клею входить вода. Та під час проведення таких робіт старі шпалери відстануть. Відповідно, нові будуть скручуватися і відпадати.

Акуратно проводите роботу близько розеток і вимикачів. Краще відключити електрику.

Після того, як шпалери зняті повністю, мити стіни не обов’язково. Якщо ж шпалери були приклеєні занадто сильно, то краще пройтися по стінах наждачним папером, щоб не залишилися дрібних крупинок від старих шпалер.

Іноді трапляються ділянки, які не виходить відклеїти навіть за допомогою води. Тоді потрібно використовувати метод відпарювання. Намочити шматок матерії, прикласти до стіни і пройтися по ньому гарячою праскою.

Прибираємо миються шпалери

У даного матеріалу верхній шар вологостійкий, тому не вийде його легко розмочити. Якщо даний матеріал просто намочити те, вода втече на підлогу, а шпалери не намокнуть. Перед змочуванням необхідно пошкодити перший вологостійкий шар. По всій поверхні матеріалу необхідно пройтися зубчастим валиком, скребком або шпателем. У утворилися подряпини і проколи всередину легко потрапить волога. Шпалери почнуть розмокати.

Для проблемних ділянок краще використовувати спосіб відпарювання паровим агрегатом. Або використовувати звичайний праска з мокрою ганчіркою.

Видаляємо шпалери на флізеліні

Для зняття шпалер на флізелін необхідно спочатку зняти зовнішній шар. Залишився на стіні шар матеріалу, можна легко зняти підчепивши шпателем край і потягнувши смугу плавно зверху вниз, періодично допомагаючи шпателем відривати від стін шпалери. Також варто зволожити матеріал теплою водою.

Другий шар флізелінових шпалер можна не видаляти, так як залишилася шар може стати хорошою основою для нових шпалер.

Як зняти вінілові шпалери


			Как снять обои: способы удаления разных видов обоев		Вінілові шпалери складаються з вінілової плівки і паперової основи. Для зняття потрібно пройтися зубчастим валиком або шпателем по всій поверхні шпалер. Далі слід змочити шпалери губкою або пульверизатором. Через утворилися подряпини і проколи волога легко потрапить на нижній, паперовий шар. Матеріал почне розмокати. Далі, у верхній частині потрібно зробити горизонтальний надріз і потягнути смугу акуратно вниз, періодично допомагаючи шпателем.

 

Якщо на стіні залишаться залишки паперової основи, то слід змочити їх і прибрати шпателем.

Знімаємо рідкі шпалери

Для зняття даного матеріалу знадобиться: відро з теплою водою, кисть, і шпатель. Для початку, пензликом наносимо рясно воду на всю поверхню шпалер. За необхідності, повторюємо операцію, поки шпалери не розм’якнуть. Далі шпателем знімаємо матеріал.

Рідкі шпалери добре видаляються тільки тоді, коли добре розм’якли і стали пластичними.

Якщо шпалери були приклеєні високоякісним клеєм, які наносилися на необроблену поверхню (наприклад: на фарбу), то про легке видалення можна забути. Для зняття матеріалу потрібно скористатися одним з двох методів:

  • Видалення за допомогою будівельного фена, підійде для випадку, з нанесенням рідких шпалер на необроблену поверхню, фарбу. Поступово нагріваємо матеріал феном. Гаряче повітря проникає в глиб матеріалу і розм’якшує фарбу. Далі знімаємо матеріал шпателем.
  • Видалення за допомогою абразивних матеріалів. Даний метод найбільш курний, галасливий і трудомісткий. Зняття відбувається механічний шляхом. Для видалення можна використовувати шліфмашинку, або скористатися ручним інструментом, наприклад шпателем і шкуркою.
  • Удалеяем склошпалери

    
			Как снять обои: способы удаления разных видов обоев		Видалити цей матеріал не просто. Для нанесення даного обробного матеріалу використовується спеціальний клей, який практично не набухає при попаданні вологи. Також при наклеюванні цього матеріалу, його дрібні волокна склотканини «намертво» прилипають до поверхні. Для видалення даного матеріалу, знадобиться засіб для видалення стеклообоев. Придбати його можна в будь-якому будівельному магазині. Це засіб рясно наносимо на стики шпалер. Далі, у верхній частині «подцепляем» край шпателем і відтягаємо кут шпалер, завдаючи рідина між шпалерами і стіною.

    Зняття стеклообоев даними способом вимагає часу. Якщо не хочете пошкодити стіни, проводите зняття акуратно.

    Якщо вам не вдається видалити ці шпалери перерахованими вище методами. Залишається тільки самий трудомісткий метод — це видалення механічним шляхом, за допомогою шпателя і абразивних матеріалів. Наприклад: можна використовувати шліфмашинку або болгарку.

    При видаленні таким способом, буде багато шуму і пилу. Також можна сильно пошкодити штукатурку, що призведе до зайвих витрат. Так що демонтаж цього матеріалу варто робити дуже акуратно.

    Після зняття шпалер краще перевірити штукатурку на міцність. Якщо в якихось частинах штукатурка не міцна, то її необхідно прибрати і заново вирівняти стіни.

    Ось такі прості поради допоможуть підготувати стіни для наступної обклеювання, не вдаючись до послуг майстрів, що допоможе заощадити.