Розглянемо, як правильно клеїти паперові шпалери

Рассмотрим, как клеить бумажные обои правильно

Як правильно клеїти паперові шпалери

Як клеїти шпалери на паперовій основі ви сьогодні дізнаєтеся досконально. Але для початку треба визначитися, на скільки даний матеріал підійде для обробки. Адже в ньому є не тільки позитивні якості, але і маса недоліків і з ними треба рахуватися.

Про цих всіх питаннях і буде дана інструкція нижче. Так само на відео та фото ви зможете отримати додаткову потрібну інформацію.

Зміст статті

  • Переваги використання паперових шпалер
  • Правила поклейки шпалер
    • Порядок підготовки до поклейки шпалер
    • Вибір клею
    • Як правильно наклеїти паперові шпалери

Переваги використання паперових шпалер

Ціна даного матеріалу для обробки досить низька і це приваблює споживача. Але просто після нанесення покриття треба отримати позитивний ефект, а не думати як переробляти. Тому перед наклеюванням треба все ретельно зважити зрозуміти, на скільки у вашому випадку даний вид оздоблення буде оптимальним. Давайте розглянемо, що ми отримаємо після нанесення.

Давайте почнемо огляд з достоїнств:

Широкий ассортиментБлагодаря різноманітністю фактури, візерунків, кольорів, експлуатаційних характеристик і технічних властивостей, шпалери з паперу користуються величезною популярністю.

  • При використанні даного виду полотен дизайнерське оформлення кімнати не складе праці. Обробку приміщення можна зробити в будь-якому стильовому напрямку.
  • У вільному продажу представлено величезну кількість різновидів шпалер, які відрізняються ціновим діапазоном, якістю і довговічністю.
  • На паперовій основі можна придбати дорогі і досить дешеві варіанти гофрованих полотен, шпалер з ручною печаткою малюнка і водостійким покриттям, а також інших видів настінного покриття.

Простота использованияОдним з величезних плюсів паперових шпалер є легкість застосування в якості оздоблювального матеріалу.

  • Ремонтні роботи проводять за стандартною схемою, що включає попередню підготовку поверхні, нанесення клею на стіну або полотно, приміщення необхідного відрізка шпалер на обклеиваемую площа, розгладження від бульбашок і складок за допомогою шпателя або сухої тканини.
  • У деяких випадках може знадобитися суміщення малюнка, хоча навіть недосвідчений новачок впорається з такою роботою, проявивши трохи старання і терпіння.
  • Вся робота робиться своїми руками і в цьому випадку ціна оздоблення буде значно нижче.

ЭкологичностьДанный вид шпалер оптимальний варіант для людей, які піклуються про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких.

  • На відміну від інших різновидів настінного покриття не мають токсичного запаху, не виділяють шкідливі хімікати, а також менш схильні до поразки цвілевим грибком. Ці властивості обумовлені технологією виробництва, в основі якої використання екологічно чистих матеріалів.
  • Ще одна позитивна особливість паперових шпалер – хороша повітропроникність. Завдяки такій характеристиці, в кімнаті відсутні запахи, що виникають при поганій вентиляції або провітрюванні. Зазвичай явище сперте повітря трапляється в приміщеннях з пластикової оздобленням або не «дихаючими» шпалерами.

Тепер давайте відразу і розглянемо негативні якості матеріалу:

ВыцветаниеТак як і більшість стінових оздоблювальних матеріалів, паперові полотна під тривалим впливом сонячного світла мають властивість вигоряти або вицвітати.

  • Верхній шар шпалер затримує сонячні промені, що дозволяє їх частково нейтралізувати і знизити негативний вплив.
  • В якості економії фінансів і часу для регулярних ремонтів можна купувати паперові шпалери під фарбування, які здатні витримати близько трьох фарбувань за період експлуатації.

Погана влагостойкостьХорошо вбирають вологу, тому не рекомендуються у використанні для приміщень з підвищеною вологістю.

  • Окремі підвиди полотен бояться навіть вологого прибирання, хоча для деяких різновидів із захисним поверхневим шаром можна знайти застосування у ванній кімнаті або кухні (див. Як підібрати шпалери для кухні: робимо правильно), що має достатній простір і хорошу вентиляцію.
  • В даний час ринок оздоблювальних матеріалів все частіше надає шпалери з особливим водостійким покриттям, які можна не тільки злегка витирати, але і мити миючими засобами, що дозволяє вважати даний недолік неактуальним для сучасного ремонту.

Низька шумоизоляцияОдин із серйозних недоліків паперових полотен.

  • Часто вони мають не дуже високу щільність, що негативно позначається на їх здатності втримувати сторонні звуки.
  • Використання шпалер з підвищеним ступенем щільності проблему звукоізоляції практично не вирішують, тому їх експлуатація в приміщеннях з доброю гучністю зовнішніх сторонніх звуків не рекомендується. Для таких кімнат підбирають спеціалізовані шумоізолюючі оздоблювальні будматеріали.

Швидкий износЕсли говорити про паперових шпалерах, то вони бувають одношарові і багатошарові (дуплексні).

  • Другий варіант виробляються з декількох шарів паперу, що істотно підвищує міцність і зносостійкість. Однак шпалери, що мають кілька шарів, один з яких, наприклад, вініловий або флізеліновий, вже не можуть вважатися суто паперовими, а називаються вінілові або флізелінові шпалери (див. Флізелінові або вінілові шпалери: вибираємо які краще).
  • У той же час одношарова продукція насправді дуже нетривка, боїться вологи, легко рветься і зношується. Коштують такі полотна дуже дешево і знаходять застосування на дачах, мансардах, в будівельних вагончиках та в інших приміщеннях, що не потребують особливої якості обробки.

Увага: Для правильного вибору рулонних шпалер, слід звернути увагу на маркування, розташовану на упаковці. Зазвичай на ній представлені дані про технічні характеристики продукції і інструкція із застосування.

Уважно вивчивши інформаційні відомості від виробника, ви легко зможете визначитися з вибором полотен. Вони повною мірою будуть відповідати не тільки за фактурою, кольором і візерунком, але і по зносостійкості, вологостійкості, щільності і світлостійкості.

Правила поклейки шпалер

Як поклеїти шпалери паперові тепер розглянемо більш детально. Адже тут важливий порядок виконання роботи. Особливу увагу треба приділити підготовці базової площини, інакше покриття не буде триматися.

Порядок підготовки до поклейки шпалер

Одним з найбільш складних і важко вирішуваних питань ремонту – вибір дизайну і будматеріалу. Особливо важко доводиться людям, які спільно з чоловіком або дружиною не можуть прийти до обопільного рішення.

Вибір шпалер не виняток. Спірні моменти виникають на стадії їх підбору. Використовуючи поради професійних дизайнерів, вирішити цю проблему буде трохи простіше.

Рассмотрим, как клеить бумажные обои правильноЯк наклеїти паперові шпалери на підготовлену стіну

Отже:

  • Залежно від категорії об’єкта, що ремонтується простору і цінового діапазону асортимент паперових шпалер можна розділити на одношарові дешеві (зазвичай використовують для облаштування дачних будиночків) і багатошарові варіанти. Другий тип шпалер найбільш якісний, надійний і не боїться вологих прибирань.
  • Для великих житлових просторів підбираються полотна з великими об’ємними візерунками, для маленьких і вузьких приміщень намагаються використовувати дрібний малюнок, не здатний красти дефіцит території.
  • Вся кімната повинна бути оброблена в одному стильовому напрямку – від настінного покриття до найдрібніших елементів інтер’єру та декору.
  • В темних кімнатах не можна використовувати холодні і яскраві насичені тони. Для освітлення таких приміщень слід використовувати світлі і теплі відтінки.
  • Кожен колір несе свій настрій: збуджуючий, тонізуючий, подразнюючу і навіть пригнічувальний вплив надають більшість забарвлень.

Якісна попередня підготовка відіграє важливу роль в те, що вийде в результаті. Щоб після копіткої ремонту не виявилися небажані дефекти, необхідно провести заходи по очищенню стін, вирівнювання і грунтовці (див. Грунтовка стін під шпалери: для чого і як робиться).

Увага: Метод видалення старих шпалер: злегка змочують, деякий час вичікують, зчищають. Ще один народний спосіб – пропрасовують застарілі ділянки гарячим праскою через тканину, змочену в содовому розчині або нашатыре.

  • Перед початком ремонтних робіт повністю відключається електроенергія, знімається захист з рубильників та електророзеток. Відміряний лист шпалер прикладають до обклеиваемой поверхні, відзначаючи на місці електророзетки надріз у вигляді хреста. Це дозволить більш щільно приклеїти полотно до стіни, загнувши або обрізавши зайві куточки.
  • Бажано провести демонтаж плінтусів. Після закінчення ремонту краще придбати нові, щоб низ стіни виглядав абсолютно рівним.

Вибір клею

Існує безліч марок клею, які відрізняються за своїми характеристиками і ціновим діапазоном. Для наклеювання паперових шпалер можна скористатися будь-яким видом клейкої основи, яка вас влаштує.

  • Найбільш затребуваним є порошкоподібний клей КМЦ. При дотриманні правил зберігання має тривалий термін придатності (обов’язково зберігати в сухому приміщенні).
  • Для приготування клею порошок розчиняють у теплій воді, розмішуючи грудочки. Воду додають у невеликих кількостях, доводячи до складу субстанції киселя. Протягом півдоби клей витримують до повного розчинення великих частинок, кілька разів перемішуючи.
  • Також можливе використання шпалерного клею «Гумилакс» або «Бустилат», які за принципом експлуатації схожі з КМЦ. Важливо перед початком робіт прочитати інструкцію.
  • У продажу є і папір для приклеювання шпалер, але навіть пр її використанні клей не змінюється.

Увага: Паперові шпалери відносяться до такого оздоблювального матеріалу, для якого підходить використання будь клейової основи. Практично всі марки шпалерного клею для них згодяться.

У разі недоступності спеціалізованого промислового розчину паперові шпалери можна посадити на теплий клейстер. Для його приготування воду змішують з борошном, доводять до кипіння, знімають з вогню, перемішують і чекають поки трохи охолоне.

Як правильно наклеїти паперові шпалери

Ви купили в магазині необхідне число рулонів паперових шпалер, які сподобалися за дизайнерським властивостей і технічних характеристик. Настає момент початку роботи. Як клеїти паперові шпалери тепер розглянемо по порядку.

Рассмотрим, как клеить бумажные обои правильноРобимо підготовку смуг шпалер

При розгортанні рулону відразу впадає в очі, що паперові полотна мають одну або дві кромки по краях:

  • Якщо шпалери щільні за текстурою, доведеться клеїти впритул один одному, інакше стик буде помітний. У цьому випадку крайки повністю зрізаємо. Ситуація навпаки, якщо шпалери тонкі – клеїти полотна можна внапуск, зрізавши край тільки з одного боку (зручніше з лівої). Приклеювання першого аркуша починають від вікна.

Увага: Одним з важливих етапів є правильне раскраивание полотен. Потрібна особлива уважність і обачність, інакше є ризик зіпсувати не один паперовий метр. Щоб все було чітко і без помилок необхідно:

  • Виміряти висоту обклеиваемой стіновий поверхні. Обов’язково потрібно додати кілька сантиметрів «в запас» (для шпалер з великими візерунками він повинен становити не менше тридцяти сантиметрів, для дрібного орнаменту достатньо і десяти).
  • Раскроив першу смужку полотна, порівнюємо її з заданими параметрами. При відповідності вимог по висоті викроюємо другу і наступні смуги аналогічно першій.
  • Слід звернути увагу на напрям малюнка, так як в цьому питанні легко помилитися і зіпсувати розпочату справу. Особливо уважно треба поставитися до шпалер з рослинною тематикою.

Увага: Для обрізки шпалер використовують спеціальний шпалерний ніж. Якщо користуватися звичайними ножицями, краю виходять нерівними. Для чіткої обрізки за допомогою рівня або трикутної лінійки відзначають лінію, по якій згинають полотно, потім акуратно ріжуть.

  • Щоб правильно наклеїти перший аркуш, на обклеиваемой поверхні відзначають вертикальну лінію, від якої почнеться відлік роботи. Для зручності і точності позначки часто використовують лазерний рівень, в крайньому випадку, схил з натертим крейдою шнуром. Всі інші шпалерні листи наклеюються по аналогії з першим полотнищем, орієнтуючись на строгість початкової позначки. Клеїти шпалери завжди починають від вікна, на кожній новій стіні роблять нову вертикальну позначку.

У більшості випадку з особливими труднощами стикаються при обробці кута (тим більше що ідеально рівні кути в квартирі рідко зустрічаються). Слідуючи основним принципам, цю роботу виконують за схемою:

Рассмотрим, как клеить бумажные обои правильноКлеїмо паперові шпалери

  • Розкроюємо полотнище з розрахунку, щоб при поклейки ширина напуску на іншу стіну становила не більше п’яти сантиметрів.
  • У місцях утворення складок робляться акуратні надрізи ножицями і вирівнюють поверхню.
  • Новий шматок полотна наклеюють відразу від кута, попередньо зазначивши вертикальну лінію.
  • Паперові полотна, мають тонку структуру, наклеюють відразу після нанесення клею. В іншому випадку вони сильно розмокнуть, а наклеїти їх акуратно буде неможливо. Щільні шпалери промазують клеєм і вичікують деякий час. Після хорошої просочення їх переносять на стіну. Виступили надлишки клею необхідно відразу видаляти вологою ганчіркою, щоб після висихання не залишилося дефектних плям.
  • У період просихання шпалер не слід користуватися електронагрівачем, а також необхідно виключити протяг. Тільки в результаті природного висихання паперові шпалери надовго закріпляться на стіновий поверхні. Бордюр з паперу, наклеюють в останню чергу на абсолютно висохлу площа (див. Як виконується наклейка бордюру шпалер).

Увага: Залишки, обрізки і зайві шматки шпалер не варто викидати. Їх можна використовувати для обробки невеликих просторів біля вікон або дверей, а також в якості латочок.

  • Часто бувають моменти, коли випадково пошкоджується невелику ділянку обклеєної поверхні. При наявності залишкового матеріалу можна підібрати необхідний малюнок, вирізати і приклеїти новий шматок на пошкоджене місце. При ретельному виконанні зіпсований ділянку не буде помітний.

Як клеїти паперові шпалери правильно ви тепер знаєте. Найголовніше в ремонті, в тому числі і наклеюванні шпалер, позитивний настрій. Навіть досвідчений опоряджувальник набагато якісніше виконає роботу, якщо буде виконувати обробку в колективі. А якщо в процес включена вся сім’я і навіть діти, результат буде самим бездоганним, незважаючи на дрібні похибки та помилки.