Які шпалери вибрати для стелі: види матеріалу

Зміст статті:

1. Види шпалер для стелі

2. Які шпалери вибрати на стелю?

3. Шпалери для стелі під фарбування

4. Рідкі шпалери для стелі

5. Склад рідких шпалер

6. Підготовка стелі під шпалери

7. Приготування клею

8. Клеїмо перше полотно

9. Клеїмо інші полотна

10. Ціни на стельові шпалери

Шпалери для стелі грають дуже важливу роль при оформленні інтер’єру приміщення. Саме вони задають основний стиль і текстуру всієї кімнати. Процедура ж вибору шпалер є дуже особистим процесом, так як кожен має свої уподобання і смаки. А враховуючи той факт, що після ремонту ви будете споглядати шпалери не один рік, то слід вибирати з особливою ретельністю. Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати шпалери для стелі.

Види шпалер для стелі

Досить оригінальним є варіант фотошпалер. Вони відрізняються вишуканістю та красою. Малюнок подібних виробів може бути різним. До того ж ви можете замовити шпалери для стелі в дитячу, виготовлені за певною фотографії або зображення. Погодьтеся, дуже приємно спостерігати саме те, що приносить вам найбільший комфорт і спокій.

Какие обои выбрать для потолка: виды материала

Якщо ви хочете поклеїти шпалери в спальній кімнаті, то відмінно підійдуть вироби з зображенням зоряного неба (детальніше: “Шпалери небо з хмарами на стелю”). При бажанні, таку поверхню можна покрити спеціальною фарбою, яка змусить зірки сяяти, немов справжні.

Великою популярністю користуються флізелінові шпалери для стелі. Такі вироби набагато легше клеїти порівняно з іншими. До того ж клею знадобиться набагато менше. Матеріал нетоксичний, а за рахунок своєї щільної структури дозволяє приховати дрібні недоліки стін. Великою оригінальністю відрізняються також і пробкові шпалери на стелю (прочитайте також: “Корковий стеля: за і проти”).

Нові технології щільно увійшли в цю сферу оформлення інтер’єрів. Так, зараз у продажу є 3Д шпалери для стелі, які відмінно підійдуть для великих і просторих кімнат. Завдяки особливій друку, об’єкти, зображені на полотні, наче справжні.

Какие обои выбрать для потолка: виды материала

Колір стелі слід вибирати у відповідності з функціональним призначенням кімнати. Для спальні підійдуть бежеві та білі тони. Для ванної кімнати і вітальні відмінним рішенням буде використання бузкового і синього кольору. Шпалери на стелю кухні повинні викликати апетит. Для любителів розкоші підійде чорний колір. Але його рекомендується використовувати тільки разом з підсвічуванням, інакше кімната стане похмурою.

Які шпалери вибрати на стелю?

Шпалери на стелю в кухню втратили своє лідерство в сегменті оформлень стелі. На їх місце прийшли інші типи обробки. Але, тим не менше, тільки вони здатні за таку малу ціну забезпечити високі можливості декорування стель.

Стельові шпалери виробляються як вітчизняними, так і зарубіжними фірмами. Особливо якісна продукція у німецьких виробників, але саме у них відсутній так званий сегмент «стельових» шпалер. Адже в Європі таке покриття прийнято покривати фарбою.

Какие обои выбрать для потолка: виды материала

Якщо ваша кімната не відрізняється великими розмірами, то тоді краще придбати глянцеві шпалери для стелі. Вони володіють відмінною светоотражаемостью, що дозволяє візуально збільшити висоту стель.

Одним із нестандартних рішень є бамбукові шпалери на стелю.

Такі вироби відрізняються деякими перевагами:

  • вони екологічні;
  • довговічні;
  • універсальні.

Що ж, тепер ви трохи знаєте які шпалери вибрати для стелі, але не будемо зупинятися на досягнутому, так як існують ще більш вишукані рішення.

Шпалери для стелі під фарбування

Шпалери на стелю дитячі найкращим чином маскують основні дефекти стелі.

Крім того, вони мають наступні переваги:

  • можливість нанесення будь-якого малюнка, незалежно від його складності;
  • малюнок можна змінювати в процесі експлуатації шпалер.

Какие обои выбрать для потолка: виды материала

Якщо ж ви твердо вирішили, що на протязі всього терміну експлуатації шпалер ви хочете мати один малюнок, то тоді, після його нанесення, поверхню покривають спеціальними розчинами. Вони дозволяють закріпити зображення, захистивши його від вицвітання і забруднення.

Обробка стелі шпалерами дозволяє використовувати практично всі фарби акрилові, латексні і водоемульсійні.

Рідкі шпалери для стелі

А зовсім недавно на ринок будівельних матеріалів увірвався новий революційний матеріал — рідкі шпалери.

Така новинка відразу ж знайшла своїх шанувальників і неспроста:

  • нанести такі шпалери можна на будь-яку поверхню, починаючи від цементної стяжки, закінчуючи деревом і металом;
  • рідкі шпалери для стелі заповнюють щілини по поверхні, тому відпадає необхідність у попередній обробці стелі;
  • такі шпалери є ідеальним рішенням для важкодоступних місць;
  • шпалери не залишають швів;
  • під час обклеювання їх не виникає специфічного запаху.

 Какие обои выбрать для потолка: виды материала

Якщо ви хочете побачити, як виглядає подібна новинка, то ви зможете знайти фото в каталозі нашого порталу.

Склад рідких шпалер

Такі бої продаються в коробах. Вони являють собою речовина у вигляді порошку.

До складу шпалер входять:

  • слюда;
  • натуральні барвники;
  • целюлозні і бавовняні волокна.

Какие обои выбрать для потолка: виды материала

Крім цих компонентів до складу шпалер можуть входити золоті нитки і шовк. Завдяки своїй волокнистій структурі, таке покриття забезпечує досить хорошу шумоізоляцію.

Як оформити стелю шпалерами?

Підготовка стелі під шпалери

Тепер ви знаєте, які шпалери вибрати для стелі і якраз саме час приступити до розбору процесу оформлення приміщень з їх допомогою.

Перед обклеюванням шпалер необхідно правильно підготувати поверхню стелі. Її починають з прибирання старого оздоблювального матеріалу. Якщо старі шпалери віддираються не дуже добре, то слід їх трохи намочити. Якщо попереднім покриттям стелі була емалева фарба, то її просто вимивають мильним розчином. Вапно змивають гарячою водою.

Какие обои выбрать для потолка: виды материала

Шпатлюют стеля тільки у разі наявності великих дефектів. Але це не відноситься до грунтовці, так як така обробка стелі покращує зчеплення стелі і шпалер, а це безпосередньо позначається на довговічності покриття.

Необхідно провести розмітку на стелі, так, щоб шпалери клеїлися паралельно променям світла (дозволяє візуально приховати стики). Якщо шпалери клеяться під фарбування, то робити цього не потрібно.

Приготування клею

За 30 хвилин до обклеювання шпалер приготуйте клей. При цьому суворо дотримуйтесь інструкції виробника. Слідкуйте за однорідністю отриманої маси. Не можна допускати утворення грудочок. Для цього клей розмішують протягом 10 хвилин. В результаті суміш повинна вийти досить вузький, але в теж час не густий. І, природно, слід підбирати клей відповідно з типом придбаних шпалер.

Клеїмо перше полотно

Якщо у вас шпалери на паперовій основі, то після намазування їх клеєм дайте їм кілька хвилин для розм’якшення. У разі флезилиновых шпалер клеєм намазують стелю. Для його нанесення використовують валик або пензель. При цьому клей наносять від середини до країв.

Какие обои выбрать для потолка: виды материала

Бажано заручитися допомогою когось з родичів або друзів, так як самому клеїти шпалери незручно. Одна людина, що знаходиться на підлозі, буде подавати шпалери того, хто стоїть на драбині і приклеює їх.

Кінець полотна з’єднують з намальованою раніше лінією розмітки. При цьому роблять обов’язковий нахлест на стіну. Для отримання якісного результату притисніть центр полотна і плавними рухами в сторони продавіть смужку матеріалу. Роблять це валиком або чистими руками.

Клеїмо інші полотна

Інші полотна клеять встик з першим. Слід акуратно приклеїти всі стики. Якщо клей видавився з-під краю смуги шпалер, то його відразу ж витирають чистою ганчіркою. Якщо цього не зробити, то на шпалерах залишаться неприємні жовті плями.

Після того, як ви виконали обклеювання, переконайтеся, що в кімнаті щільно закриті вікна. Також необхідно виключити можливість перепаду температур. Весь процес обклеювання шпалер ви зможете побачити на фото, представлених на нашому сайті.

Як поклеїти шпалери на стелю, деталі на відео:

Ціни на стельові шпалери

Найбільш відомими і популярними виробниками шпалер у світі є: Brewster, Architects, Creation, Blue Mountain, Seabrook. На ринку СНД найбільш поширені шпалери для стелі на кухні: Decori&Decori, Marburg, Rasch, Erismann, Sirpi, P+S International.

Флізелінові шпалери коштують від 400 рублів за рулон. Рідкі шпалери мають вартість — 32 руб. за 1 кг. При цьому кілограма суміші вистачає на покриття поверхні площею 3,5-4 кв. м. Шпалери для стелі під фарбування мають приблизно однакову ціну, близько 30-40 руб. за рулон. Але існують і пропозиції з набагато більшою вартістю, так як ми привели лише нижню межу ціни за матеріал. Які шпалери краще для стелі? Все залежить від ваших фінансових можливостей і функціонального призначення кімнати. І пам’ятайте, чим дорожче шпалери, тим вони якісніші.