Шпаклівка стін під шпалери своїми руками: покрокова інструкція з відео


			Шпаклёвка стен под обои своими руками: пошаговая инструкция с видео

Щоб якісно вирівняти стіни і стелю можна використовувати гіпсову штукатурку. Якщо правильно здійснити шпаклівку стін під шпалери своїми руками, то можна швидко створити гладке покриття для подальших робіт, що сприятливо позначиться на процесі поклейки полотен.

У цій статті можна дізнатися про техніку роботи з штукатуркою, шпаклівкою і грунтовкою, а також про те, як правильно вибрати склад. В кінці можна знайти відповідне темі відео, де детально показується і розповідається про особливості вирівнювання поверхонь для подальшої обклеювання шпалерами.

Гіпсова шпаклівка для стін під шпалери і її склад

Розрізняють два основних типи гіпсових сумішей це стартова — штукатурка фінішна — шпаклівка. Стартова суміш по структурі має такі властивості як зернистість і розсипчастість з пісочним вкрапленнями, а колір варіюється від бежевого до темно-сірого.

Фінішний склад має однорідну структуру, що являє собою порошок білого кольору. При цьому фінішна суміш на двадцять відсотків важче стартовою.

Кожен з типів гіпсової суміші застосовують у різних випадках. Стартову штукатурку можна наносити шаром до 3 см, а при використанні зміцнює сітки можна робити шар ще більше. Штукатурку наносять за допомогою шпателів вручну або ж за допомогою торкрет-машини. При цьому стартова суміш відмінно взаємодіє з цегляною та блокової кладкою, а також з іншими поверхнями, у яких агдезия (зчепленням) нижче середньої цементної штукатурки.

Фінішну суміш складно торкретировать з-за високої в’язкості. Тим більше на практиці рекомендується використовувати як можна менше фінішної штукатурки. Це пов’язано з тим фактом, що чим менше фінішний шар, тим простіше працювати з покриттям поверхні при його експлуатації. Тим більше вартість фінішної шпаклівки вище стартової штукатурки.

Отже, запам’ятаємо, що стартову суміш можна застосувати для вирівнювання стін, закладення швів і обробки кутів. Фінішна суміш використовується для створення гладкій твердій поверхні, відмінно підходить для подальшої обробки. Шпаклівка стін під шпалери своїми руками не така вже складна задача. Розглянемо цей процес більш детально і покроково його розберемо.

Готуємо стіни до шпаклювання

Варто добре підготувати стіни і стеля перед тим як почати штукаткрить, щоб полегшити собі подальшу роботу, щоб не зустрітися через пару років з відшаруванням шарів або різними плямами на шпалерах.

Слід виконати наступні кроки при підготовці:

 • видалити маяки з штукатурки;
 • видалити всі металеві елементи на поверхні і метал знаходиться в ній на глибині 1,5-2 см;
 • видалити весь пил, при необхідності вимити;
 • нанести грунтовку глибокого проникнення (особливо, якщо ви будете використовувати вапняну штукатурку, яка має невелику кількість цементу в своєму складі);
 • абразивно зачистити поверхні з глянцевим шаром;
 • дати повністю висохнути поверхні при природних умовах.

Стіни з високою пористістю необхідно спочатку закрити тонким шаром простий цементною штукатуркою, після чого використовувати гіпсову штукатурку. Це знизить витрату матеріалу.

Для економії ваших коштів дотримуйтеся наступного ради: при вирівнюванні поверхні використовувати недорогі матеріали, а для лицьової частини використовуйте якісні суміші, яких знадобитися вже набагато менше.

Підготовка до роботи

Для роботи вам знадобляться:

 • міксер з віночком 4,5-6 см;
 • відра на 15-20 літрів – 2 шт.;
 • шпатель 4 см;
 • шпатель 10 см;
 • шпатель 3,5 см;
 • прямокутна кельма 20 см;
 • шпатель кутовий.


			Шпаклёвка стен под обои своими руками: пошаговая инструкция с видео

Важливо знати, що шпаклювати стіни під шпалери потрібно в достатньо швидкому темпі, так як замішана суміш шпаклівки живе від 25 до 40 хвилин, а додавати в неї рідину після початку схоплювання не можна. Тому завчасно звільните простір біля оброблюваної поверхні, а поруч нехай буде відро з водою і чиста місткість.

Після того як ви підготували робочу область необхідно замісити шпаклівку. Заміс необхідно проводити тільки в чистій ємності і чистими інструментами, оскільки навіть невелика кількість старої суміші може зменшити термін життя нового замісу на десяток хвилин.


			Шпаклёвка стен под обои своими руками: пошаговая инструкция с видео

Спочатку у відро (або іншу підготовлену ємність) налийте воду –близько 2/3 від необхідної кількості шпаклівки. Перша частина сухої маси додається в тому ж обсязі що й налита вода, після чого ретельно перемішується, далі додається інша суміш, поки ви не отримаєте консистенцію, схожу на рідку сметану. Готовий заміс фінішної суміші повинен бути настільки густим, щоб при нанесенні повного 10 см шпателя, викладеного на край кельми, не повз під власною вагою в бік. Лінійна укладання стартової шпаклівки при висиханні не так яскраво виражена, тому її консистенція може сильно варіюватися.

Покрокове вирівнювання стін під шпалери

Перш ніж приступити до шпаклювання стін та стелі необхідно зміцнити зовнішні кути і стики між листами. Від загортання залежить зовнішній вигляд поверхні після закінчення робіт, тому вимоги дуже суворі.

Якщо поверхня буде заклеєна в подальшому шпалерами, то вимоги не такі суворі. Пластичність штукатурки дозволяє зручно усунути нерівності. Шорсткості, що залишилися після висихання, відмінно усуваються фінішної сумішшю, після чого можна клеїти шпалери. Шпаклювати всю стіну немає необхідності, можна обійтися закладенням швів і слідів кріплень, а далі площину добре грунтується. Але якщо шпалери настільки тонкі, що світяться, то фінішний шар необхідний на всю площину.

Фарба, фактурна або венеціанська штукатурка не приховують навіть найменших тріщин, тому шпаклювати оштукатурені стіни доведеться двічі. Спочатку поверхня покривається тонким стартовим шаром, після чого прикладається сітка з перехлестом у 30-50 см або стеклохолст, які необхідно пригладити від центру до країв широким шпателем. Далі стіну необхідно покрити одним або декількома шарами фінішної суміші, поки не досягнете потрібної шорсткості поверхні.

Шпаклівка стін під шпалери відео