Верхній декоративний шар шпалер формує їх зовнішній вигляд. Це покриття ділиться на п’ять основних видів: коркове, текстильне, акрилове, паперове і вінілове.
Найбільшою популярністю користуються два останніх, кожне з яких відрізняється своїми перевагами і недоліками.
Вінілові шпалери: різновиди та особливості
Вінілові шпалери — двошаровий матеріал, верхній шар якого представляє безпосередньо вініл, а нижній – папір або флізелін.
Ці шпалери не збирають на себе пил, бруд і стійкі до механічних впливів. На верхній шар матеріалу наносять малюнок або тиснення.
Якість вінілових шпалер безпосередньо залежить від нижнього шару, який може бути флизелиновым або паперовим. Флізеліновий відрізняється більшою міцністю, тому шпалери на його основі дорожче.
Флізелін і папір добре пропускають повітря, чого не можна сказати про вініловому покритті. Погана повітропроникність є головним недоліком цих шпалер. Сьогодні цю проблему намагаються вирішити, випустивши вінілові шпалери з порами для повітрообміну. Вони мають високу ціну, але безпечні навіть для дітей.
Вінілові шпалери класифікують за рельєфності покриття: спінений вініл, шовкографія, поліплен, твердий вініл.
Спінений вініл відрізняється підвищеною рельєфністю. Він дозволяє імітувати різні поверхні: керамічну плитку, штукатурку та інше. З-за високої щільності і фактурності їх доцільно використовувати для шорстких або неякісно оштукатурених стін.
Певні види не поступаються по зносостійкості навіть керамічній плитці і відмінно підійдуть для ванної кімнати.
Плоский вініл – це суцільний шар вінілу. На його верхньому шарі друкується малюнок, після чого проводиться тиснення. До його різновидів відносять шовкографію.
Шовкографія являє собою паперову основу з шаром вінілу, на який нанесені шовкові нитки. Поверхня таких шпалер стає блискучою і може бути гладкою або рельєфною.
Поліплен – обробний матеріал, що представляє собою папір з нанесеними на неї друкованими шарами полівінілхлориду, стабілізаторів і різних добавок.
Твердий вініл — спеціально оброблений вініл, завдяки чому він стає нешкідливим. Цей вид шпалер пройшов європейську екологічну експертизу.
Поклейка вінілових шпалер практично не відрізняється від паперових. На полотно і на стіну наносять спеціальний склеювальний розчин, після чого верхню частину аркуша прикладають до заздалегідь накресленої вертикальній смузі і опускаються вниз, не забуваючи виганяти повітря за допомогою валика.
Кожен наступний аркуш прикладають встик до попереднього, так і обклеюють всю кімнату.
Переваги вінілових шпалер:
- тривалий період експлуатації;
- стійкість до вологи і перепадів температур;
- матеріал приймає форму поверхні і не дає усадки;
- піддаються багаторазовому перефарбування;
- можуть імітувати найрізноманітніших матеріалів обробки: цегли, каменю, дерева.
Недостатньо інструкції і хочете подивитися відео, як клеїти вінілові шпалери? Дійсно, краще один раз побачити, ніж сто разів почути…
Подробиці технології фарбування стелі водоемульсійною фарбою дізнайтеся в цій статті. Наші поради допоможуть впоратися з роботою легко і без проблем.
Недоліки вінілових шпалер:
- висока вартість матеріалу;
- токсичність вінілу.
Особливості та різновиди паперових шпалер
За всі роки існування паперові шпалери залишаються актуальними і сьогодні. Незважаючи на наявність більш якісних і довговічних матеріалів обробки, цей вид шпалер популярний завдяки своїй доступності та широкому вибору.
Паперові шпалери ділять на симплекс і дуплекс, що відрізняються кількістю шарів матеріалу.
Симплекс – одношарові паперові шпалери, що часто ускладнює їх наклеювання.
Симплекс має низьку вартість і служить не більше 5 років. Він вицвітає, вигоряє на сонці і може бути легко пошкоджені.
Цей вид шпалер не переносить перезволоження, тому їх клеять в сухих, провітрюваних приміщеннях.
Дуплекс складається з декількох шарів паперу. Він більш міцний і несприйнятливий до впливу сонця. Крім паперової основи він має спеціально покриття, що виконує захисну функцію.
Дуплекс відрізняється хорошою тепло – і звукоізоляцією.
Перед використанням дуплексні шпалери просочують спеціальним водовідштовхувальним складом, значно збільшує їх термін експлуатації.
Переваги паперових шпалер:
- простота виготовлення;
- доступність, завдяки якій можна часто вносити зміни в інтер’єр;
- широкий вибір і багата колірна гамма дозволяє підібрати певний відтінок під колір елементів приміщення.
Недоліки:
- малий період експлуатації. Паперові шпалери відносно швидко тьмяніють і втрачають привабливий вигляд;
- низька зносостійкість. Шпалери слід міняти кожен 2-4 роки;
- можлива тільки суха чистка, так як паперові шпалери не переносять вологу;
- клеїти можна тільки на добре підготовлену покриття, інакше всі дефекти стін відразу ж проявляться.
Які шпалери краще: вінілові, флізелінові, паперові? Всі види шпалер мають свої переваги і недоліки.Вище ми порівняли вінілові та паперові, аргументи на користь паперових і флізелінових шпалер та їх порівняльну характеристику можна прочитати в цій статті.
Для кухні, ванни або приміщень з підвищеною вологістю кращим варіантом стануть вінілові шпалери, тому що вони не вбирають запах, стійкі до вологи і піддаються частого миття.
Їх рекомендують використовувати тим, хто не має наміру найближчим часом оновлювати інтер’єр і для кого важлива якість.
Читайте про те, як виконується фарбування стін водоемульсійною фарбою, що вимагає першочергової уваги при фарбуванні стін.
Читайте про звукоізоляції перегородок тут — велика кількість матеріалів, сучасні технології, доступні домашньому майстрові.
З порядком звукоізоляції підлоги в дерев’яному будинку можна ознайомитися в статті: https://ru-remont.com/poly/zvukoizolyatsiya-pola/kak-sdelat-zvukoizolyatsiyu-pola-v-kvartire.html
Паперові шпалери стануть оптимальним варіантом для людей з обмеженим бюджетом і тим, чиї смаки постійно змінюються. Завдяки низькій вартості і великим асортиментом можна підібрати шпалери з практично будь-яким відтінком і малюнком.
Паперові шпалери відрізняються екологічністю, тому їх можна сміливо клеїти в дитячій кімнаті.
Відео про те, чим відрізняються вінілові шпалери від класичних паперових: