Які шпалери вибрати: паперові або вінілові?

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?

Верхній декоративний шар шпалер формує їх зовнішній вигляд. Це покриття ділиться на п’ять основних видів: коркове, текстильне, акрилове, паперове і вінілове.

Найбільшою популярністю користуються два останніх, кожне з яких відрізняється своїми перевагами і недоліками.

Вінілові шпалери: різновиди та особливості

Вінілові шпалери — двошаровий матеріал, верхній шар якого представляє безпосередньо вініл, а нижній – папір або флізелін.

Ці шпалери не збирають на себе пил, бруд і стійкі до механічних впливів. На верхній шар матеріалу наносять малюнок або тиснення.

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?

Якість вінілових шпалер безпосередньо залежить від нижнього шару, який може бути флизелиновым або паперовим. Флізеліновий відрізняється більшою міцністю, тому шпалери на його основі дорожче.

Флізелін і папір добре пропускають повітря, чого не можна сказати про вініловому покритті. Погана повітропроникність є головним недоліком цих шпалер. Сьогодні цю проблему намагаються вирішити, випустивши вінілові шпалери з порами для повітрообміну. Вони мають високу ціну, але безпечні навіть для дітей.

Вінілові шпалери класифікують за рельєфності покриття: спінений вініл, шовкографія, поліплен, твердий вініл.

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?

Спінений вініл відрізняється підвищеною рельєфністю. Він дозволяє імітувати різні поверхні: керамічну плитку, штукатурку та інше. З-за високої щільності і фактурності їх доцільно використовувати для шорстких або неякісно оштукатурених стін.

Певні види не поступаються по зносостійкості навіть керамічній плитці і відмінно підійдуть для ванної кімнати.

Плоский вініл – це суцільний шар вінілу. На його верхньому шарі друкується малюнок, після чого проводиться тиснення. До його різновидів відносять шовкографію.

Шовкографія являє собою паперову основу з шаром вінілу, на який нанесені шовкові нитки. Поверхня таких шпалер стає блискучою і може бути гладкою або рельєфною.

Поліплен – обробний матеріал, що представляє собою папір з нанесеними на неї друкованими шарами полівінілхлориду, стабілізаторів і різних добавок.

Твердий вініл — спеціально оброблений вініл, завдяки чому він стає нешкідливим. Цей вид шпалер пройшов європейську екологічну експертизу.

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?

Поклейка вінілових шпалер практично не відрізняється від паперових. На полотно і на стіну наносять спеціальний склеювальний розчин, після чого верхню частину аркуша прикладають до заздалегідь накресленої вертикальній смузі і опускаються вниз, не забуваючи виганяти повітря за допомогою валика.

Кожен наступний аркуш прикладають встик до попереднього, так і обклеюють всю кімнату.

Переваги вінілових шпалер:

 • тривалий період експлуатації;
 • стійкість до вологи і перепадів температур;
 • матеріал приймає форму поверхні і не дає усадки;
 • піддаються багаторазовому перефарбування;
 • можуть імітувати найрізноманітніших матеріалів обробки: цегли, каменю, дерева.

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?Недостатньо інструкції і хочете подивитися відео, як клеїти вінілові шпалери? Дійсно, краще один раз побачити, ніж сто разів почути…

Подробиці технології фарбування стелі водоемульсійною фарбою дізнайтеся в цій статті. Наші поради допоможуть впоратися з роботою легко і без проблем.

Недоліки вінілових шпалер:

 • висока вартість матеріалу;
 • токсичність вінілу.

Особливості та різновиди паперових шпалер

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?

За всі роки існування паперові шпалери залишаються актуальними і сьогодні. Незважаючи на наявність більш якісних і довговічних матеріалів обробки, цей вид шпалер популярний завдяки своїй доступності та широкому вибору.

Паперові шпалери ділять на симплекс і дуплекс, що відрізняються кількістю шарів матеріалу.

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?Симплекс – одношарові паперові шпалери, що часто ускладнює їх наклеювання.

Симплекс має низьку вартість і служить не більше 5 років. Він вицвітає, вигоряє на сонці і може бути легко пошкоджені.

Цей вид шпалер не переносить перезволоження, тому їх клеять в сухих, провітрюваних приміщеннях.

Дуплекс складається з декількох шарів паперу. Він більш міцний і несприйнятливий до впливу сонця. Крім паперової основи він має спеціально покриття, що виконує захисну функцію.

Дуплекс відрізняється хорошою тепло – і звукоізоляцією.

Перед використанням дуплексні шпалери просочують спеціальним водовідштовхувальним складом, значно збільшує їх термін експлуатації.

Переваги паперових шпалер:

 • простота виготовлення;
 • доступність, завдяки якій можна часто вносити зміни в інтер’єр;
 • широкий вибір і багата колірна гамма дозволяє підібрати певний відтінок під колір елементів приміщення.

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?

Недоліки:

 • малий період експлуатації. Паперові шпалери відносно швидко тьмяніють і втрачають привабливий вигляд;
 • низька зносостійкість. Шпалери слід міняти кожен 2-4 роки;
 • можлива тільки суха чистка, так як паперові шпалери не переносять вологу;
 • клеїти можна тільки на добре підготовлену покриття, інакше всі дефекти стін відразу ж проявляться.

Які шпалери краще: вінілові, флізелінові, паперові? Всі види шпалер мають свої переваги і недоліки.Вище ми порівняли вінілові та паперові, аргументи на користь паперових і флізелінових шпалер та їх порівняльну характеристику можна прочитати в цій статті.

Для кухні, ванни або приміщень з підвищеною вологістю кращим варіантом стануть вінілові шпалери, тому що вони не вбирають запах, стійкі до вологи і піддаються частого миття.

Їх рекомендують використовувати тим, хто не має наміру найближчим часом оновлювати інтер’єр і для кого важлива якість.

Какие обои выбрать: бумажные или виниловые?Читайте про те, як виконується фарбування стін водоемульсійною фарбою, що вимагає першочергової уваги при фарбуванні стін.

Читайте про звукоізоляції перегородок тут — велика кількість матеріалів, сучасні технології, доступні домашньому майстрові.

З порядком звукоізоляції підлоги в дерев’яному будинку можна ознайомитися в статті: https://ru-remont.com/poly/zvukoizolyatsiya-pola/kak-sdelat-zvukoizolyatsiyu-pola-v-kvartire.html

Паперові шпалери стануть оптимальним варіантом для людей з обмеженим бюджетом і тим, чиї смаки постійно змінюються. Завдяки низькій вартості і великим асортиментом можна підібрати шпалери з практично будь-яким відтінком і малюнком.

Паперові шпалери відрізняються екологічністю, тому їх можна сміливо клеїти в дитячій кімнаті.

Відео про те, чим відрізняються вінілові шпалери від класичних паперових: