Паперові шпалери дуплекс: практична естетичність в оформленні стін

Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

Паперові шпалери – найбільш поширений матеріал для внутрішньої обробки приміщень. Невисока вартість і широкий вибір забезпечили їм велику популярність і хороші перспективи на майбутнє. Паперові шпалери бувають з рівною або рельєфною поверхнею.

Вони добре пропускають повітря, але не переносять вологу і мають низьку міцність.

Види

Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

За структурою паперові шпалери ділять на симплекс і дуплекс.

Симплекс являє собою тонке, одношарове полотно низької міцності. Його виробляють з гладким або структурним покриттям.

Симплекс не переносить перезволоження і вигоряє на сонці. Застосування цих шпалер вимагає ретельної підготовки покриття, оскільки будь-які нерівності можуть негативно позначитися на результаті роботи.

Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

Дуплекс – багатошарові паперові шпалери. Вони відрізняються підвищеною міцністю, стійкістю до вологи, сонця, перепаду температур і різного роду механічних пошкоджень. Дуплексні шпалери пропускають повітря, що дозволяє уникнути виникнення грибка на стінах.

Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

Дуплексні шпалери використовують в приміщеннях, де немає потреби в частому миття стін. Їх часто клеять на стіни і стелі з незначними шорсткостями і нерівностями, тим самим приховуючи ці недоліки.

Різновиди

Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

У загальному випадку дуплекс ділять на два виду:

 • Грубоволокнистый. Відрізняється наявністю пресованої стружки між шарами, завдяки якій шпалери можуть імітувати різні фактури і рельєфи. Їх головною перевагою є те, що при наклеюванні пропадає необхідність підбирати чергове полотно «під малюнок»;
   
 • Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

 • Тиснений дуплекс — він відрізняється тим, що на полотно за допомогою валиків наносять різні візерунки на етапі, коли воно ще вологе. Тиснені шпалери дуплекс піддаються фарбуванню, але іноді доступні на ринку в пофарбованому вигляді. Такий варіант часто пропонують іноземні виробники, шпалери яких продається вже готовими до наклеювання.

Їх відмінність полягає в способі виготовлення і зовнішньому вигляді.

Тиснутий дуплекс є екологічним матеріалом, так як при його виготовленні практично не використовують хімічних складів.

Вибір клею і процес обклеювання

Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

Найчастіше на шпалерах виробник вказує тип клею, який рекомендує використовувати з ними. Найпоширенішими клеять розчинами є клей КМЦ і на флізеліновій основі.

Для їх приготування, в першу чергу, потрібно слідувати інструкціям на коробці. Нерідко також доливають трохи більше води, ніж зазначено в інструкції.

Порядок наклеювання дуплексних шпалер такий:

 • На стіні малюють вертикальну лінію, на яку орієнтуються при поклейці полотен.
   
 • Готові полотнища складають однією стопкою на підлозі і трохи зрушують їх один щодо одного.
   
 • З допомогою широкої кисті на верхній аркуш наносять клей. На цьому етапі ретельно змащують його краю.
   
 • Полотнище складають навпіл і дають йому просочитися клейким розчином. Для цього вистачить 10 хвилин.
   
 • Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стенВи шукаєте сучасні звукоізоляційні матеріали для майбутнього ремонту? Скористайтеся нашою корисною інформацією.

  Про те, яке підлогове покриття вибрати, читайте в цій статті. Професійні рекомендації щодо вибору виду підлогового покриття.

 • Клей наносять безпосередньо на поверхню.
   
 • Коли лист пропах, його приладнують до стіни, орієнтуючись на раніше начерченную лінію.
   
 • За допомогою валика полотнище уважно пропрасовують. Велику увагу приділяють його краях.
   
 • Сухою ганчіркою витирають зайвий клей.
 • Поклейка

  Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

  Отже, як же клеїти паперові шпалери дуплекс? Відповідь проста – поетапно.

  На першому етапі готують поверхні. Для цього видаляють старі шпалери з допомогою шпателя і мокрої ганчірки або губки.

  Якщо стіна має серйозні дефекти і нерівності, то їх усувають. Невеликі тріщини можна залишити, так як під дуплексными шпалерами їх не буде видно.

  Після видалення старих шпалер з покриття видаляють забруднення вологою або сухою ганчіркою. Наступний етап підготовки полягає в нанесенні спеціальної грунтовки, для висихання якій відводять до 24 годин.

  Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

  Поки стіни висихають, з ними вкрай не рекомендується проводити будь-які роботи. До старту наклейки полотен необхідно перевірити, чи збігаються їхні номер партії і відтінок. Далі вимірюють висоту стін і згідно з цими даними розрізають рулон на смуги потрібної довжини.

  Необхідно пам’ятати про те, що з боків смуг шпалер слід залишати по 5 см на пропуск. Якщо у шпалер є малюнок, то їх варто уважно розрізати, щоб на стику сусідніх смуг він співпадав.

  Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

  Після вибору і підготовки клейового розчину його наносять на шпалери, яким дають полежати і просочитися 5-10 хвилин. Це час потрібно контролювати і відводити для кожної смуги його однакову кількість.

  Першу смугу клеять по раніше накресленої лінії. Її малюють для того, щоб всі полотна зберігали строго вертикальне положення. Лист піднімають і починають прикладати з верхньої його частини і повільно опускаються вниз. При цьому його вирівнюють і залишають невеликі крайки. Надалі їх зрізують.

  Якщо дуплекс потрібно наклеїти в приміщенні з віконними прорізами, то перші смуги клеять від вікна.

  Вимикачі і розетки демонтувати не обов’язково, достатньо просто зняти їх кришки, попередньо знеструмивши кімнату.

  Сухий лист прикладають і роблять хрестоподібний надріз у місцях, де вони будуть.

  Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

  В ході наклейки полотна з-під нього необхідно виганяти повітря. Для цього підійде і простий малярний валик. Видаляють бульбашки повітря плавними рухами від середини аркуша до його країв.

  Для кращого приклеювання стиків їх додатково змащують клеєм і притискають. Слідом за першим полотном кожне наступне наклеюють встик з попереднім. Залишки клеючого розчину видаляються сухою ганчіркою.

  По завершенню робіт виступаючі ділянки зрізають будівельним ножем, після чого на шпалери наносять шар спеціальної фарби.

  Особливості

  Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стен

  Якщо обраний матеріал без малюнка, то його можна поклеїти поодинці. Цей вид шпалер можна перефарбовувати до 15 разів, тим самим збільшивши їх термін експлуатації. Вони мають гарну звукоізоляцію і теплоізоляційні якості.

  Бумажные обои дуплекс: практичная эстетичность в оформлении стенЧитайте про те, як клеїти вінілові шпалери встик — всі тонкощі і нюанси технології — в докладному описі.

  Дивіться відео про вирівнювання стін штукатуркою тут — всі секрети і тонкощі технології описані докладно.

  Чому рекомендується використовувати гумове покриття рулонне покриття в гаражі, можна дізнатися за адресою: https://ru-remont.com/poly/napolnye-pokrytiya/rezinovyi-pol-dlya-garazha.html

  Ціна паперових шпалер дуплекс розрізняється залежно від заводу-виробника, країни-виробника, приналежності до особливої колекції і ексклюзивності малюнка.

  Вітчизняні дуплекс шпалери пристойного дизайну і якості можна придбати за 450-500 руб./ рулон. Вартість рулону шпалер виробництва Німеччині стартує від 1000 рублів.

  Якщо ви використовували для поклейки паперові шпалери дуплекс, залишайте свої відгуки та думки, діліться досвідом – він важливий і цінний для тих, хто тільки планує ремонт в квартирі.