Паперові шпалери – найбільш поширений матеріал для внутрішньої обробки приміщень. Невисока вартість і широкий вибір забезпечили їм велику популярність і хороші перспективи на майбутнє. Паперові шпалери бувають з рівною або рельєфною поверхнею.
Вони добре пропускають повітря, але не переносять вологу і мають низьку міцність.
Види
За структурою паперові шпалери ділять на симплекс і дуплекс.
Симплекс являє собою тонке, одношарове полотно низької міцності. Його виробляють з гладким або структурним покриттям.
Симплекс не переносить перезволоження і вигоряє на сонці. Застосування цих шпалер вимагає ретельної підготовки покриття, оскільки будь-які нерівності можуть негативно позначитися на результаті роботи.
Дуплекс – багатошарові паперові шпалери. Вони відрізняються підвищеною міцністю, стійкістю до вологи, сонця, перепаду температур і різного роду механічних пошкоджень. Дуплексні шпалери пропускають повітря, що дозволяє уникнути виникнення грибка на стінах.
Дуплексні шпалери використовують в приміщеннях, де немає потреби в частому миття стін. Їх часто клеять на стіни і стелі з незначними шорсткостями і нерівностями, тим самим приховуючи ці недоліки.
Різновиди
У загальному випадку дуплекс ділять на два виду:
- Грубоволокнистый. Відрізняється наявністю пресованої стружки між шарами, завдяки якій шпалери можуть імітувати різні фактури і рельєфи. Їх головною перевагою є те, що при наклеюванні пропадає необхідність підбирати чергове полотно «під малюнок»;
- Тиснений дуплекс — він відрізняється тим, що на полотно за допомогою валиків наносять різні візерунки на етапі, коли воно ще вологе. Тиснені шпалери дуплекс піддаються фарбуванню, але іноді доступні на ринку в пофарбованому вигляді. Такий варіант часто пропонують іноземні виробники, шпалери яких продається вже готовими до наклеювання.
Їх відмінність полягає в способі виготовлення і зовнішньому вигляді.
Тиснутий дуплекс є екологічним матеріалом, так як при його виготовленні практично не використовують хімічних складів.
Вибір клею і процес обклеювання
Найчастіше на шпалерах виробник вказує тип клею, який рекомендує використовувати з ними. Найпоширенішими клеять розчинами є клей КМЦ і на флізеліновій основі.
Для їх приготування, в першу чергу, потрібно слідувати інструкціям на коробці. Нерідко також доливають трохи більше води, ніж зазначено в інструкції.
Порядок наклеювання дуплексних шпалер такий:
Ви шукаєте сучасні звукоізоляційні матеріали для майбутнього ремонту? Скористайтеся нашою корисною інформацією.
Про те, яке підлогове покриття вибрати, читайте в цій статті. Професійні рекомендації щодо вибору виду підлогового покриття.
Поклейка
Отже, як же клеїти паперові шпалери дуплекс? Відповідь проста – поетапно.
На першому етапі готують поверхні. Для цього видаляють старі шпалери з допомогою шпателя і мокрої ганчірки або губки.
Якщо стіна має серйозні дефекти і нерівності, то їх усувають. Невеликі тріщини можна залишити, так як під дуплексными шпалерами їх не буде видно.
Після видалення старих шпалер з покриття видаляють забруднення вологою або сухою ганчіркою. Наступний етап підготовки полягає в нанесенні спеціальної грунтовки, для висихання якій відводять до 24 годин.
Поки стіни висихають, з ними вкрай не рекомендується проводити будь-які роботи. До старту наклейки полотен необхідно перевірити, чи збігаються їхні номер партії і відтінок. Далі вимірюють висоту стін і згідно з цими даними розрізають рулон на смуги потрібної довжини.
Необхідно пам’ятати про те, що з боків смуг шпалер слід залишати по 5 см на пропуск. Якщо у шпалер є малюнок, то їх варто уважно розрізати, щоб на стику сусідніх смуг він співпадав.
Після вибору і підготовки клейового розчину його наносять на шпалери, яким дають полежати і просочитися 5-10 хвилин. Це час потрібно контролювати і відводити для кожної смуги його однакову кількість.
Першу смугу клеять по раніше накресленої лінії. Її малюють для того, щоб всі полотна зберігали строго вертикальне положення. Лист піднімають і починають прикладати з верхньої його частини і повільно опускаються вниз. При цьому його вирівнюють і залишають невеликі крайки. Надалі їх зрізують.
Якщо дуплекс потрібно наклеїти в приміщенні з віконними прорізами, то перші смуги клеять від вікна.
Вимикачі і розетки демонтувати не обов’язково, достатньо просто зняти їх кришки, попередньо знеструмивши кімнату.
Сухий лист прикладають і роблять хрестоподібний надріз у місцях, де вони будуть.
В ході наклейки полотна з-під нього необхідно виганяти повітря. Для цього підійде і простий малярний валик. Видаляють бульбашки повітря плавними рухами від середини аркуша до його країв.
Для кращого приклеювання стиків їх додатково змащують клеєм і притискають. Слідом за першим полотном кожне наступне наклеюють встик з попереднім. Залишки клеючого розчину видаляються сухою ганчіркою.
По завершенню робіт виступаючі ділянки зрізають будівельним ножем, після чого на шпалери наносять шар спеціальної фарби.
Особливості
Якщо обраний матеріал без малюнка, то його можна поклеїти поодинці. Цей вид шпалер можна перефарбовувати до 15 разів, тим самим збільшивши їх термін експлуатації. Вони мають гарну звукоізоляцію і теплоізоляційні якості.
Читайте про те, як клеїти вінілові шпалери встик — всі тонкощі і нюанси технології — в докладному описі.
Дивіться відео про вирівнювання стін штукатуркою тут — всі секрети і тонкощі технології описані докладно.
Чому рекомендується використовувати гумове покриття рулонне покриття в гаражі, можна дізнатися за адресою: https://ru-remont.com/poly/napolnye-pokrytiya/rezinovyi-pol-dlya-garazha.html
Ціна паперових шпалер дуплекс розрізняється залежно від заводу-виробника, країни-виробника, приналежності до особливої колекції і ексклюзивності малюнка.
Вітчизняні дуплекс шпалери пристойного дизайну і якості можна придбати за 450-500 руб./ рулон. Вартість рулону шпалер виробництва Німеччині стартує від 1000 рублів.
Якщо ви використовували для поклейки паперові шпалери дуплекс, залишайте свої відгуки та думки, діліться досвідом – він важливий і цінний для тих, хто тільки планує ремонт в квартирі.