Природні акценти в домашньому дизайні: кращі фото шпалер з квітами в інтер’єрі

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Модні тенденції в дизайні не перестають дивувати, але шпалери з квітами в інтер’єрі завжди були і будуть залишатися стильними декоративними елементами.

Асортимент квіткових шпалер настільки широкий, що часом буває складно визначитися, який з варіантів підійде для вашої кімнати краще.

Щоб вам не довелося зіткнутися з таким вибором, ви повинні чітко усвідомлювати, яких результатів бажаєте досягти в інтер’єрі, а також розбиратися в особливостях впливу квіткових малюнків на сприйняття простору.

Перше, що приходить в голову при перегляді фото шпалер з квітами в інтер’єрі, – це «жіночність» флористичної тематики. Насправді подібні сюжети вже давно вважаються універсальними і можуть використовуватися в кожній кімнаті вашого будинку.

Більш того, шпалери з елементами флористики дозволяють створити і ефектні модні акценти, підкреслити граціозність і вишуканість стилю, чого не завжди вдається досягти при використанні шпалер з сюжетами на іншу тематику.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Особливості використання квіткових шпалер

На що ж слід звернути увагу, використовуючи такі шпалери в дизайні домашніх інтер’єрів?

Фахівці рекомендують дотримуватися кількох нескладних правил:

 • дотримуватися баланс між помітними і простими елементами інтер’єру. Якщо шпалери з квітами в кімнаті привертають увагу – інші деталі не повинні перебирати на себе. Якщо ж ви зупинилися на шпалерах з нейтральними відтінками, які зливаються з інтер’єром і не створюють акцентів – задійте кілька яскравих аксесуарів або виберіть помітний текстиль, який зробить кімнату більш живою і контрастним;
   
 • звертати увагу на розміри малюнка. Шпалери з великими елементами квітів – це красивий елемент дизайну, але не тоді, коли приміщення і так сприймається занадто тісним. При наявності невеликого простору краще задіяти в інтер’єрі шпалери в дрібну квіточку;
   
 • Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

 • дотримуватися гармонійних відтінків. Нерідко для створення акценту багато вибирають квіткові шпалери з суперечливими відтінками. Безсумнівно, такі покриття привернуть увагу, але позитивного враження вони не зроблять. Колірний баланс повинен дотримуватися і на самому покритті, і в інтер’єрі: наприклад, яскраво-червоні стіни з квітами і салатові елементи меблів не будуть сприйматися комфортно;
   
 • квіти на шпалерах у кімнаті задають певну стилістику. Враховуйте це, оформляючи інтер’єр: світлі і дрібні принти більше підійдуть для старовинних і сільських стилів, а яскраві і великі елементи флористики стануть стильними акцентами в сучасних інтер’єрах.

Порада: шпалери в квіточку в інтер’єрі можна скомбінувати з іншими покриттями. Бажано, щоб інші шпалери були максимально простими або включали візерунки, які не будуть змагатися з елементами флористики. Тоді ваша кімната буде більш стриманою і гармонійною.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Якщо ви є прихильником новаторських рішень в дизайні – зверніть увагу на ефектні фотошпалери з реалістичними квітковими зображеннями.

Звільніть одну зі стін – і підберіть крупний або дрібний сюжет широкого формату, і ваша кімната наповниться природною свіжістю і заграє новими фарбами.

До речі, популярність фотошпалер і звичайних шпалерних покриттів для стін з квітковими елементами обумовлена їх необмеженими можливостями.

Квіткові мотиви можуть відігравати різну роль з точки зору психології. Наприклад, шпалери з червоними квітами в інтер’єрі наповнюють кімнату енергією, ніжні рожеві акценти підтримують романтичний стиль.

Невеликі квіти пастельних тонів на стінах уособлюють ніжність і простоту, заспокоюють і сприяють концентрації. Деякі види квітів (наприклад, орхідея або лотос) на стінах дозволяють підкреслити природну чистоту і свіжість дизайну.

Різнокольорові квіткові композиції підкреслюють урочистість домашнього інтер’єру. Великі квіти задають основний тон.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Не дивно, що шпалери такого типу не йдуть з лідируючих позицій вибору споживачів: вони досить символічні і підтримують в інтер’єрі закладені в них акценти.

Квіткова тематика в будинку символізує весняну красу, молодість, легкість і домашній затишок.

Варто віддати належне і можливостям декорування, відриваються завдяки різноманітності таких шпалер. Створити акценти, виділити ніші, зонувати простір або освітлити інтер’єр ви зможете без особливих зусиль. А при використанні елементів флористики для створення невеликих фрагментів на стінах ви зможете замінити пейзажні картини і підтримати цілісність стилістики кімнати.

Оформлення стін у кімнатах

Спальня: всі барви природи на стінах

Використовувати квіткові шпалери в спальні можна кількома способами. Найбільш простий варіант – створення гармонійного інтер’єру за допомогою пастельних відтінків.

Світлі шпалери з невеликими квітковими композиціями, нерідко ледве помітними на загальному тлі, прикрасять всі стіни в просторі спальні і сформують приємну і розслаблюючу обстановку.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Ще один ефект, можливий завдяки використанню шпалер з квітами в інтер’єрі спальні – це створення весняної атмосфери.

Якщо ви бажаєте, щоб ваша кімната була теплою, затишною і сонячної – немає нічого краще, ніж підібрати шпалери з квітами насичених, але легких для сприйняття відтінків. Це можуть бути елементи блакитного, рожевого, жовтого, зеленого, оранжевого та інших кольорів.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Спальня з шпалерами в квіточку великих розмірів може візуально зменшитися в розмірах, тому такі покриття для стін краще використовувати тільки в деяких зонах кімнати для створення акцентів.

На сусідніх стінах поталу однотонні шпалери спокійних тонів або виберіть шпалери з візерунками, що не суперечать квіткової тематики (наприклад, строгими смугами).

Яскраві і насичені шпалери з квітами в спальні можуть викликати дискомфорт і перешкоджати спокійному сну. Щоб такий ефект не запруджував інтер’єр, поталу шпалери лише на стіну за ліжком.

Дизайн спальні з шпалерами з квітами яскравих відтінків можна зробити більш гармонійним, якщо продублювати ці тони в текстилі і аксесуарах.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Дитяча з елементами флористики

Яскраві весняні акценти, характерні для квіткових мотивів, ідеальні для оформлення дитячої. Шпалери з квітами в дизайні кімнати дитини дозволяють створити позитивну, творчу і невимушену атмосферу.

Вибравши шпалери з великою кількістю яскравих квітів, нехай і найпростіших, ви зможете створити ефектну обстановку в ігровій зоні, а дитина, проводячи асоціації з сонячною весняною погодою, буде почувати себе комфортно протягом всього дня.

Порада: квіткові мотиви – один з кращих варіантів оформлення спальні для дівчаток будь-якого віку.

Оскільки більшість дитячих спалень розділяються як мінімум на дві зони (для сну та ігор), підхід до вибору шпалер в квіточку в дитячу повинен відрізнятися від інших кімнат. У зоні відпочинку краще наклеїти шпалери з ніжними і легкими квітковими принтами.

Бажано, щоб флористичні композиції на стінах мали невеликі розміри: тоді малюнки не будуть тиснути на зір і налаштують дитини на спокійний відпочинок.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Оздоблення стін на кухні

Ще одна кімната, в якій шпалери з такими сюжетами можуть виглядати гармонійно, – це кухня. Але, незважаючи на те що тут флористична тематика завжди доречна, шпалери в квіточку на кухню слід вибирати обережно. В першу чергу, в такому інтер’єрі дуже важливо правильно підібрати колір. Шпалери з квітами в інтер’єрі кухні повинні бути достатньо світлим, хоча такі покриття і вважаються більш мазкими порівняно з темними аналогами.

Вибираючи шпалери з квітами на кухню, відштовхуйтеся від декількох особливостей дизайну:

 • теплі відтінки підкреслять тут сонячну атмосферу, тому підійдуть для таких інтер’єрів, кантрі або прованс. Використовувати такі шпалери краще в обідній зоні кімнати;
   
 • Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

 • в зоні готування, де необхідно сконцентруватися, краще використовувати монохромні шпалери. Крім того, в цій частині кухні можуть бути помітні квіткові акценти, але будь-які яскраві елементи повинні повторюватися в дизайні;
   
 • сучасні кухонні інтер’єри виглядають найбільш гармонійно за умови створення акцентів за рахунок квіткових шпалер нейтральній палітрі.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Оформлення залу на квіткову тематику

Вітальня в будь-якому стилі буде виглядати ефектно при наявності квіткових акцентів. В залежності від яскравості і характеру малюнка інтер’єр вітальні з шпалерами з квітами може бути урочистим, заспокійливим, суворим або легковажним, старовинними або сучасним.

Дизайн цієї кімнати не вимагає використання певних відтінків: практично всі кольори флористичних шпалер тут розкриються ідеально.

За допомогою шпалер в квіточку у вітальні можна поставити загальний фон. Для цього краще використовувати світлі покриття з дрібними принтами великої частоти. До таких шпалер підійде будь-яка меблі та аксесуари, так як елементи природи на стінах будуть підтримувати домашній затишок.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Використання шпалер з квітами у вітальні дозволяє добитися і стильних акцентів на деяких стінах. Оформивши будь-яку вільну стіну, зону каміна або ніші в просторі з допомогою яскравих квіткових шпалер, ви зможете привернути увагу до окремих частин кімнати.

Якщо ви плануєте використовувати широкоформатні шпалери для створення акценту зупиніться на варіантах з великими квітами: вони максимально наблизять цю стіну, тому інші деталі інтер’єру не будуть перетягувати увагу на себе.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Бутони і букети — в передпокою

Дизайн передпокою і коридору з допомогою таких шпалер багатьох приваблює широкими можливостями. У ці інтер’єри можна вписати шпалери з квітами будь-яких відтінків і візерунків, оскільки основну колірну навантаження на простір буде надавати фон настінних покриттів.

Щоб кімната виглядала ширше і світліше, вибирайте шпалери з флористичними елементами на ніжному пастельному тлі.

Порада: шпалери з великими квітами в інтер’єрі передпокою краще використовувати тільки при наявності достатнього простору та освітлення. Краще, якщо стіна, оформлена в такому стилі, не буде заставлена меблями.

Квіткові шпалери в інтер’єрі передпокою можна поклеїти по-різному. Комусь до душі оформлення всієї кімнати в одному стилі з використанням тільки однієї моделі шпалер. Хтось віддасть перевагу такому дизайну комбінування двох кольорів шпалер для стін. А прихильники розкішних класичних стилів напевно оцінять ідею створення ефектних вставок з квіткових шпалер, обрамлених молдингами.

Колір флористичних візерунків може бути будь-яким, починаючи пастельними тонами і закінчуючи яскравими і насиченими відтінками.

Природные акценты в домашнем дизайне: лучшие фото обоев с цветами в интерьере

Тепер ви знаєте, як підкреслити домашній затишок за допомогою квіткових акцентів. Шпалери з елементами природи будуть доречні у вашому інтер’єрі незалежно від модних тенденцій і зроблять кімнату максимально барвистою, гармонійної і приємною для сприйняття.