Паперові або флізелінові шпалери: зробити вибір і не помилитися

Бумажные или флизелиновые обои: сделать выбор и не ошибиться

На будівельному ринку сьогодні представлено безліч різноманітних видів шпалер на різній основі. Проте найбільш поширеними, на думку багатьох фахівців, є класичні паперові і вінілові на флізеліновій основі.

Вже з появою цього виду шпалер почалися палкі суперечки про шкоду такого декору для стін для людини, які не припиняються й донині.

Давайте розберемося, які краще вибрати шпалери і яким же все-таки віддати перевагу шпалерам для тих чи інших кімнат у квартирі.

Насамперед, почнемо з того, що на сьогоднішній день виробляють два основні види вінілових шпалер:

  • на основі звичайного паперу;
  • на основі флізеліну.

Перші паперові, вважаються більш вигідними за ціною. Це, здебільшого, пов’язано з тим, що в країнах колишнього СРСР флізелін взагалі не виготовляють.

Відомо, що технологія виготовлення цього матеріалу полягає в нанесенні вінілового покриття на паперову основу. Як показує практика, цей шар надає шпалерам високу вологостійкість. Крім цього, він просякнутий особливим складом, який захищає стіни від цвілі і грибка.

Виділяємо важливі переваги: порівнюємо властивості

Бумажные или флизелиновые обои: сделать выбор и не ошибиться

Отже, паперові або флізелінові? На відміну від паперових шпалер, які вбирають вологу, рвуться, брудняться і розтягуються, флізелінові клеїти набагато легше. До того ж флізелінові шпалери мають хороші шумоізоляційні властивості.

До всього іншого, паперові шпалери для стін і флізелінові відрізняються ще і технологією поклейки, в тому числі і застосуванням різних видів клею.

У порівнянні з паперовими шпалерами при поклейке шпалер на флізеліновій основі клеєм мажуть безпосередньо стіну.

Крім того, служать вінілові шпалери набагато довше паперових, отже, вони вважаються більш вигідним придбанням. До слова сказати, ці шпалери можуть замаскувати деякі невеликі дефекти стін.

Процес підготовки і поклейки стін пройде набагато простіше і легше. Так як наносити клей необхідно лише на стіну, то це значно економить час поклейки шпалер. До того ж, клеїти приготовану смугу шпалер треба моментально після того, як клей буде нанесений на стіну. Адже всім відомо, що нанесений на паперову основу клей треба залишати на десять-п’ятнадцять хвилин.

Бумажные или флизелиновые обои: сделать выбор и не ошибитьсяЧитайте про те, чим гарні шпалери на паперовій основі, які їх основні важливі властивості і як правильно зробити вибір найкращого виду шпалер для кожної кімнати в квартирі.

Про ціни на поклейку паперових шпалер можна дізнатися в цій статті. Тут же — про правила та способи наклеювання екологічних паперових полотен, з нюансами і тонкощами від професійних майстрів.

До речі, такі шпалери на флізеліновій основі — більш відповідний варіант для квартир в новобудовах, ніж паперові. Справа в тому, що в перший час нові будинки всідаються — і на стінах утворюватися мікротріщини. Так от паперова основа з-за цього може порватися. На щастя, флизелиновым це не загрожує.

Типи вінілових шпалер на флізеліновій основі

Бумажные или флизелиновые обои: сделать выбор и не ошибиться

Шовкографія, або компакт-вініл, виготовляється на флізеліновій основі, яку покривають тонким шаром гарячого вінілу, який утворює покриття, дуже шовковиста на дотик.

Шпалери на флізеліновій основі під фарбування, виготовлені з твердого вінілу, можуть витримувати більш десяти перефарбовувань.

Шпалери зі спіненого вінілу вважаються, на думку фахівців, найбільш міцними і товстими. Ось чому вони можуть спокійно маскувати різноманітні недоліки поверхні стін.

Цікаво, що за допомогою шпалер на флізеліновій основі можна створити ліпнину або красиву фактуру, що, наприклад, нагадує елітну венеціанську штукатурку.

У той же час слід зазначити, що ці шпалери бояться механічного впливу. Ось чому там, де живуть маленькі діти або тварини, з оригінальними і дорогими покриттями краще не експериментувати.

Синтетика шкідлива?

Бумажные или флизелиновые обои: сделать выбор и не ошибиться

Так як вініл є повністю синтетичним покриттям, то у більшості людей виникає питання про безпеку вінілових шпалер на флізеліновій основі для здоров’я людини.

З іншого боку, полівінілхлорид на сьогоднішній день застосовується практично повсюдно. Зокрема, з нього виготовляють пластикові вікна, що встановлюють майже у всіх квартирах, і лінолеум, який прикрашає і захищає підлоги більшості будинків, а також з нього виготовляють натяжні стелі.

Так що це питання дуже актуальне не тільки відносно стін. Хоча можна себе і убезпечити.

Купуючи вінілові шпалери на флізеліновій основі, втім, як і будь-які інші шпалери, так і іншу продукцію, неодмінно вимагайте у продавця, щоб він пред’явив вам сертифікат якості та екологічної безпеки.

Крім того, купуючи шпалери на будь-якій основі, слід звертати увагу на їх виробника. Іншими словами, якщо на упаковці зазначено досить знаменита напис «мade in China», то таку продукцію краще самому і усвідомлено обійти стороною.

Черговий претензією, яку часто споживачі пред’являють до таких шпалер, є нездатність «дихати». Хоча сьогодні це вже не настільки актуально, адже більшість виробників флізелінових шпалер вже освоїли технологію покриття мікропорами, які пропускають повітря.

У той же час у квартирах мегаполісів ця проблема більш ніж надумана, оскільки товсті стіни з бетону, вкриті товстими шарами шпаклівок, а потім і штукатурок теж не є особливо «дихаючим» матеріалом.

Бумажные или флизелиновые обои: сделать выбор и не ошибитьсяЧитайте на тему статтю про паперові шпалери на флізеліновій основі і дізнайтеся, чим вони краще тонких виключно паперових полотен.

Читайте про особливості бамбукового полотна для стін тут — дізнайтеся про секрети вдалої обробки.

Біла кухня з чорною стільницею — як по вашому, буде виглядати? Про нестандартних і контрастних дизайнерських прийомів на кухні більше можна дізнатися за адресою: https://oboev.com.ua/kuhnya/stoleshnitsy/stoleshnitsy-dlya-kuhni-foto-obzor.html

У будь-якому випадку звичайні паперові шпалери багато в чому програють флизелиновым, виготовленим за сучасної технології.

Правда, якщо ви маєте сумніви з приводу безпеки вінілового покриття, то відмовтеся від покупки вінілових шпалер на флізеліновій основі для спальні або дитячої. А ті кімнати, де поклеєні такі шпалери, регулярно провітрюйте. Це вже точно зайвим не буде.