Комбінування шпалер в інтер’єрі: ефектність і баланс

Комбінування шпалер – це перевірений дизайнерський прийом. Розмежувати функціональні зони, прикрасити простір, підкреслити архітектурні деталі, створити цікавий акцент – все це може така нестандартна техніка обклеювання.

Основні правила комбінування

Щоб красиво скомбінувати шпалери в будь-якому житловому просторі, краще вибирати полотна з однієї колекції. Але навіть якщо ви впевнені в своїх силах і вибираєте матеріали від різних виробників або експериментуєте зі складною технікою печворк, то завжди варто вибирати полотна однієї щільності. Це означає, що папір завжди поєднується з папером, флізелін – з флізеліном, а шовкографія – з аналогічними по щільності і товщині вініловими покриттями. Це зробить простір гармонійним. Крім того, стіна буде виглядати рівною.

Використовуються різні прийоми зонування за допомогою шпалер. Найчастіше це розміщення візерункових полотен на монохромних фонах або використання темних акцентів у світлому просторі.

Також можна поєднувати полотна по горизонталі і по вертикалі. У випадку з горизонтальним суміщенням використовують бордюри, а у випадку з вертикальним – стикують полотна без швів. Використовуєте матеріали в одній тональності, але поєднуйте темні і світлі відтінки. Наприклад, добре виглядають комбінації відтінків бежевого і темного шоколаду, сапфірового і блакитного, оливкової і зеленого, персикового і кремово-молочного. Цікавим буде і монохромне комбінування – наприклад, в сірих, фруктових або бежевих відтінках.

Комбинирование обоев в интерьере: эффектность и баланс

Комбінування шпалер фото в інтер’єрі спальні

Цікаві прийоми для різних кімнат

Ось основні рекомендації щодо оформлення різних кімнат:

  • Як комбінувати шпалери у вітальні? Тут можна використовувати насичені орнаменти та візерунки. Але вони не повинні конфліктувати між собою: вишукані і помітні орнаменти служать акцентом, а лаконічні – фоном.
  • У тому, як комбінувати шпалери в кухні, немає нічого складного: підбирайте тематичні зображення разом з англійськими смужками, скромним горошком або дрібними квіточками. Все залежить від стилю. Найчастіше в цій кімнаті реалізують інтер’єрні напрямки прованс і кантрі.
  • Ось як комбінувати шпалери в спальні: тут переважають романтичні орнаменти і можуть бути доречні фотошпалери із зображенням в техніці макрозйомки. Втім, жодних обмежень щодо стилю немає: в спальні будуть доречні як барокові решітки, так і імітація потрісканого цегли в стилі лофт.
  • І останнє – як комбінувати шпалери в дитячій. Тут використовуються полотна з героями мультфільмів, мальованими персонажами, а доповнення – смуги в акварельних тонах, зірочки, горошок, хмарки або сердечка.
  • Хочете підібрати об’єднані шпалери – каталог ефектних дизайнерських рішень на нашому сайті допоможе вам зробити вибір. Більшість дизайнерських колекцій створені спеціально для комбінування і створення акцентів інтер’єрах. Тому в серіях не складе труднощів відшукати однотонні фони і декоровані полотна, які легко поєднуються один з одним за кольором, текстурі або тематичним виконання.

    Комбинирование обоев в интерьере: эффектность и баланс

    Комбінування шпалер фото в інтер’єрі вітальні