Натуральні шпалери з рослинних матеріалів: подих природи на дому

знаю       Натуральные обои из растительных материалов: дыхание природы на дому

З натуральними покриттями інтер’єр пожвавлюється різноманіттям кольорів і фактур. Для зіткнення з природою досить буде доторкнутися до стіни, обробленої таким покриттям.

З гарячим ентузіазмом ця обробка буде зустрінута домашніми тваринами, які негайно спробують використовувати покриття для своїх потреб. Вже з назви випливає, що шпалери з натуральних рослинних матеріалів володіють високим ступенем екологічної безпеки, що дозволяє без застережень використовувати його для оформлення дитячих кімнат.

Натуральні покриття для стін: особливості обробки

Основною особливістю покриттів з рослинних матеріалів є використання для більшої частини операцій в процесі виготовлення ручної праці. У зв’язку з цим ціна матеріалу досить висока. Але вони того варті.

Спочатку збираються і промиваються потрібні рослини. Після просушування на сонці збір сортують за кольором і розміром. Використовуючи спеціальні нитки з відібраних рослин, за допомогою верстата або вручну, сплітають полотна, що наклеюються на підкладку з паперу або шпалери на основі флізеліну. Наявність на поверхні швів показує, що воно сплетене вручну.

Види рослинних шпалер

Найбагатшими за кількістю різновидів є рослинні види:

    • Натуральні полотна джут-декорування волокнами рослин липового сімейства. Оскільки волокна оформлені у вигляді вузликів, на поверхні виходить своєрідний малюнок. Вони досить міцні і зносостійкі, але добре просочуються запахами, тому на кухні їх краще не клеїти.
    • Очерет — з основою з папірусу або рисового паперу. Зовнішній шар нагадує нитки, що видобуваються з стебел. Виготовляються тільки вручну, тому двох однакових за забарвленням рулонів не буває. У них хороша повітропроникність і світлостійкість.
    • Сизаль – на підкладці з невибіленого паперу. Для верхнього шару застосовуються нитки листя агави. Полотна дуже міцні завдяки жорсткості сизалевих волокон. Прекрасно витримують перепади температури і вологості.
    • Льон – є найдешевшими моделями цього виду. Декорування верхнього шару проводиться ламінуванням змішаних, в тому числі і металевих ниток. В результаті цього на полотні з одного рулону буває багато ділянок з різними відтінками. Ці покриття світлостійкі, не накопичують статичної електрики, володіють хорошими теплоізоляційними і звукопоглинальними якостями.
    • Папірус на щільному папері із зовнішнім шаром з папірусних ниток, що видобуваються з рослин сімейства осокових. В якості підкладки іноді застосовуються блискуча папір, що просвічує через папірусні волокна. Цей різновид водостійка, міцна, практична.
    • Натуральні полотна з листям на флізеліновій основі. Для створення зовнішнього шару використовуються листя дерева бодхи, манго, китайської кропиви, фікуса, магнолії. Щоб уникнути передчасного листопаду краще їх не клеїти в приміщеннях, куди безконтрольно можуть проникати діти і Домашні тварини.

Для любителів незвичайного дизайну

Крім традиційних видів зустрічаються і більш екзотичні різновиди рослинних полотен. У них для декорації зовнішнього шару використовується Степова трава, Морські водорості, волокна ліан. Однак більшого поширення набули натуральні дерев’яні покриття, так як вони більш практичні, довговічні, зносостійкі. Для їх виготовлення застосовується:

  • Натуральні покриття з бамбука. Основу виготовляють з рисового паперу або тканинного полотна. Для зовнішнього шару використовуються волокна стовбурів або їх шматочки. Випускаються у вигляді панелей. Це самі довговічні шпалери виду з терміном служби до 40 років. Щоб пошкодити їх потрібно дуже постаратися.
  • Пробка. Матеріал володіє відмінними звукоізоляційними властивостями. В якості основи користуються флізеліном або зміцненої папером. Для зовнішнього шару застосовують кору коркових дубів. Шпалери з пробки випускаються у вигляді рулонів і листів.
  • Пальма. Для виготовлення використовуються не волокна, а шкаралупа горіхів, що надає шпалер високу ступінь міцності і довговічності. Викладена в певному порядку розсип шкаралупи створює контрастну поверхню. Цей різновид випускається виключно у формі листів.
  • Натуральні шпалери шпон виготовляються з цінних порід дерева. Для виробництва шпону використовується деревина дуба, вишні, сандалу. Залежно від способу отримання шпону і його наклеювання малюнки з однієї і тієї ж деревини виходять різними. Для легкого шпону в якості основи використовується папір, важкого — флізелін.

Основні переваги і недоліки шпалер під натуральні матеріали

Покриття стін природними матеріалами славляться наступними плюсами:

  •   використанням рослинних екологічно безпечних матеріалів;
  •   відмінним зовнішнім виглядом;
  •   вони не вицвітають протягом усього терміну служби, не вигоряють на сонці;
  •   хорошими звукоізоляційними властивостями;
  •   підтримкою повітрообміну, що робить стіни»дихаючими”.

Мінуси, на жаль, теж є і головний з них висока вартість. Міцність не настільки висока, щоб без шкоди переносити тісні контакти з дітьми і домашніми тваринами. По довговічності значно поступаються багатьом видам вінілових шпалер.

Для збільшення терміну служби необхідно дбайливе ставлення і недопущення високої вологості.

Причини популярності обробки

Після появи на ринку, шпалери із застосуванням натуральних матеріалів швидко стали лідерами продажів в більшості спеціалізованих магазинів. Настільки швидке зростання популярності пояснюється їх екологічною безпекою, неординарним зовнішнім виглядом, що створює цікавий дизайн.
Неповторність оформлення гарантується самими природними матеріалами, які навіть в одному різновиді не бувають ідентичними за забарвленням і візерунку. Багато видів натуральних шпалер однаково хороші для обробки стін і стель.

Рекомендації по вибору і наклейці

Матеріалами на рослинній основі оформляються спальні і вітальні. Вибрати їх для дитячої можна, якщо діти вийшли з віку, коли нездоланна тяга до малювання на стінах і їх колупання.  Можливий, але небажаний варіант обробки передпокою.

Найбільш органічно натуральне покриття виглядає в тропічному, екологічному, японському стилях. Часто його вибирають для комбінування. Наприклад, обклеюють їм нижню частину стіни, а верх іншим видом шпалер.

Необхідно враховувати, що при виборі натуральних шпалер з дерева потрібно клей для важких шпалер.

Перед наклеюванням полотна повинні адаптуватися до середовища проживання, полежавши добу в приміщенні в розгорнутому стані.  У цей час потрібно забезпечити відсутність високої вологості і сонячного освітлення. Інакше полотна пожолобляться, що викличе труднощі при наклейці. Поверхня стін повинна бути ретельно вирівняна. Для різання щільних полотен доведеться скористатися ножицями по металу.

Іноді умільці наклеюють шпалери з бамбука рідкими цвяхами. Це порочна практика, оскільки вони наносяться не по всій поверхні, тому в місцях, не покритих клеєм, полотна будуть відставати.  Клей необхідно вибирати згідно з вказівками виробника, даними на упаковці рулонів. Поверхня полотен покривається клеєм повністю, краю з особливою увагою.

Поклейка натуральних шпалер проводиться від вікна тільки встик. Однак стики будуть видні, тому їх маскують декоративними планками. Якщо натуральні шпалери використовуються в якості вставки, то необхідно попередньо розмітити її місце. Клей вбирається швидко, через що часу на примірку не вистачить.

Поради щодо оформлення інтер’єру натуральними шпалерами

  • Залишки матеріалу можна використовувати для декору предметів обстановки. Їх можна використовувати для обклеювання тумбочок або нутрощі стелажа.
  • З їх допомогою можна створювати акцентні ділянки. Наприклад, смугою на стіні виділити місце розташування телевізора.
  • В інтер’єрі відмінно виглядають панно на стінах, оформлених натуральними полотнами.
  • Для створення самобутнього дизайну використовують комбінації бамбукових і джутових шпалер, бамбукових і очеретяних, джутових і листям.

Натуральні матеріали рослинного походження за життєво важливими параметрами перевершують своїх синтетичних родичів, наприклад, шпалери шовкографія.

Вартість натуральних полотен висока, але елітні варіанти синтетичних видів теж недешеві. Зате рослинні матеріали можуть подарувати відпочинок під сандалом або побачення серед магнолій. І все це у вас вдома.