Знайомство з металізованими шпалерами: унікальна імпозантність оздоблення стін

знаю       Знакомство с металлизированными обоями: уникальная импозантность отделки стен

Унікальність декоративність спільно з хорошими споживчими якостями робить металізовані шпалери для стін універсальними для застосування в будь-яких дизайнах. Полотна з однаковим успіхом додають імпозантності модерну, класичного стилю, ампіру та іншим стилям. Тому для бажаючих жити в неординарній, ефектною і затишній обстановці вибір цього виду сучасних шпалер буде ідеальним рішенням.

Як виготовляється матеріал

Те, що в назві матеріалу присутня згадка про метал, не означає, що він цілком складається з нього, як іноді думають деякі покупці. Покриття виготовляється за відпрацьованою двошаровою технологією. В основі матеріалу використовується пористий папір або Флізелінова підкладка. Зустрічаються варіанти з вінілової основою.

Для декоративного шару застосовується тонка (0,0165 мм) фольга з алюмінію. Через це рулони шпалер виглядають тонше звичних, хоча за вагою не поступаються рулонів важких вінілових видів. Фольгу, для захисту від корозії, покривають шаром фарби, що не проводить електрострум, або застосовують штучне окислення.

Види фактурного покриття

Умовно металізовані покриття для стін поділяють за способами створення фактури. Для цього використовують:

  •   тиснення;
  •   патинування;
  •   чорніння;
  •   хімічне протруювання;
  •   ручний розпис.

Спочатку металізовані полотна використовувалися для захисту від шкідливих електромагнітних випромінювань.

Привабливі і відразливі властивості

Наростаюча Популярність металізованих полотен пояснюється довгим списком достоїнств. Серед яких:

    • Унікальність зовнішнього вигляду, полотна не сплутаєш ні з яким іншим матеріалом. Сумісність з різними стилями оформлення. Підвищена відображає здатність покриття візуально розширює простір, що характерно для маленьких кімнат.
    • Оскільки алюміній інертний до впливу сонячних променів, металеві шпалери для стін не вигоряють і не вицвітають протягом терміну служби.
    • Металевий шар не боїться води, тому до нього застосовні методи мокрого догляду.
    • Матеріал обробки володіє хорошими звукоізоляційними властивостями, що корисно при галасливих сусідах.
    • Алюмінієва фольга служить захисним екраном від впливу електромагнітних променів.
    • Наклейка полотен цього покриття досить проста і мало чим відрізняється від технології наклейки паперових або флізелінових моделей.
    • Метал не те середовище, яке вибирають цвіль, грибок та інші шкідники для поселення і розмноження, тому можна їх не побоюватися.
    • Термін служби при регулярному догляді доходить до 15 років.

Настільки чудовий список достоїнств трохи псують і навіть часом відштовхують деяких покупців недоліки, властиві металевим шпалер. До них відносяться:

  • Висока ціна, яка відлякує багатьох покупців. Їх вартість значно вище ціни багатьох видів вінілових шпалер. Але якщо врахувати імпозантність зовнішнього вигляду і їх гідності, то вартість виправдана.
  • Необхідність ретельної підготовки стін перед наклейкою. Так як товщина покриття рівна 1мм, не зможе приховати навіть найдрібніші дефекти.
  • Алюміній, ні за яких умов, не підтримує повітрообмін, тому стіни з такою обробкою не дихають. Це призводить до скупчення на них конденсату. Для усунення цього недоліку необхідно часте провітрювання приміщення або наявність примусової системи вентиляції.
  • Фольга через свою сверхмалой товщини не відрізняється механічною міцністю. Тому, якщо в квартирі проживають малолітні бешкетники і грайливі тварини дане покриття краще не використовувати.

Як вибрати і оформити стіни металізованими шпалерами

При виборі, якщо є можливість, краще моделі на флізеліновій основі. Їх простіше клеїти, термін служби більше, ніж у паперових видів шпалер, і адгезія значно вище. Якщо вам потрібні металізовані покриття з підвищеним захистом від окислення, то потрібно вибирати моделі, які пройшли оксидацію, тобто штучно окислених.

Купуючи матеріал, потрібно перевіряти цілісність упаковки рулонів. Якщо вона порушена, це може означати, що полотно пошкоджено. Продавець повинен на першу вимогу пред’являти сертифікати якості та безпеки, які засвідчують, що це не підробка. Однак якщо вартість пропонованих металевих шпалер явно занижена, це повинно насторожити, так як якісний матеріал цього виду за визначенням не можуть бути дешевими.

Майстри не радять обклеювати всю кімнату цими блискучими полотнами, так як тривале перебування в такій обстановці призводить до зайвого збудження. Та й проблеми з повітрообміном доведеться вирішувати. Їх краще використовувати в поєднанні з іншими видами обробки, обклеюючи одну зі стін або використовуючи в якості елемента інтер’єру. Це дозволить не тільки створити сприятливу обстановку з нормальним мікрокліматом, але і заощадити на покупці недешевого оздоблювального матеріалу.

Нюанси наклейки шпалер

Оскільки металізовані варіанти шпалер для стін вимагають ретельної підготовки поверхні для наклеювання, варто розглянути альтернативний варіант. Стіни без будь-якої підготовки можна обшити листами гіпсокартону або фанери, створивши, таким чином, поверхню потрібної якості.

Перед наклейкою, з метою електробезпеки, приміщення необхідно повністю знеструмити. При необхідності використання переносних електроприладів потрібно дотримуватися максимальної обережності при поводженні з ними.

Процес наклейки повністю ідентичний оформлення стін полотнами з паперу і флізеліну. Слід враховувати, що металеві аналоги на флізеліновій основі тонше, ніж на підкладці з паперу. Тому звертатися з ними при наклейці потрібно акуратно. Як і для інших шпалер, потрібно на час робіт і сушіння виключити появу протягів і зберігати температуру в приміщенні на рівні 18-22°C.

Якщо шпалери були наклеєні неякісно, то при попаданні під них води вони почнуть відшаровуватися.

Поради по ходу справи

  • Для стилю хай-тек краще шпалери сріблястого відтінку з рівною поверхнею, а для класичного — моделі з рельєфом золотистого тону.
  • У стилі гранж і андеграунд відмінно підходять варіанти з розлученнями, що утворюються після хімічного протруювання поверхні.
  • З метою візуального розширення простору і підвищення рівня освітленості полотна наклеюються на стіну навпроти джерела світла (вікно, світильник).
  • Максимально ефектно ці шпалери будуть виглядати у вітальнях, їдальнях, кабінетах, холах.
  • Для акцентування переливів часто застосовується комбінування з природними матеріалами: каменем, пробкою, бамбуком, цеглою.

Металізовані варіанти тільки почали набирати популярність. Тому, вибравши їх, можна опинитися на крок або два, попереду знайомих і друзів. Однак вибирати поки доведеться тільки закордонні моделі. Російські виробники ще займаються розробкою аналогів.