Що таке рідкі шпалери?

Рідкі шпалери для стін не порівняти зі звичайними рулонними покриттями. За способом нанесення на поверхні вони більше нагадують штукатурку, а ось за складом відрізняються від неї. Матеріал не містить піску і цементу, в ньому тільки текстильні волокна, а виконує роль сполучної целюлозний клей.
Рідкі шпалери для стін також називають декоративною шовкової штукатуркою. Вони приємні на дотик і виглядають розкішно.

Типи декоративної штукатурки

Розрізняються типи базових волокон, що входять до складу рідких шпалер. В залежності від складу і класифікують матеріал:

 • бавовняні;
 • целюлозні;
 • шовкові;
 • целюлозно-шовкові, комбіновані.

Что такое жидкие обои?Салатові рідкі шпалери в інтер’єрі

Всі види рідких шпалер відрізняються якістю і безпекою складу. Вони виключно екологічні, гіпоалергенні і не змінюють мікроклімат приміщення.
Ціна на рідкі шпалери залежить від використовуваних компонентів. Так, целюлозні покриття дешевше шовкових, зате шовкові відрізняються максимальною стійкістю до вигорання на сонці. Впливає і наявність додаткових інгредієнтів: наприклад, покриття з кварцом, перламутром або глітером коштують дорожче.

Шість головних переваг

Серед основних переваг рідких шпалер для стін зазначають:

 • Повністю безпечний склад. Текстильні волокна, і целюлоза, і шовк не викликають алергій і володіють біологічною стійкістю.
 • Можливість створення безшовних покриттів навіть на криволінійній поверхні.
 • Ремонтопридатність: якщо покриття забруднилося або стало витиратися в місцях з сильним тертям, його можна просто розмочити, зняти зі стіни, і нанести на місце ремонту новий склад. Після висихання суміші місця стику видно не буде.
 • Антистатичний ефект. До поверхні, покритої рідкими шпалерами, не осідає пил.
 • Довговічність, хороші показники світлостійкості – яскраві і насичені кольори рідких шпалер не змінюються, навіть якщо на них тривалий час потрапляє ультрафіолет. Однак не забувайте, що покриття розраховане тільки на внутрішню обробку.
 • Хороші тепло – і звукоізоляційні характеристики: їх рідкі шпалери набувають після висихання (як правило, 48 годин після нанесення).
 • Что такое жидкие обои?За допомогою рідких шпалер можна створити стильний і шикарний інтер’єр

  А чи є недоліки?

  Створити інтер’єр з рідкими шпалерами на стінах просто, вони не вимагають спеціального завдання або додаткових захисних покриттів. Сам процес приготування матеріалу передбачає «розчинення» сухої суміші у воді, причому перемішувати склад потрібно виключно вручну, щоб не пошкодилися волокна.
  Складності в нанесенні рідких шпалер на стіни виникають тільки в тому випадку, якщо у вас немає ніякого досвіду в шпаклівці, і ви не знаєте, як правильно тримати шпатель, щоб регулювати товщину шару, що наноситься.
  Ще один недолік – це відсутність вологостійкості. Склад не зазнає прямого попадання води, а тому не рекомендується для обробки стін у ванній або на кухні, біля раковин. Але це дійсно дуже гарні шпалери для стін – яскраві або приглушені, вони підкорюють внутрішнім сяйвом і приголомшливою фактурою.
  В каталозі ви знайдете десятки забарвлень і зможете купити рідкі шпалери від найвідоміших брендів. Дизайн стін з такими покриттями вийде чарівним! Переконайтеся в цьому з фото.

  Что такое жидкие обои?

  Рідкі шпалери безпечні, тому підійдуть і для оформлення дитячої кімнати