Що таке шпалери шовкографія: плюси і мінуси покриття

знаю       Что такое обои шелкография: плюсы и минусы покрытия

Існує помилкова думка, що цей вид обробки стін доречний тільки для великих приміщень. Розберемося, що таке шпалери шовкографія. Покриття чудово підходить як для оздоблення стін, наприклад, маленької кухні, так і інших невеликих кімнат. Створюється розкішне і одночасно затишне оформлення інтер’єру для будь-якого приміщення незалежно від розмірів і призначення.

Шовкографія – що це таке

Цей матеріал виготовляється за новою технологією. На основу з паперу або флізеліну наносять вініл, що містить нитки штучної або натуральної тканини. Потім готовий» бутерброд ” піддають гарячому пресуванню. У підсумку виходить тонке, міцне, блискуче, гладке, але з наявністю дрібного тиснення, полотно. Армування вінілу нитками збільшує міцність полотна.

За рахунок ниток поверхню матеріалу набуває приємний блиск. Застосовуючи сучасні види фарби, створюються чіткі і насичені малюнки, що не вигоряють на сонці. Незалежно від матеріалу підкладки, папір або флізелін, шовкографічні шпалери мають високу вологостійкість. Паперова основа використовується для виробництва вузьких (53 см) шпалер. Бамбукові види – для широких (106 см).
Для забарвлення даного покриття характерні квіткові орнаменти, природні види, пейзажі. Рідше випускаються полотна з вензелями, геометричними фігурами, абстракціями. Але навіть з цієї геометрією шпалери не втрачають вишуканість.

Шовкографія-надтонке полотно. Це накладає високі вимоги до якості підготовки стін.

Сильні і слабкі сторони

Оформлення стін шовкографією володіє наступними перевагами:

  • Високий рівень естетичної привабливості.
  • Екологічну безпеку. У їх складі немає небезпечних для здоров’я речовин, а в використовуваної фарбі не містяться важкі метали.
  • Високі якісні характеристики. Незважаючи на незначну товщину, шпалери завдяки ниткам мають високу міцність і зносостійкість, що дозволяє експлуатувати їх не менше 10 років. Вони при сонячному освітленні за рахунок блискучої поверхні створюють в приміщенні оригінальний хоровод фарб.
  • Легку чистку. Переносять вологий і мокрий догляд.
  • Стійкість до ультрафіолету. Шовкографія не вицвітає і не вигорає від впливу навіть прямих сонячних променів.
  • Великий асортимент.
  • Універсальність застосування. Шпалери для стін шовкографія можна використовувати для обробки будь-яких приміщень: від прихожих до залів.

Недоліки теж присутні:

  •   більшість моделей не пропускають повітря, за винятком недавно з’явилися» дихаючих ” варіантів;
  •   при їх займанні виділяються токсичні сполуки;
  •   необхідність скрупульозного доведення стін до ідеалу під час їх підготовки до обклеювання.
  •   пристойна ціна, яка стримує пориви деякої частини покупців до прекрасного витонченості.

Фото шпалер шовкографія для різних кімнат

Полотна з м’яким блиском відмінно підходять для спальні. Кімнату потрібно систематично провітрювати, так як покриття не підтримує повітрообмін. Для невеликої спальні Колір обробки треба підібрати зі світлих тонів. Зараз модно комбінувати фактури і забарвлення. У разі оснащення маленької спальні великим ліжком є сенс в оформленні стіни в головах і стелі в одному кольорі.

Вітальня просто створена для оформлення стін шпалерами шовкографія, оскільки вони призначені для створення багатого інтер’єру. Для обробки підійдуть тонкі різновиди з відтінками блакитних, зелених, жовтих кольорів. Головне, дотримати гармонію з предметами обстановки. Шпалери шовкографія для залу рекомендується комбінувати з поверхнями з дерева, пластику, металу, скла.

Оскільки у цих шпалер Висока міцність, вони часто використовуються для обробки кухонь і прихожих. Кращими для цього будуть максимально щільні моделі. Матові і глянцеві варіанти однаково хороші для цих приміщень. Якщо квіти і ландшафти доречні в інтер’єрі спальні і залу, то в даному випадку краще підібрати абстрактний або геометричний візерунок. У передпокої відсутні вікна, тому не потрібно вибирати надмірно яскраві кольори.

Здатність шпалер шовкографія створювати відблиски за рахунок відбитого світла можна використовувати в темних кімнатах з відповідним підсвічуванням для створення загадкової обстановки.

Як клеїти шпалери шовкографія

Технологія наклейки шпалер повністю ідентична подібним роботам з іншими видами вінілових шпалер. Розрізняються рівні якості підготовки стін. Для даного покриття стіни повинні бути максимально рівними навіть без натяку на дефекти, так як тонке полотно не зможе нічого приховати.

Стіни потрібно обштукатурити і зашпаклювати, довівши їх до ідеалу. Допускаються поглиблення і виступи розміром не більше 1 мм.після просушування поверхню покривається двома шарами грунтовки.
Наклейка проводиться відповідно до рекомендацій в інструкції, що додається до шпалер. Полотна клеять встик з ретельною підгонкою малюнка. При акуратному проведенні робіт стик буде не помітний. Клей, який виступає на стиках, необхідно негайно видаляти, не даючи йому засохнути.

Термін просушування стандартний-2 доби. У цей період в приміщенні не повинно бути протягів. Застосування нагрівальних приладів для прискорення сушіння неприпустимо.

Скарбничка рад

  • Окрасою інтер’єру є не стільки власне шпалери з шовкографією, скільки мерехтливі візерунки, мінливі при зміні кута зору і ступеня освітленості.
  • Перед покупкою потрібно уважно вивчити всі варіанти.
  • Клей підбирається в залежності від матеріалу основи. Кращим варіантом є клей для важких шпалер з вінілу.
  • Вибір широких рулонів дозволить знизити кількість стиків і зменшить час проведення робіт.
  • При виборі орієнтуються на середню цінову категорію. Це захистить від придбання підробок з неясним складом і якістю.
  • Для спрощення догляду за шпалерами на кухню і в передпокій потрібно вибирати гладкі полотна. Видалення бруду з рельєфу клопітно.
  • При бажанні зробити горизонтальну без стиків обклеювання приміщення потрібно в магазинах пошукати рулони шириною від 3 метрів.
  • При необхідності шовкографію фарбують акриловими або латексними фарбами. Попередньо очищають від бруду і пилу і покривають 2 шарами фарби. Але треба мати на увазі, що в підсумку будуть зафарбовані візерунки і блиск.
  • Жирні плями видаляються серветкою з подальшим пропрасовуванням праскою.

Шпалери шовкографія здатні прикрасити будь-який стиль оформлення. Однак найбільш вдало вони вписуються в Східний і класичний стилі. Внесення елементів шовкографії в стилі модерн або хай-тек створює незвичайні дизайни.