Шпалери або фарбування стін: що краще?

Вибір оздоблювальних матеріалів – один з найважчих питань планування ремонту. Фарба і шпалери вважаються незаперечними лідерами, але розібратися, що підійде краще у вашому випадку не так вже просто. Допомогти може аналіз їх переваг та недоліків. У статті ми розглянемо їх докладно, проведемо порівняння і допоможемо визначитися з вибором остаточно!

Фарбування – капітальне рішення

Якщо ви хочете зробити ремонт і надовго забути про нього, то фарба – це саме те, що вам потрібно. У порівнянні з іншими способами обробки у неї багато переваг:

 • Не боїться забруднень: плями від чаю, кави, маркера легко змиються з такої поверхні.
 • Підходить для приміщень з підвищеною вологістю.
 • Дефекти легко виправити, зафарбувавши проблемне місце.
 • Великий вибір відтінків, фактур.

Звичайно, у такого способу обробки є і недоліки, про які потрібно знати:

 • Не приховує дефекти: всі нерівності будуть сильно кидатися в очі.
 • Поверхня доведеться регулярно очищати, інакше фарба перестане пропускати повітря, може утворитися грибок і цвіль. Це стосується всіх фарб, крім глянцевих.
 • У кожної фарби є своя межа міцності. При сильному механічному впливі можуть з’явитися дефекти.
 • Пофарбовані одним кольором стіни в житловому приміщенні будуть виглядати нудно, незатишно. Для нанесення малюнка або фактурною фарбування знадобиться спеціальна фарба, а також послуги майстра.

Якісні фарби на водній основі повністю безпечні, у них немає запаху, вони швидко сохнуть. Можна використовувати для ремонту дитячої.

Обои или покраска стен: что лучше?

Насичені стіни у вітальні

Шпалери: швидкий ремонт

Якщо розглядати найбільш популярні види: паперові і вінілові, переваги та недоліки у них практично однакові. Якщо порівнювати з фарбою, шпалери виграють тим, що:

 • Добре пропускають повітря, не збирають пил.
 • Приховують дефекти на стінах.
 • При використанні якісного клею можуть триматися навіть на голому бетоні.
 • Їх можна поклеїти самостійно.
 • Не вимагають догляду.

Недоліки в основному пов’язані з процесом експлуатації:

 • Бояться вологи. Швидко відклеюються у приміщеннях з підвищеною вологістю.
 • При забрудненні їх важко очистити. Навіть на миються шпалерах плями прибираються з працею.
 • Легко рвуться під механічним впливом.
 • Швидко вигорають.

Обои или покраска стен: что лучше?

Чорно-білі шпалери – стильне і практичне рішення

Поклейка шпалер набагато простіше фарбування. У кімнатах, де стіни мають складну форму, доведеться повозитися, відмірюючи шматки потрібного розміру, але з цим можна впоратися самостійно. Таке покриття не вимагає ніякого догляду, але ставиться до нього потрібно дбайливо, так як відмити пляма або замалювати дефект, як у випадку з фарбою, не вийде.

Що дешевше: фарбування або шпалери

Відповідь однозначна: практично завжди фарбування обходиться дорожче. Вона можлива лише в тому випадку, якщо стіни ідеально гладкі й рівні. Досягти цього може тільки професіонал. Первинна фарбування теж вимагає певного досвіду, а це ще один підрядник, якому потрібно буде заплатити. З іншого боку, в подальшому оновлення ремонту буде зовсім нетрудомістким: перефарбовувати стіни, або зафарбовувати незначні дефекти можна самостійно.

Шпалери легко клеяться на будь-яку поверхню, головне вибрати якісний клей. Ніяких спеціальних навичок для такої роботи не потрібно. Замінити їх буде складніше, ніж просто перефарбувати, так як доведеться повністю знімати старий шар.

Обои или покраска стен: что лучше?

Вибір матеріалу залежить від приміщення, в якому йде ремонт

Що вибрати: фарбувати стіни або клеїти шпалери?

У кожного матеріалу є свої особливості, тому вибирати щось одне слід виходячи з своїх очікувань від ремонту. В таблиці вказані переваги та недоліки кожного покриття з точки зору складності обробки, догляду, терміну служби та інших важливих аспектів.

КраскаОбоиПреимуществаНедостаткипреимуществанедостаткиподготовка до отделкеВыравнивание стін спрощує ремонт в майбутньому.Потрібні послуги майстра (дорого і трудомістко).Не вимагає підготовки. Заміна або обновлениеЛегко пофарбувати заново або зафарбувати дефекти. Є трудомістким через необхідність зняти попереднє покриття.Догляд Потрібно регулярно чистити стіни.Не вимагають догляду. Експлуатація та термін службыЛегко видаляються будь-які забруднення і дефекти, термін служби близько 10 років. Забруднення складно прибрати, обробка може бути зіпсована домашніми тваринами, дітьми. Термін служби – близько 5 років.Інтер’єр Для створення затишку бажано вибирати фактурну фарбування або наносити малюнок.Самі по собі є прикрасою. Їх можна нічим доповнювати.

Ціна ДорожеДешевле

Обои или покраска стен: что лучше?

Комбінування шпалер і пофарбованих стін в інтер’єрі

Якщо таблиця не допомогла прийняти рішення, дайте собі відповідь на декілька питань:

 • Скільки часу ви готові витратити на ремонт? Який бюджет? Готові залучати підрядників?
 • На який період ви робите ремонт?
 • Чи є у вас ідеї, як оригінально пофарбувати стіну?
 • Якщо бюджет вашого ремонту невеликий і ви хочете зробити його самостійно, то краще утриматися від фарбування. Якщо при цьому вам дуже хочеться фарбувати стіни, виходом можуть стати шпалери під фарбування. Вони приховають незначні дефекти. Їх можна фарбувати до 5 разів, більшу кількість шарів можливо, але швидше за все під ними не збережеться фактура.

  Якщо ж у планах капітальні зміни, а бюджет дозволяє залучити підрядників підійде фарбування. До речі, не обов’язково вибирати щось одне: кімнати, в яких одні стіни пофарбовані фарбою, а інші шпалерами теж виглядають затишно і оригінально.

  Обои или покраска стен: что лучше?

  Шпалери з фарбою для стін у світлій панелі