Вибір шпалер для кухні: яке покриття краще

знаю    Выбор обоев для кухни: какое покрытие лучше

Кухня не тільки місце для приготування їжі, тут збирається вся родина. Тут же особливо відважні громадяни висловлюють під пляшечку вечорами своє невдоволення урядом. Любителі усамітнення зазвичай знаходять тут притулок. Тому треба правильно уявляти, які шпалери найкраще підійдуть на кухню з урахуванням цих особливостей.

Властивості кухонних шпалер

Потрібно враховувати, що в цьому приміщенні періодично підвищується температура і вологість, а стіни покриваються жиром і кіптявою. Значить, вибирати доведеться вологостійке покриття. Популярні шпалери, що миються для кухні, які можна оновлювати засобами по догляду за допомогою щітки.

Для кухні потрібно вибирати шпалери, що миються з маркуванням на упаковці у вигляді зображення щітки і 3-х хвилястих ліній.

Завдяки невеликим розмірам кухня часто виявляється найсвітлішим приміщенням. Тому для неї потрібно світлостійке покриття. Інакше під дією сонячних променів воно швидко вигорить, і доведеться знову витрачатися на його заміну.
На щільних полотнах накопичується менше бруду, так як у них розміри «пір» маленькі. Від щільності залежить довговічність матеріалу. Більше щільність-довше термін служби.

Для підтримки нормального мікроклімату потрібні шпалери з хорошою паропроникністю. Інакше доведеться подбати про додаткову вентиляції. Вони не будуть намокати, а значить, не створять умов для процвітання грибка.
Таким чином, потрібно орієнтуватися на ці вимоги, це допоможе вибрати кращі шпалери для кухні з різноманіття видів, пропонованих виробниками.

Паперові різновиди

Паперові моделі, просочені водостійким складом – найбільш економний спосіб оформлення. Але прослужать вони не більше 3-4 років, ще скоріше вигорять.
Паперові моделі, покриті вінілом, виготовляються у вигляді тонких полотен із зображеннями кухонної тематики, без естетичних вишукувань. Для їх наклейки потрібно ідеально вирівняти стіни, інакше найменший дефект вилізе назовні.

Вінілові моделі

Шпалери зі спіненого вінілу, хоч і іменуються кухонними, не є хорошим покриттям для неї. Через малу товщину шар вінілу недостатньо міцний і зносостійкий, а зображене на них гастрономічне розмаїття не всім сподобається.

Вінілові полотна ідеально походять для обробки кухні. Тільки потрібно підібрати досить щільні. Якщо вони при стисненні мнуться, значить, на кухні їм робити нічого. Цей матеріал хороший для маскування дефектів, довговічний, нетоксичний, світлостійкий і не дає можливості влаштуватися цвілі.

Компакт-вініл оптимальний для кухонь. Методом тиснення на поверхні матеріалу створюються різні імітації: під природний камінь, шкіру, тканину та ін його допустимо драїти щіткою, використовувати миючі засоби, дряпати, не боячись пошкодити. Але коштують вони недешево.

Вінілові шпалери на флізеліні завдяки цьому поєднанню стають не мнуться і не рвуться. Вони не дають усадки після просушування, не розбухають, маскують дрібні недоліки. При наклеюванні промащуються тільки стіни, що зручніше, ніж возитися з сирими смугами.

Шовкографія є модифікацією компакт-вінілових моделей, з вмістом штучних або натуральних шовкових ниток. Вони мають гарну щільністю, еластичні, міцні, байдужі до вологи і сонячного світла.
Перефарбовуються різновиди з вінілу допускається перефарбовувати до 7 разів. Сподобаються любителям зміни колірної гами.

Склотканинні шпалери

Незвичайний дизайн шпалер в кухню можна створити за допомогою стеклообоев. Цьому покриттю можна довго співати дифірамби, стільки у них достоїнств. Головне-на них і під ними не селяться мікроорганізми.

Вони не накопичують статичну електрику, тому не притягують пил. З них не виділяються шкідливі речовини і алергени.
Також у них висока паропроникність, стійкість до займання, стійкість до кислоти і лугу. Цими шпалерами можна успішно маскувати недоліки і стики.

Після їх фарбування виходить зносостійка поверхня з тривалим (до 30 років) періодом служби. Її можна посилено терти щіткою і часто мити з використанням агресивних миючих засобів. Перефарбування склополотна без шкоди для рельєфу можлива до 12 разів.

Як вибрати шпалери на кухню за кольором і малюнком

Кольори обробки вибираються в залежності від розмірів і стилю оформлення:

 • обклеювання невеликої кухні світлими шпалерами зробить її візуально більше;
 • темні кольори візуально зменшують розміри приміщень, тому вони придатні для великих кухонь або стилів оформлення, що не орієнтуються на розміри приміщення;
 • для створення затишку традиційно віддається перевага жовтому, бежевому, коричневому, золотистому кольорам і їх відтінкам;
 • часто вибір кольору визначається стилем оформлення, для хай-тека характерні білий і чорний, для поп-арту — рожевий і жовтий, для морського стилю — блакитний, білий, синьо-білий і т. д.

Вибираючи малюнок для кухні, потрібно в першу чергу керуватися своїми уподобаннями, дотримуючись наступних правил:

 • складні орнаменти доречні в поєднанні з простими меблями;
 • у невеликій кухні краще застосовувати однотонні шпалери або з дрібним візерунком, так як великі зображення ще більш зменшать розміри приміщення;
 • шпалери з вертикальним або діагональним розташуванням смуг візуально збільшать висоту;
 • горизонтальними смугами можна візуально збільшити площу, але стеля знизиться;
 • покриття кремових, бежевих, золотистих тонів з неяскравими малюнками підійде для всіх кухонь незалежно від розміру і стилю оформлення.

Оригінальне оформлення можна створити за допомогою фотошпалер, наклеєних на одну стіну, на інші клеяться прості полотна відповідного тону.

Народні поради

Навіть знаючи про те, які шпалери найкраще підійдуть на кухню, практика народного досвіду не завадить:

 • Перед наклейкою вінілових шпалер стіни необхідно обробити складом проти грибка, щоб виключити його появу в майбутньому.
 • При виборі шпалер потрібно врахувати, що очищення бруду з рельєфних моделей відніме багато сил і часу.
 • Для зниження витрат на покупку покриття можна використовувати вінілові різновиди для наклейки тільки в робочій зоні (раковина, плита, робочий стіл), а решту площі стін обклеїти паперовими видами. Ще краще замість вінілових моделей використовувати керамічну плитку.
 • Якщо кухня обставлена глянсовою меблями яскравих забарвлень, то стіни треба оформити білим кольором. Це добре підходить для будь-якого стилю та дизайну.
 • При комбінуванні шпалер бажано щоб їх види були в одному ціновому просторі. Навіть при ідеальному підборі відтінків елітні види будуть блідо виглядати на тлі дешевих.
 • Не потрібно на стінах влаштовувати калейдоскоп відтінків. Цілком достатньо двох контрастних або з переходом одного відтінку в інший колір. Дуже добре виглядають комплекти з однотонних полотен в поєднанні з смугами того ж відтінку з малюнками.
 • Візуально розширити простір приміщення можна за допомогою панно з фотошпалер з видом далекої перспективи.

Знаючи принципи вибору шпалер для кухні, можна створити в ній затишну і комфортну атмосферу. При цьому протягом тривалого часу не буде потрібно що-небудь міняти в ній. Якщо в процесі облаштування кухні Вас осінить оригінальна ідея, не забудьте нею поділитися в коментарях.