Шпалери для передпокою і коридору: перетворення квартири

знаю    Обои для прихожей и коридора: преображение квартиры

Якщо у великих квартирах з вибором оформлення кімнат, в тому числі передпокої, проблем немає, то в малогабаритних є певні обмеження.  Однак знаючи, як вибрати шпалери для передпокою і коридору в квартирі правильно, можна навіть в хрущовці обробити їх так, що вони по дизайну не поступляться аналогічним приміщень в квартирах вільного планування. Це спростить догляд за покриттям, дозволить утримувати приміщення чистим і затишним.

Специфіка вибору

На вході в квартиру накопичується бруд, принесена з вулиці. Тому передпокій потребує частого прибирання, для цієї кімнати і коридору підійдуть міцні шпалери, що миються. А якщо є тварини, які люблять поточити кігті об стіни, треба подбати про міцному покритті, здатному витримати це неподобство.

Обрані миються моделі повинні мати маркування у вигляді зображення 2 або 3 хвиль, краще зі значком щітки. Вони миються миючими засобами і щіткою.

Для обробки використовують наступними види:

 •  вініловий;
 •  бамбукові і пробкові;
 •  рідкий;
 •  під фарбування;
 •  склошпалери;
 •  металевий.

Вибір покриття

Оскільки передпокої бувають різними, то, знаючи переваги видів, можна вибрати оптимальне співвідношення ціна/якість.

♥Корисна інформація: стаття на сайті «чому скриплять підлоги: способи усунення».

Паперові моделі

Якщо вони одношарові, не використовуються для обробки цих кімнат, а двошарові досить часто. Вони мають пристойну Водостійкість, а тиснені здатні приховувати невеликі дефекти. Цей сорт екологічно чистий, простий в наклейці. Головним достоїнством є низька ціна. Тому для любителів частої зміни дизайну вони підійдуть як не можна краще.

Флізелінові

Виготовляються у вигляді гладкого покриття з малюнком. Вони проникні для повітря, екологічно чисті, не сідають, зносостійкі, без деформацій переносять пряме попадання води. Крім цього вони здатні зміцнювати дрібні тріщини, маскувати нерівності. Якщо використовувати різновид цих шпалер під фарбування можна буде швидко міняти оформлення простим перефарбовуванням. Полотна витримують до 10 перефарбувань зі збереженням якості.

Вінілові шпалери

Відмінне рішення для передпокою з коридором. Завдяки двошаровому будовою вони міцні, зносостійкі, вологостійкі, не дряпаються, приховують дрібні нерівності, армують поверхню стін. При порівняно низьких цінах цей тип обробки представлений великим асортиментом забарвлень і фактурних рішень.

Склошпалери

Неможливо пошкодити ненавмисно, вони стримують утворення тріщин, байдужі до води. До переваг відносяться тривалий (до 30 років) період служби, екологічна чистота, протипожежна безпека. Однак, асортимент фактур небагатий, але це можна компенсувати за рахунок різновидів під фарбування.

При перефарбуванні склотканинних шпалер колишній шар фарби знімається розчинником і щіткою без шкоди для них.

Рідкі шпалери

По виду і способу накладення схожі на декоративну штукатурку. Тільки замість піску використовується целюлоза і шовкові волокна. У них немає стиків, в процесі нанесення можна вирівняти нерівності стін, що дає економію часу. Вони екологічні, не обростають пилом, мають гарну звуковою і теплоізоляцією. Виробники представляють величезний асортимент кольорів і відтінків. У разі пошкодження або сильного забруднення будь-якої ділянки він просто видаляється, а на його місце наноситься свіжий шар. Після висихання місце ремонту не буде помітно.

Варіанти дизайну з фотошпалерами

Вибираючи модні шпалери для передпокою і коридору, не слід забувати про фотошпалери, які будуть прекрасно виглядати в передпокої великого розміру. Однак при обробці невеликої кімнати потрібно дотримуватися наступних правил:

 • великі зображення і 3 д ефект візуально зменшать приміщення;
 • зображення яскравих відтінків потрібно розбавляти пастельними тонами, щоб вони не тиснули на зір і психіку;
 • використання темних тонів шпалер для передпокою з коридором в квартирі візуально звузить простір;
 • при виборі шпалер для маленької кімнати і коридору не слід використовувати фотошпалери з дрібними малюнками, оскільки для них потрібне хороше освітлення.

Шпалери для передпокою і коридору за кольором і фактурою

Вибір кольору обмежений 2 варіантами: використання однотонних шпалер або комбінування різних кольорів. Стиль оформлення можна задати вибором фактури. Наприклад, з імітацією цегляної або кам’яної кладки, шкіри, тканини, дерева. Вузький коридор краще обробити шпалерами світлих тонів. Добре виглядатимуть білі, бежеві, блакитні, салатові кольори.
Для освітлення передпокої потрібно внизу наклеїти темні полотна, а вище — світлі. Щоб візуально розділити територію на 2 частини необхідно ближню від дверей стіну і дальню обклеїти різними шпалерами, прикривши стик бордюрною смугою. Зараз популярно чергування смуг контрастних кольорів, зокрема, чорного і білого кольору. Припустимо застосовувати не тільки однотонні зразки, але також з дрібним орнаментом або квітами.
Незважаючи на популярність темного кольору в різних способах дизайну, в невеликому передпокої він не повинен бути переважаючим. Інакше вона буде виглядати похмуро. Полотна сірого, синього, коричневого кольорів повинні наклеюватися в поєднанні зі світлими смугами. Для просторих приміщень підійдуть всі забарвлення, як однотонні, так і з орнаментом.

Дизайнерські штучки

Відеоролик з варіантами оформлення передпокою і коридору.

В арсеналі дизайнерів є чимало випробуваних заготовок, які вони використовують при створенні дизайну. Стосовно до інтер’єру передпокою і коридору можна використовувати такі рішення:

 • використання спрямованого світла настінного бра, верхнього світильника і декількох точкових джерел світла зроблять передпокій затишною навіть при оформленні в темних тонах;
 • зорового збільшення висоти стелі домагаються за допомогою обробки з вертикальними смугами;
 • візуально розширити вузький коридор можна горизонтальною смугою на стіні шпалерами для передпокою і коридору в хрущовці;
 • використання фотошпалер із зображенням виду з вікна створить ілюзію його наявності;
 • дзеркало навпроти фотошпалер візуально розширить простір;
 • здешевити ремонт можна за рахунок комбінованих шпалер — знизу, до половини стіни наклеїти дорогі, але міцні сорти, вище — більш дешевий тип.

Навіть знаючи, які підійдуть шпалери для передпокою і коридору в квартирі, потрібно шукати нові рішення. Наприклад, деякі умільці із залишків обробки, що залишилися після ремонту інших кімнат, створюють в передпокої приголомшливі композиції. Незважаючи на те, що теплі відтінки не рекомендується застосовувати для цих приміщень, поекспериментувати з ними варто. Якщо до них додати дзеркал і контрастних вставок, то вийде затишний вестибюль.